İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Özelliği Nedir?

İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Özelliği Nedir?

Sosyal medya hesapları birçok yenilikler yaparak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Bizde bunlardan biri olan İnstagram kaybolan mesaj modu özelliği nedir? Konusunu ele alalım.

İnstagram kaybolan mesaj modu özelliği nedir? Pek çok kimse bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Yaşamın bir parçası haline gelen sosyal medya hesapları her geçen gün yenilikler sunuyor. Haliyle kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. İnstagram da sık kullanılan sosyal medya türlerinden biridir. Bu yüzden birçok yenilik büyük merakla takip ediliyor. O zaman instagram kaybolan mesaj modu özelliği nedir? Bu soruya yanıt verelim.

İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Özelliği

İnstagram kullanıcılarının son zamanlarda oldukça merak ettiği kaybolan mesaj modu ne demek sorusunun cevabı merak edilmektedir. Yeni bir özellik olarak eklenen bu uygulama instagram direct üzerinden gönderilen mesajların sohbet penceresi kapatıldıktan sonra silinmesini yani imha edilmesini sağlar. Gizli görüşme yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir özelliktir. Hatta çapkınların işine bile yaradığını iddia edenler var. Yalnız bu özelliği herkes kullanamamaktadır. Kademe kademe kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Yazımızın devamında instagram kaybolan mesaj modu özelliği nasıl çalışır bunu ele alalım.İnstagram Kaybolan Mesaj Modu Nasıl Çalışır?

İnstagram kaybolan mesaj modu özelliğini kullanabilmek için mesaj göndermek istediğiniz kişinin mesaj kısmını açın. Ardından ekranı yukarı kaydırarak instagram kaybolan mesaj modu seçip karşı tarafa mesaj göndermek mümkündür. Bundan sonra gönderilecek mesajlar, videolar, fotoğraflar gibi tüm içerikler sohbetten çıkıldığında yada  instagram kaybolan mesaj modu kapatma durumunda kaybolurlar.

İnstagram kaybolan mesaj modu uygulaması kendinizin yada bir başkasının aktifken sohbet içeriğinin ekran görüntüsü alınması durumunda sohbette bulunan diğer kullanıcılara bildirim gider. Bu yüzden bu özelliği kullananların bu konuda bilgi sahibi olması yararına olacaktır.İnstagram kaybolan mesaj modu özelliği sunduğu avantaj ve dezavantajlarla kullanıcılarına hizmet vermektedir. Gizli görüşme ve haberleşme için uygun bir zemin hazırlayan bu özellik birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Bir kısım kullanıcıların bundan mahrum olmasında güncel versiyonu kullanmamaları etkilidir. Bir diğer neden ise bu özelliğin kısım kısım olarak kullanıcılara hizmet vermesidir.