IG Feed Videoları İçin Otomatik Altyazı

IG Feed Videoları İçin Otomatik Altyazı

Altyazılar IG Feed'inize geliyor.

Salı günü(29.03.2022) Instagram, uygulamayı "işitme engelli/işitme engelli topluluklar için daha erişilebilir hale getirmek" amacıyla IG Feed videolarına otomatik olarak oluşturulmuş altyazılar ekleyeceğini duyurdu. Bu özellik 17 dilde mevcuttur, ancak bunları daha fazla dile ve ülkeye genişletme planları vardır. Kullanıcılar ayrıca bunları açma veya kapatma olanağına da sahiptir.

Instagram, Mayıs 2021'den bu yana kullanıcıların Hikâyelerine altyazı eklemesine olanak tanıyan bir özelliğe sahipti ancak bu yeni özellik, kullanıcıların yayınlarındaki videolara altyazı ekleyecek.

Altyazılar, yalnızca kulaklıkları olmayan senaryolarda video izlemek isteyenler için video izleme deneyimini daha eğlenceli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ABD'deki 48 milyondan fazla sağır ve işitme güçlüğü çeken insan ve milyonlarca daha fazlası için de çok önemlidir. Dünya çapında.

Ulusal Sağırlar Derneği'nin CEO'su Howard A. Rosenblum geçen yıl Mashable'a "Altyazısız videolar sağır ve işitme güçlüğü çeken insanlar için tamamen erişilemez" dedi. "Neden biri bu kadar çok insanı videolarından dışlamak istesin ki?"

Instagram Düzen Planlayıcı ile Instagram Akışınızı Nasıl Planlayabilirsiniz?

İyi planlanmış bir Instagram akışıyla, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı saniyeler içinde görsel olarak iletebilirsiniz; bu, ziyaretçileri takipçilere dönüştürmek için çok önemlidir. Instagram akışınızı planlamanın neden hedef kitleniz üzerinde kalıcı bir izlenim bırakabileceğini ve platformda büyümeye katkıda bulunabileceğini aşağıda keşfedin:


Instagram will add ads to the Explore tab | Newsfeed.org

Instagram Akışınızı Neden Planlamalısınız?

Instagram akışınız, bir ziyaretçinin profilinize geldiğinde gördüğü ilk şeydir. İnsanları içeri girmeye teşvik eden mağaza kapınızın üzerindeki işarettir.

Bu nedenle, kullanıcıların gelmesini istiyorsanız, yalnızca bireysel Instagram gönderilerinizden daha fazlasını düşünmeniz ve feed'inizi bir bütün olarak düşünmeniz gerekir.

·         Güçlü bir görsel estetik, değerinizi satmanın ve en baştan takipçilerinizi ikna etmenin harika bir yoludur!

·         Instagram akışınızı önceden planlayarak uyumlu, marka üzerine içerik oluşturabilir ve hedef kitlenizle tutarlılık oluşturabilirsiniz.

Instagram Düzen Planlayıcı ile Instagram Akışınızı Nasıl Planlayabilirsiniz?

Instagram'daki ilk izlenimler önemlidir, bir kullanıcının takip et seçeneğine dokunması ile uzaklaşmaya dokunması arasındaki fark anlamına gelebilir.

Instagram beslemenizi görsel olarak nasıl planlayabileceğiniz ve kendi özel estetiğinizi nasıl oluşturabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Instagram İçeriğinizi Hazırlayın

Kusursuz görsel beslemenizi oluşturmak için, ilk önce yayınlanacak içeriği hazırlamanız gerekir. Bu, medya kitaplığınıza bırakılan kendi mevcut içeriğiniz veya markanızın estetiğine uyan yeni görseller sağlayan kendi içeriğiniz olabilir.

Uyumlu bir Instagram estetiği oluşturmanın kolay bir yolu, fotoğraf ve video düzenleme işlemidir. Aynı filtreyi, kırpmayı veya "kuralları" düzenlemeyi seçmek, fotoğraflarınızın tutarlı görünmesini sağlar.

Burada Daha Sonra'da, markamızın görünümünü ve hissini güçlendirmeye yardımcı olmak için parlak ve haşhaş bir renk şeması kullanıyoruz