Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Instagram’da canlı yayın yapmak için birçok pratik çözüm vardır. Ancak en yeteneksizler bile kolaylıkla canlı yayın yapabilir.

 

Instagramda canlı yayın yapmak için sadece bir tuşa basmanız yeterlidir. Ancak kaliteli bir yayın son derece önemlidir. Sosyal ağlar konusunda tutkulusunuz ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı bilmek istiyorsunuz. Bunların arasında özellikle Instagram'ın tam size göre olduğunu anladınız ve Instagram'ın nasıl kullanılacağına dair rehberimi okuyarak bu uygulamanın işleyişini genel olarak anlamayı başardınız. Ama şimdi Instagram'da nasıl canlı şovlar yapacağınızı öğrenmek istiyorsunuz.

 

Yeterince yetenekli olduğunuzu düşündüğünüz andan itibaren sosyal ağda canlı bir akış oluşturmak istiyorsunuz. Amacınız tutkularınızın neler olduğunu paylaşmak ve diğer insanlarla etkileşim kurmaktır. Eğer durum buysa, doğru zamanda doğru yolda olduğunuzu bilmek sizi mutlu edecektir. 

Bugünkü dersimizde sizlere instagram’da canlı yayın nasıl yapılır, adım adım yapılması gereken işlemleri anlatmak istiyorum.  

Bu sosyal ağı yakın zamanda kullandıysanız endişelenmeyin. Sana her şeyi çok basit bir şekilde anlatacağım, talimatlarıma uyarsan bir bardak su içmek kadar kolay olacağını göreceksin.

 

Canlı Yayın Kuralları

 

Her şeyi ayrıntılı olarak açıklamadan önce, Instagram'da canlı video akışı yapmak için uygulamayı bir Android veya iOS cihazında kullanmanız gerekeceğini unutmayın. 

 

Güvenilir iPhone'unuzdan Instagram'da canlı video akışı yapmak istiyor ancak bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? iOS işletim sistemli bir mobil cihazınız varsa canlı yayın başlatmak için tek yapmanız gereken Instagram uygulamasını açmak. Başladıktan sonra, uygulama ana sayfasına erişmek için sol altta bulunan ev şeklindeki simgeye basın.

 

Bu noktada sol üstte kamera simgesi bulunan simgeye tıklamanız gerekir; bu şekilde cihazınızın kamerasını etkinleştireceksiniz ve uygulamanın canlı akış ve video kaydına ayrılmış bölümüne erişebileceksiniz.

 

Saniyeler İçinde Yayındasınız!

 

Instagram'da canlı video başlatmak için şimdi canlı bir video akışı oluşturmanıza olanak sağlayacak Canlı öğesini bulmanız gerekir. Bu düğmeye basmadan önce kayda hazır olduğunuzdan emin olun. Bulunduğunuz ortamın yetersiz aydınlatılması durumunda, şimşek sembollü düğmeye basarak cihazınızın flaşını manuel olarak başlatabilirsiniz ; tekrar tekrar basmak, uygulamanın gece modunu ( ay sembolü ) başlatır ve bu da düşük ışık koşullarında bile canlı yayın yapmanızı sağlar.