En Çok Tercih Edilen Instagram Fotoğraf Paylaşım Programları

En Çok Tercih Edilen Instagram Fotoğraf Paylaşım Programları

Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılabilecek farklı amaçlara yönelik birçok uygulama bulunuyor. Fotoğraf düzenlemek ve kırpmadan fotoğraf paylaşmak için kullanılan uygulamalar birinci sırada yerini alıyor. Başka bir kullanıcının paylaştığı gönderiyi paylaşmak için kullanılan uygulamalar da tercih edilen uygulamalar arasında. Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılan uygulamaları amaçlarına göre başlıklar altında inceledik.  


Instagram Fenomenlerinin Kullandığı 12 Harika Program! - Sosayti

Fotoğraf Düzenleme Programları

Sosyal medyada paylaşılacak fotoğrafların göze hitap etmesi ve benzersiz olması birçok kullanıcı tarafından arzu edilen bir durum. Fotoğrafları daha güzel ve ilgi çekici hale getirmek, fotoğraftaki kusurları kapatmak ve fotoğrafları özelleştirmek için birçok kullanıcı fotoğraf  düzenleme programlarını kullanıyor. Bu sayede birçok fotoğraf adeta bir sanat eserine dönüşebiliyor. En çok kullanılan uygulamalar;

·         VSCO

·         Canva

·         Mojo

·         Grid Maker for Instagram

Olarak karşımıza çıkıyor. Kolaj, etiket ve yazı ekleme/düzenleme, filtre ekleme gibi birçok farklı amacı gerçekleştirebileceğiniz programlarda düzenlemelerinizin ardından paylaş seçeneği ile Instagram’da fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Kolaj Oluşturma Programları

Instagram’da bir gönderide birden çok fotoğraf paylaşmak için en sık başvurulan yöntem kolaj oluşturmaktır. Instagram’da fotoğraf paylaşmak için çok fazla fotoğrafınız varsa ve aralarında seçim yapamıyorsanız bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır. Kolaj oluşturmak için fotoğraf düzenleme programları kullanılıyor ancak Instagram için özelleşmiş kolaj programları da bulunuyor. En çok tercih edilen instagram için kolaj oluşturma uygulamaları;

·         Layout from Instagram

·         Instasize Photo Editor

·         InCollage


Instagram Reklamları | Msh Creative Dijital Reklam Ajansı


Instagram’da Kırpmadan Fotoğraf Paylaşmak İçin Uygulamalar

Instagram, belirli büyüklükteki fotoğrafların paylaşımını esas alıyor. Ancak ne yazık ki her fotoğraf Instagram’ın belirlediği ölçülere uygun olmayabiliyor. Fotoğrafı kırpmak ise bazen tercih edilecek bir seçenek olmuyor. Bunun  için kırpmadan fotoğraf paylaşma uygulamalarına sıkça başvuruluyor. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen uygulama ise ‘’InstraFitter’’. Düzenlemelerinizin ardından paylaş seçeneği ile fotoğrafınızı doğrudan Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Instagram’da Bir Başkasının Gönderisini Paylaşmak İçin Uygulamalar

Instagram’da bir başkasının gönderilerini paylaşmak için doğrudan bir yöntem bulunmaması sebebiyle diğer uygulamalardan faydalanmak gerekebiliyor. Bu amaç doğrultusunda Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılan programlar şunlar:

·         InRepost

·         Repost for Instagram

·         RegramPost