Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Youtube Videosu Nasıl Paylaşılır?


Instagram’da Youtube videosu nasıl paylaşılır? YouTube videolarını Instagram’da üzerinde paylaşmak isteyenler bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda bulunan yöntemleri uygulayarak videoları kolayca paylaşabilirsiniz.

Instagram’da Youtube videosu nasıl paylaşılır? Instagram üzerinde Youtube videolarını paylaşmak son derece kolaydır. YouTube videolarını Instagram’da paylaşmak, özellikle kanal sahipleri için son derece avantajlıdır. Yeni üretilen içerikleri Instagram profilinizden paylaşarak etkileşim oranlarını arttırabilirsiniz.


Youtube Videosunu Instagram'da Paylaşma - Kampüs Blog

Instagram’da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Youtube videosu nasıl paylaşılır? Instagram, üzerinde birçok üretici YouTube üzerinden kendi reklamlarını yapıyor. Şu adımları takip ederek Instagram üzerinden YouTube videoları paylaşma işlemini yapabilirsiniz.

·         Paylaşmak isteyen videoya girin ve linki kopyalayın.

·         ‘Tube2gram’ adresine giriş yapın.

·         Sosyal medya platformlarından Instagram adresini seçin.

·         Youtube video linkini yapıştırın.

·         Paylaşmak istediğiniz videoyu kırpın.

·         Kesilen videoyu Instagram üzerinde paylaşın.

Bu adımları takip ederek Instagram’da video paylaşmak son derece kolaydır. Ayrıca farklı video indirme siteleri üzerinden video paylaşımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Videolarınızı Youtube üzerinde paylaşmadan önce mutlaka kırpmanız gerekir. İnstagram videoları çok uzun halde paylaşmanıza izin vermiyor. Hazırlanmış olduğunuz bu tanıtım videolarını da Instagram profilinizde paylaşabilirsiniz.

Instagram' da YouTube Videosu Nasıl Paylaşılır? - Faydalı Bilgin

Instagram Üzerinden YouTube Videosu Paylaşmanın Faydaları

Instagram, farklı sosyal medya platformuna ait linkleri paylaşarak etkileşim oranlarının artmasını sağlıyor. Instagram’da YouTube videolarının paylaşılmasının en büyük avantajları şu şekildedir;

·         Videosu paylaşılan YouTube kanalının daha fazla etkileşim almasını sağlar.

·         YouTube videosunun daha fazla kişinin erişmesine yardımcı olur.

·         Kanalın bilinirliğinin artmasını ve popülerlik kazanmasını sağlar.

·         Daha geniş bir kitleye yayılmasına yardımcı olur.

Instagram’da YouTube videosu paylaşan kullanıcılar daha fazla izlenme alabilir. Ayrıca takipçi ve izlenme kazanarak kanal daha popüler hale gelebilir. Kolay şekilde reklam yapmanızı sağlayan İnstagram’ın bu özelliğini sizde kullanabilirsiniz.

Instagram’da Youtube videosu nasıl paylaşılır? Videoların paylaşımları yapılmadan önce dilediğiniz metinleri ekleyebilirsiniz. Yapılan açıklamalar videolarınızın daha fazla talep görmesine yardımcı oluyor. Videolarınızda kullanacağınız küçük kapak resimleri mutlaka dikkat çekici olmalıdır. Videoyu paylaşmadan önce etiketlere dikkat etmeniz gerekir. Etiketler olmadan videoları paylaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Kullanacağınız hastagler videolarınızın daha fazla kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olur.