Instagram’da Takip İsteklerini İptal Etme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Takip İsteklerini İptal Etme Nasıl Yapılır?


Instagram’da takip isteklerini iptal etme birçok kişinin uygulamada merak ettiği bir konudur. Gönderilen isteklerin tamamını iptal için bazı adımları yapmak gerekecektir.

Instagram’da takip isteklerini iptal işlemleri gönderen kişi siz olduğunuzda adım adım yapılmalıdır. Takip etmesini istemediğiniz veya vazgeçtiğiniz hesaplar için, diğer nedenlere bağlı olarak bu işlemi yapmak isteyebilirsiniz.

Instagram’da Takip İsteklerini İptal Etme  İşlemleri

Başlangıç aşamasında kimlere takip isteği gönderdiğinizi görebilmeniz gerekmektedir. Bunu bulmadığınızda Instagram’da takip işlemleri de yapılamayacaktır. Gönderilen takip istekleri için aşağıdaki adımları yapmanız gerekir.

·         Öncelikle İnstagram giriş işlemi yaparak ayarlar kısmına gelin.

·         Ayarlar bölümünden sonra güvenlik kısmına gelerek dokunun.

·         Güvenlik bölümünde konum sembollü bir giriş hareketleri kısmı yer alacaktır.

·         Hesap verileri bölümü karşınıza çıkar ve bağlantılar bölümünün hemen altındaki mevcut takip istekleri kısmına dokunmalısınız.

·         Bir takip isteği göndermediyseniz bu alanda görülen istekler boş liste olarak çıkacaktır.

·         Takip isteği göndermiş olduğunuz ve geçerliliği süren istekleri gördüğünüzde hesap bilgileri alt alta sıralanacaktır.

·         Hangi hesaplara gönderi yapıldıysa teker teker girerek istek iptali gerçekleşmektedir.

·         Gönderilen profili bulunca isim arama kısmından devam edebilirsiniz.

·         İsim arama bölümüne yazılan kişiyi bulunca sayfasındaki profile grip oradan istek iptali kısmına basmanız gerekecektir.

Bazı gönderilen takip isteklerinde hesap kapanmış veya silinmişse bu durumda gönderi iptali de olabilir. Belirli aralıklarla kontrol ederek gönderilen takip isteklerinin olduğu hesapları yeniden ziyaret edebilirsiniz.


Instagram Gönderilen Takip İstekleri İptal Etme | Bildirimlerim

Takip İsteği Silme Bölümü Toptan Olabilir mi?

Takip isteği silme bölümü toptan yapılamamaktadır. Ancak kendi hesabınızı değiştirmeniz halinde sıfırlamayla gönderi istekleri de otomatik olarak yok olacaktır.

İnstagram hesap silme işlemleri ve gönderi takip isteği iptali farklı işlemlerdir. Kendi hesabınızın silinmesi ardından gönderi talebi de yok olabilir. Bildirim olarak var olsa da profiliniz görünmeyebilir. Kullanmayacağınız hesaplarda komple hesap kapatma işlemleri yaparak bu avantajı kullanabilirsiniz.

Neden Takip İsteği Silme İşlemi Yapılır?

Yanlış kişilere istek göndermiş olabilirsiniz, bazen vazgeçtiğiniz takip talepleri durumu vardır. Gönderilen takip isteklerinden vazgeçmek için birçok neden olabilmektedir. Belirli bir standart söz konusu değildir. İnstagram hesap kullanıcılarının isteklerine göre devam eden süreçler olacaktır.

Karar vermekte zorlandığınız hesaplar varsa takip isteği göndermeden önce bir kere daha düşünebilirsiniz. İnstagram uygulaması kullanımı çok keyifli ve özgür bir alandır. Bu alandaki takip hareketlerinden de kendi hesabınız ve kararlarınız sorumlu olacaktır.


Instagram Takip İsteği Gönderdiklerim Nerede Bulunur? | Help 724

Kendi Takip Ettiğiniz Kişileri Nasıl Listeden Çıkarabilirsiniz?

İnstagram hesabınızda takip ettiğiniz hesapları kendi isteğinizle çıkarabilirsiniz. Takipten sıkıldığınız anlarda hemen takip etmekten vazgeçebilirsiniz. Takip etmesini istedikleriniz ve kendi takip ettikleriniz aynı nedenle iptal edilebilir.

Takipçi sayınızın çoğalması Instagram’da takip ve kazançlı durumlar bakımından değerlendirilebilir. Bir ürün satışı yapanlar için takip, reklam vs. süreçleri önem kazanmaktadır. Ne kadar çok takipçiniz varsa etkileşim reklam vs. daha da çok olacaktır.