Facebook Geçici Engelleme Süresi Nedir?

Facebook Geçici Engelleme Süresi Nedir?

Facebook engelleme geçici olarak yapılabilen bir işlemdir. Kalıcı engelleme ve geçici engelleme işlemlerini ayrı yöntemlerle inceleyebilirsiniz.

Facebook engelleme durumu geçici olduğunda veya isteğe bağlı engelleme durumlarında hesap kullanımında sınırlandırma görülmektedir. İsteğe bağlı engellemelerde daha çok kısıtlama yaşanırken geçici engellemede sorun daha kısa sürebilmektedir.

Facebook Geçici Engelleme Nedenleri

Yeni kayıt olan, bir süredir Facebook kullananlar Facebook geçici engelleme sorunu yaşayabilmektedir.  Yaygın olarak görülen geçici engelleme durumu hizmetlerin kötüye kullanımıyla alakalıdır.

·         Bazı hareketleri art arda yapmak

·         Topluluk kurallarını ihlal

·         Sitenin kullanımındaki olumsuzluğun tespiti

·         Her gün ticari veya bireysel nedenlerle gruplara elliden fazla ekleme isteği göndermek

·         Sürekli aynı şeyleri paylaşmak ve bunu durmaksızın yapmak

·         Üst üste sayfalara ve kişilere sürekli yorum yapmak

·         Arkadaşlık isteği gönderme işlemlerini Facebook engelleme durumuna rağmen sürekli yabancı kişilere uygulamak

Yabancı kişilere sürekli mesaj atmak Facebook üzerinde engelleme nedeni olabilmektedir.

Facebook Geçici Engelleme Ne Kadar Süre Devam Eder?

Facebook geçici engelleme ne kadar süre devam eder sorusu için 7 gün, 15 gün veya 30 gün şeklinde yanıt verilebilir. Yeni kayıt olan ve hatalı kullanım yapan kişilere genelde çok uzun sürmeyen kısıtlamalar olmaktadır. Facebook’ta uzun süredir kullanım yapan ve hataları sürdürenler kalıcı olarak hesap kapatılması durumunu da görebilmektedir.

Facebook Geçici Engelleme Kaldırma Nedir?

Facebook geçici engelleme kaldırma işlemi Facebook’un kendi inisiyatifiyle alakalı bir durumdur. Kural ihlali olması nedeniyle Facebook engelleme kaldırma işleminden farklı bir durum söz konusudur. Normalde sizin engellediğiniz profillerin engelini kaldırabilirsiniz. Geçici engellemede kontrol dışı bir sınırlama olmaktadır.

Geçici engellemenin kaldırılması için Facebook kurallarına uygun şekilde kullanım yapmak süreci kısaltacaktır. Genel olarak kullanıma aykırılıktan uzaklaşarak düzenli ve uygun bir kullanım gerekecektir. Tekrar eden davranışlar konusunda Facebook geçici engelleme önlemini almaktadır.

Kötü Amaçlı Yazılım Kaynaklı Geçici Engelleme Süresi

Facebook sınırlı erişim durumu kötü amaçlı yazılım kaynaklı olabilmektedir. Arkadaşlarınızın hesaplarına yazılım sorunlarının yansımaması için bu işlemler gerçekleşmektedir. Kötü amaçlı yazılım kaynaklı geçici engelleme süresi genellikle 3-4 gün kadardır.

·         Yorum yapmanız engellenir.

·         Arkadaşlık isteği gönderimi engellenir.

·         Başka cihazlardan Facebook giriş işlemi olabilir.

Facebook destekten gelen mesajlarınızı takip ederek güncel hesap engellemesi durumunu görebilirsiniz. Gelen kutunuzu belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz.


Facebook geçici engellenme durumu nasıl kaldırılır ?

Yazılı Sözlü Kurallara Uygunluk Kısıtlaması

Yazılı sözlü kurallara uygunluk kısıtlamasının geçmesi için yapılması gereken en önemli işlem beklemek olacaktır. Erişim kısıtlamasına bağlı görülen sorunlarda bir gün içerisinde sorun çözülecektir. Bu cezayı sık sık almanız durumunda kısıtlama süresi daha da uzayabilecektir.

·         Yazılı ve sözlü bir takım kurallara uygunluk Facebook kullanıcılarının hesaplarını doğrudan etkilemektedir. Mesajlarda veya diğer yorumlarda şikayet almamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

·         İnsan haklarını hiçe sayan durumlar

Kişisel hakaret durumlara bulaşmamak Facebook engelleme önleme süreçlerinde faydalı olabilecektir.

 Sistem ve Ağ Uzmanlığı