Instagram Canlı Yayın Yapma Rehberi

Instagram Canlı Yayın Yapma Rehberi


İnstagram üzerinde yapılan canlı yayınlar son zamanlarda kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı. Instagram adresinde canlı yayın yapmak için tüm detayları sizlere sunuyoruz.

Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır? Instagram'dan canlı yayın yapmak son derece kolaydır. Günümüzde her kullanıcı canlı yayın özelliğinden yararlanabiliyor. Genel olarak reklam ve pazarlama çalışmalarında canlı yayın bir adım öne çıkıyor.Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram canlı yayın yapmadan önce uygulamanın güncel versiyonunu kullanmanız gerekir. Daha sonra şu adımları takip edebilirsiniz.

·        Instagram hesabına giriş yaptıktan sonra hikaye paylaşımını seçin.

·        Buradan Boomeran, Normal ve Canlı gibi özelliklerden birini seçebilirsiniz.

·        "Canlı" bölümüne tıklandıktan sonra canlı video başlatabilirsiniz.Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram üzerinden yayınlanan canlı yayınları cep telefonlarınızdan kolayca izleyebilirsiniz. Dilerseniz canlı yayınları masaüstünden de görebilirsiniz. Tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa bölümünde ‘Live’ yazısının bulunduğu ibareye tıklayarak yayınları izleyebilirsiniz. Canlı yayına geçmeden önce telefonlarınızdan belirli bir ayar yapmanız gerekir. Android ve iPhone cihazlar üzerinden ayarlar bölümünü kullanmak için;

·        İnstagram profilinizde sağ alt tarafta bulunan profil resmine dokunun.

·        Dişli çark benzeri simgeye tıklayarak ayarlara giriş yapın.

İnstagram Gizleme ve Kaydetme İşlemleri

Dilerseniz İnstagram üzerinde canlı yayınlarınızı gizleyebilirsiniz. Kullanıcılar canlı yayına erişimi sınırlandırmak amacıyla belirli abonelere açabilir. İnstagram’da canlı yayınları gizleme işlemi için;

·        "Canlı yayın" bölümüne giriş yapın.

·        Canlı yayına başlamadan önce ‘Ayarlar’ bölümüne girin.

·        ‘Hikayelerimi şuradan gizle’ bölümünü işaretleyin.

·        Canlı yayına erişimi engellenmek istediğiniz kullanıcıları seçin.

·        ‘En İyi Arkadaşlar’ bölümü oluşturarak sadece bu kullanıcılara özel yayınlarınızı sunabilirsiniz.

·        Başladığınız canlı yayın bittiği zaman ekrana gelen ‘Kaydet’ bölümünde canlı yayınları kayıt altına alabilirsiniz.

Instagram canlı yayın kaydetme işlemleri bu kadar basittir. Dilerseniz kayıtlı canlı yayınlarınızı 24 saatliğine paylaşabilirsiniz. Bu sayede canlı yayınlarınız hem hikayenizde hem de hikaye arşivinizde yer alabilir. Dilediğiniz zaman Instagram hikaye arşivinize giriş yaparak Story üzerinden kaydettiğiniz canlı yayınları tekrar izleyebilirsiniz. Yazımızda yer alan adımları takip ederek canlı yayınlarınızı kolayca oluşturabilir ve izleyicilerle bir araya getirebilirsiniz.