Instagram Fake Hesap Anlama Yöntemi

Instagram Fake Hesap Anlama Yöntemi


Herkesin birbirini takip ettiği uygulama olan Instagram’da kullanıcılar fake hesap anlama yöntemi kullanarak gizli takipçilerini bulmak istiyor.

Fake hesap anlama yöntemi ile kimlerin gerçek kimlerin fake hesap olduğunu anlamak mümkün. Yıllardır Instagram kullanan çoğu kullanıcı zaten kolaylıkla bu hesapları ayırt edebiliyor. Fakat Instagram kullanmaya yeni başlamış kişilerin kolaylıkla ayırt etmesi de mümkün. Aşağıdaki püf noktalara dikkat eden her kullanıcı rahat bir şekilde gizli hayranları olup olmadığını bulabilecek.

FİYAT DÜŞTÜ Instagram 1140 Takipçili Fake Kadın Hesabı Çok Ucuza - Satın Al  - Kabasakal Online


Instagram’da Fake Hesapları Nasıl Anlarız?

Bazen evde otururken birden bir bildirim gelir. Hiç tanımadığımız, adını duymadığımız, görmediğimiz bir kişi tarafından takip edildiğimizi bildiren bir bildirimdir bu. Böyle bir durumda akla ilk gelen bunun bir fake yani sahte hesap olabileceğidir. Instagram sosyal medya platformunda yeni olan kişiler tarafından bu hesapları anlamanın zor olduğu sanılsa da  Instagram fake hesapları anlama sanıldığı kadar zor değildir. Bunun için normal insanların kullandığı hesaplara bakmak yeterli olacaktır. Çünkü eğer fake hesap sahibi bir profesyonel değilse büyük ihtimalle hemen anlaşılır.

Dikkat edilmesi gereken ilk nokta profil fotoğrafıdır. Eğer fake hesap sahibi kişi onun fake olduğunu bilmenizde bir sorun görmüyorsa o zaman büyük ihtimalle profil fotoğrafı koymayacaktır. Böylelikle fake hesap olduğu kolaylıkla anlaşılacaktır. Fakat bu kişinin önemsediği zaten bu değildir ve onun fake hesap olduğu bilmeniz ona bir şey kaybettirmez. Bu kişi zaten sizi izlediğini size göstermek istiyordur. Bu kişi bir hayvan ya da doğa fotoğrafı da koyabilir.

Fakat bir kişi size hiç farkettirmeden sizi stalklamak (takip etmek) istiyorsa o zaman mutlaka bir profil fotoğrafı koyacaktır. Eğer hesap bir profil fotoğrafına sahipse o zaman dikkat edilmesi gereken ikinci önemli nokta, fotoğrafın gerçek bir kişiye ait olup olmadığıdır. Elbette her fotoğraf gerçektir fakat bazı kişiler çok bilinmeyen insanların fotoğraflarını koyarak insanları yanıltabilir. Böyle bir durumda profil fotoğrafı, fotoğraf arama sitelerinden birisinde aratılarak daha önce kullanılıp kullanılmadığı hatta kime ait olduğu bile bulunabilir. Fake hesap anlama yöntemi olarak en çok kullanılan bu yöntemdir.

Ece Erken'in Instagram'daki sahte hesapları ifşa oldu - Haberler


Hangi Hesabın Fake Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Instagram fake hesap anlama yöntemleri arasından bir diğeri ise takipçi sayılarını kontrol etmektir. Bu fake hesapların genellikle takipçi sayıları çok düşüktür. Çünkü hiç tanıdığı olmayan sahte bir hesaptır bu. En bilinen ve direkt anlamanızı sağlayan fake hesap anlama yöntemi de budur.