Instagramda Başkasının Gönderisi Nasıl Paylaşılır?

Instagramda Başkasının Gönderisi Nasıl Paylaşılır?


Instagramda başkasının gönderisi nasıl paylaşılır sorusu modern yaşamın getirileri arasında yer alan sanal ortamlardaki paylaşımların önemiyle birlikte sorulmaya başlandı. Instagramdaki paylaşımların önemi günümüzde oldukça fazla. Bazen bir başkasının gönderisindeki fotoğrafı beğenerek paylaşmak isteyen kullanıcılar da olabiliyor. Ancak bu uygulamanın sağladığı direkt olarak instagramda bir başkasının gönderisini paylaşmanın bir yolu bulunmuyor. Bu sebeple Instagramda başkasının gönderisi nasıl paylaşılır sorusu için insanlar, farklı alternatifler aramaya başladı.Instagram'da o uygulama artık ücretsiz olacak - Internet Haber

Instagramda Başkasının Gönderisini Paylaşma Yolları

Instagramda başkasının gönderisini paylaşmak için uygulama kapsamında bir yöntem bulunmuyor. Ancak Google PlayStore veya AppStore’dan telefonunuza indirebileceğiniz bazı uygulamalar aracılığıyla bir başkasının gönderisini paylaşmanız mümkün.

Repost Uygulaması İle Başkasının Gönderisini Paylaşmak

Bu yöntem, en sık kullanılan ve en kolay yöntemler arasında yer alıyor. Repost uygulaması ile gönderi paylaşmak için öncelikle telefonunuza Google Play Store veya AppStore’dan bulabileceğiniz Repost uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdikten sonra paylaşmak istediğiniz görseli seçerek bağlantısını kopyalamanız gerekiyor. Akışta bulunan gönderinin sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayarak bağlantıyı kopyalayabilirsiniz. Bağlantıyı kopyaladıktan sonra Repost uygulamasına geri dönün, kopyalanan bağlantı uygulama ekranına otomatik olarak düşmüş olacaktır. Ardından en altta yer alan ‘’repost’’ seçeneğine tıklamalısınız. Önünüze çıkan seçeneklerden ‘’Instagrama kopyala’’ seçeneğini seçerek içeriği paylaşmış olacaksınız.

Instagramda başkasının gönderisi nasıl paylaşılır sorusunu hikayede paylaşmak hakkında soruyorsanız bu çok daha basit bir iş. Eğer gönderisini paylaşacağınız hesap, herkese açık ise gönderinin altında bulunan ok işaretine tıkladıktan sonra ‘’hikayede paylaş’’ seçeneğini seçerek hikayenizde paylaşabilirsiniz.


How To Instagram Repost: The Ultimate Guide - Social Media College

Repost İçin Kullanılabilecek Uygulamalar

Repost yapabilmek için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz farklı uygulama seçenekleri bulunuyor. İşte bazı instagram repost uygulamaları:

·         RegramPost

·         Repost for Instagram

·         InRepost

Kullanacağınız uygulamayı seçerken güvenilir olmasına, kaç kullanıcının indirdiğine ve memnun kaldığına, telefonunuzun işletim sistemine uygun olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var.

                                                       

Çoğu kullanıcı ise oldukça basit ve standart bir yöntem olarak ekran görüntüsü alarak paylaşma yolunu tercih ediyor. Görüldüğü üzere Instagramda başkasının gönderisi nasıl paylaşılır sorusunun seçim yapmakta özgür olduğunuz birçok yanıtı bulunuyor.