Aynı Numarayla İki İnstagram Hesabı Açılır Mı?

Aynı Numarayla İki İnstagram Hesabı Açılır Mı?


Aynı numara ile iki instagram hesabı açmak isteniyor ise bu yapılabilir mi, yapılamaz mı?  sorusu kafa karışıklığına sebep olabilmektedir. Aynı numarayla iki instagram hesabı açmak konusunun detaylarına girmeden önce şunu belirtmek gerekir; instagram hesabı çoklu hesap desteği sayesinde cep telefonlarında, tabletlerde, bilgisayarlarda ve özellikle günümüzde birçok farklı cihazda pratik kullanım imkanı sağlamaktadır.

 

Merak edilen bir diğer konuda aynı telefondan iki instagram hesabı nasıl açılır? konusudur. Bunu yapabilmek için, öncelikle kullanılan instagram hesabı dışında, çoklu hesap geçişi sağlamak için yeni bir hesap eklemek gerekir. Peki instagrama hesap ekleme nasıl yapılır? İnstagram uygulamasının sağ alt köşesinde bulunan profil resmine dokunduktan sonra, ekranın sağ üst tarafında bulunan “...” simgesine tıklanır ve “ayarlar” bölümüne giriş yapılarak ekranın en alt kısmında bulunan “hesap ekle” seçeneğine girilir. Eklemek istenilen yeni instagram hesabının, kullanıcı adı ve şifresinin girişi tamamlandıktan sonra instagrama yeni bir hesap eklenmiş olur.


Instagram'da Çoklu Hesap Kullanımı - Rehber - YouTube

 

İnstagram’da Çoklu Giriş

 

Akla gelen bir başka soruda instagramda çoklu hesap girişi nasıl yapılır? sorusudur. Kullanıcı, instagram hesabından hesap girişini yaptıktan sonra ekran üzerinde sağ alt köşede bulunan profil fotoğrafı seçeneğine girmeli ve sağ üst köşede bulunan “...” üç nokta simgesine dokunmalıdır. Buradan da “Ayarlar” seçeneği ve takiben “Girişler” bölümünün hemen altında bulunan “Çoklu Hesap Girişi” seçeneği bölümüne girerek, çoklu hesap geçişi işlemini tamamlamış olur.

 

Aynı numarayla iki instagram hesabı açmak, konusuna yani ana konuya dönecek olursak; önceki yıllarda instagram uygulamasında, bir telefon numarası ile sadece bir instagram hesabı kullanılmaktaydı. Aynı telefon numarası ile farklı bir hesap açmak istendiğinde instagram uygulamasında “Bu numara daha önceden kullanılmış” şeklinde uyarıcı bir ekran yazısı görünürdü. İnstagrama son yıllarda gelen son güncellemede, iki adımlı doğrulama güvenlik sistemi konulmuştur. İki adımlı doğrulama faktörü sayesinde birden fazla açılan instagram hesabı aynı numara ile kullanılabilmektedir. İnstagram hesabına giriş yapmak için  kullanılan iki adımlı doğrulama faktörü aynı zamanda instagram hesabının güvenliğini sağlamak ve çalınmasına engel olmak için eklenen bir faktördür. İnstagram hesabını oluşturma aşamasında, kullanıcı hesabını kurtarmak için telefon numarası yerine diğer bir seçenek olarak e-posta adresi kullanılmaktadır. Birden çok instagram hesabı oluştururken de e-posta adresinin bir diğerinden farklı olması gerekmektedir. Bu sayede aynı numarayla iki instagram hesabı açmak günümüzde artık mümkün hale gelmiştir.