Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram paylaşımlarınıza, paylaştığınız yerin konumunu eklemek istiyorsanız, bunu nasıl yapabileceğinizi rahatlıkla yazımızdan öğrenebilirsiniz. Instagram konum ekleme, gönderinizi paylaşacağınız sırada yapacağınız ufak belirlemeler sonucunda tamamlanır. Eklemiş olduğunuz konum, gönderinizin üst kısmında bulunur.

Eğer eklemek istediğiniz konum, daha önce eklenmemişse Facebook üzerinden yapacağınız birkaç işlem ile konumunuzu Instagram’a eklemeniz mümkün. Instagram konum ekleme için daha önce eklenen konumlardan birini kullanmak istiyorsanız, gönderinizi paylaşacağınız sırada, konum seçeneğinden dilediğiniz yeri seçebilirsiniz. Ancak, ekleyeceğiniz konum, henüz Instagram’ın datasında yoksa bunu Facebook’tan halletmeniz gerekir.

Instagram’a Yeni Konum Ekleme

Instagram’a yeni konum eklerken, Facebook’tan yararlanmanız gerekiyor. Yani herhangi bir Facebook hesabına sahip değilseniz, Instagram’a yeni konum eklemeniz mümkün olmayacaktır. Instagram yeni konum ekleme için Facebook adresinize giriş yaptıktan sonra yapmanız gerekenler:

·        İlk olarak gönderi paylaşma kısmına gelin.

·        Gönderi paylaşma kısmının altında yer alan “Yer Bildirimi” seçeneğine tıklayın.

·        Konum Ekle ekranında yer alan boşluğa, eklemek istediğiniz konumu yazın.

·        Altta yer alan artı sembolü ile ekleme yapabilirsiniz.

·        Bundan sonra, adres ve şehir bilgilerini girmeniz (opsiyonel olarak) istenir.

·        Ardından “Özel Yeri Kaydet” yazısına tıklamanız gerekli.

Bunu yaptıktan sonra, Facebook’a konumu kaydetmiş oluyorsunuz.

Facebook’a Eklediğiniz Konum ile Instagram’dan Paylaşım Yapmak

Facebook’a konum ekleme yaptıktan sonra, Instagram’da bu konum ile paylaşım yapmanız oldukça kolay. Normal şekilde gönderi paylaşım ekranını açın. Ardından “Konum Ekle” yazan kısma, daha önce Facebook’a eklemiş olduğunuz konumu girin.

Instagram konum ekleme ile Facebook konumları arasında doğrudan entegrasyon olduğu için, konum hızlı biçimde karşınıza çıkacaktır. Buradan girmiş olduğunuz konumu seçerek, Instagram’a post atabilirsiniz.

Post atmanın haricinde, Instagram’ın hikayeler kısmında da bu konumu kullanmanız mümkün. Konumu hikayelerinizde kullanmak adına yapmanız gereken tek şey; hikayenizi paylaşırken normal konum ekler gibi, yeni giriş yaptığınız konumun adını yazmak.

Instagram konum ekleme ve benzeri yazılarımız için, web sitemizin blog kısmını ziyaret edebilirsiniz. Takipçi, izleyici, beğeni ve benzeri satın alım işlemleri için, web sitemizin ana sayfasında yer alan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.