Instagram İşletme Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Instagram İşletme Hesabı Açmak İçin Gerekenler

Dünya üzerinde milyonlarca kişi Instagram hesabına sahiptir. İnstagram hesapları bireysel ya da kurumsal firmalara hizmet verebiliyor.

Instagram işletme hesabı nasıl açılır? İşletme hesabı kullanarak sizde sosyal medyayı profesyonel şekilde kullanabilirsiniz. Instagram dünya çapında en çok kullanıcıya sahip platformlardan bir tanesidir. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden Instagram üzerinde firmalar işletme hesabı açarak hizmet vermek istiyor.

Instagram işletme hesabı nedir? Instagram işletme hesabı takipçilerinize çok daha verimli hizmet vermenizi sağlayan ayrıca kullanıcı istatistiklerini sizlere en iyi şekilde sunan sistemlerden bir tanesidir. Kurumsal bir markanız varsa sizde bu hesabı açabilirsiniz.Instagram İşletme Hesabı Nedir?

Instagram işletme hesabı ürün ya da hizmet sunan markalar tarafından tercih edilir. Sosyal medya sitesinde profesyonel bir kullanım desteği sunar. Tüm Instagram kullanıcıları ücretsiz bir şekilde işletme hesabı açabiliyor. İşletme hesapları özellikle uzman ajanslar tarafından kontrol edilir. İşletme hesaplarını kullanarak detaylı istatistiklere ulaşabilirsiniz. Instagram işletme hesabı kullananlar özellikler reklamlarda bir adım öne çıkıyor. Instagram reklamlarını sadece işletme hesapları kullanabiliyor. Böylece hedeflerinize çok daha kolay şekilde erişebilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram işletme hesabı açmak için ne yapılmalıdır?

Hesap Oluşturun

İşletme hesabına geçebilmek için öncelikle bir Instagram hesabınızın olması gerekir. Mobil uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak hesap açınız. Instagram işletme hesabı açmak için mobil uygulamayı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayarlar Bölümüne Gelin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menü üzerinden profil sayfanızı açın. Burada Instagram profilinizi görüntüleyebilir ve değişiklikler yapabilirsiniz.

Hesap Sayfasını Açın

Instagram ‘Ayarlar’ bölümünde hesabınızla ilgili tüm detaylara erişebilirsiniz. Hesap seçeneğine dokunarak gerekli düzenlemeleri gerçekleştirin.

Profesyonel Hesaba Geçiş Yapın

Hesap ayarlarının en alt bölümünde ‘Profesyonel Hesaba Geçiş Yap’ seçeneği bulunuyor. Bu seçeneğe dokunarak işletme hesabına geçebilirsiniz.İşletmeniz İle İlgili Bilgiler Verin

Profesyonel hesabınızı kurduktan sonra işletmeniz ile ilgili detayları verebilirsiniz. Burada hesabınızın kategorisini ve türünü belirleyebilir, iletişim numaralarınızı girebilirsiniz. Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra Instagram işletme hesabını kullanabilirsiniz. İşletme hesabınızdan memnun kalmamanız durumunda tekrar bireysel hesabınıza geçiş yapabilirsiniz. Bireysel hesaba geçiş yaptıktan sonra kullanıcı etkileşimleri ve istatistiklerini kolayca görebilirsiniz.