Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Ve Çözümü

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Ve Çözümü


Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü nedir? Bazı durumlarda İnstagram mesajlarında problem ortaya çıkabiliyor. Kullanıcılar mesajların gitmemesi problemiyle sürekli karşılaştığından bahsediyor.

Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü nedir? İnstagram güncellemeler sonrasında mesajlar bölümünde de bazı yenilikler yapmıştı. Yenileme sonrasında kullanıcılar birbirleriyle çok daha kolay iletişime geçebiliyor. Özellikle mesajların karşı tarafa iletilmesi konusunda problem yaşayan kullanıcılar şikayetlerini iletiyor. İnstagram mesajları gitmiyor hatası nasıl çözülür? Mesajlarda hata alıyorsanız ilk olarak Google Play Store veya App Store’daki uygulamanın güncelliğini kontrol etmeniz gerekiyor. Güncellemenin yapılmaması sadece DM bölümünü değil, aynı zamanda uygulamanın düşük performans göstermesine de neden olabiliyor.

İnstagram Mesajları Gitmiyor Hatası Neden Olur?

İnstagram mesajları gitmiyor hatasının sebepleri;

·         Mesajın yazılmasına rağmen karşı tarafa mesajın gönderilememesi,

·         Mesajın iletilmesine rağmen kısa süre içerisinde silinmesi,

·         Mesaj gönderirken kırmızı ünlem hatasının oluşması,

·         Mesaj gönderildi gözükmesine rağmen karşı tarafın mesajları görememesi

İnstagram mesajları gitmiyor hatasının temel nedenler bu şekildedir. Peki, bu konuda neler yapabiliriz?İnstagram Mesajları Gitmiyor Hatası Neden Olur?

Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü nedir? İnstagram mesajları gitmiyor hatasının nedenleri şu şekildedir;

·         Uygulama üzerinde mesaj engellemesinin yapılması,

·         İnternet veya a cihazdan kaynaklı problemler,

·         Sunucudan kaynaklı problemler

İnstagram üzerinde ortaya çıkan DM hataları genellikle farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Kullanıcının DM mesajlarını ya da kullanıcıyı engellemesi iletim problemlerine neden olabilir. Her iki durumda da kullanıcının doğrudan mesajları engellenir. İnstagram mesajları gitmiyor hatası alan kullanıcılar uygulama üzerinde sürekli problemler yaşayabiliyor. Uygulamanın mesajlaşma bölümüne gösterilen yoğun ilgi de trafik sorunlarına neden oluyor. Sunucu problemine bağlı olarak belirli bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sunucu üzerinde ortaya çıkan trafiğin azalmasıyla beraber hata kendiliğinden çözüme kavuşabilir.

İnstagram mesajları gitmiyorsa yukarıda bulunan çözümler deneyiniz. Instagram mesaj gitmiyor sorunu ve çözümü nedir? İnternetten ve cihazdan kaynaklanan problemlerde mesajların iletilmesi engellenebilir. “Mobil Veri” ya da “Wi-Fi” bağlantısından mutlaka elin olmalısınız. İnternet bağlantısı olmasına rağmen aynı hataları alıyorsanız cihazda problem olduğundan bahsedebiliriz.