Instagram Postu Hikayede Paylaşma

Instagram Postu Hikayede Paylaşma


İnstagram postunu hikayede paylaşma, geçmişi çok eski olmayan bir tarihte instagrama eklenen bir özellik olarak kullanıcılara sunulmuştur. Bu özellik ile mevcut postlarını aynı zamanda hikayede de paylaşmak mümkün olmaktadır. Hikaye eklentisinin kullanım oranlarının yüksekliğini göz önüne alan sosyal medya devi instagram hikayeye de birçok yenilikler, kolaylıklar getirmiştir. İnstagram postunu hikayede paylaşma özelliği günümüzde en çok kullanılan özelliklerin başında gelmektedir.

 

İnstagram Postunu Hikayede Paylaşma Nasıl Yapılır?

 

Kullanıcı kendisinin ya da bir başkasının postunu hikayesine eklemek isterse ne yapmalıdır? yani İnstagram postunu hikayede paylaşma nasıl yapılır? sorusunun cevabını şu şekilde özetlemek mümkündür; İlk olarak kullanıcı İOS ya da Android olan telefonundan instagram uygulamasını açmalıdır. Ardından hikayede paylaşılması planlanan gönderiyi açıp, gönderinin hemen altındaki paylaşım butonuna tıklamalı ve açılan pencerenin en üstündeki “Hikayene Ekle / App Post to your story” seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Hikaye paylaşımı ekranından da hikayede istenen yazı, emoji gibi eklentilerde eklendikten sonra paylaşım yapılabilir. Hikayelerin çok yoğun olarak kullanılmasından dolayı instagramda kullanıcılar gönderilerin takipçiler tarafından haklı olarak gözde kaçırıldığını söylemektedir. Çoğu kez ekran görüntüsü alarak hikayelerde paylaşım yapıldığı da bir gerçektir. Bu özellik sayesinde ise daha çok öne çıkarılmak istenen paylaşımların instagram postunu hikayede paylaşma özelliği ile hikayelerde paylaşımı daha fazla kişiye ulaşımı sağlamaktadır.


Instagram Paylaşımlarını Hikayede Paylaşma - Teloji

 

Başkasının Postunu Hikayede Paylaşmak Mümkün Müdür?

 

İnstagram uzun süredir üzerinde çalıştığı bir konuda başkasının instagram postunun hikayede paylaşımı özelliğidir. Herkese açık olan profillerden tek tuş ile hikaye paylaşımı yapmak mümkündür. Gizli bir hesap değil ise tüm herkese açık hesapların paylaşımlarını alıp hikayede paylaşmak artık rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Açık profillerdeki postların hemen altında “Gönder” butonu bulunur. Buraya tıklandığında ise “Hikayene Gönderi Ekle” seçeneği görünür. Buraya da dokununca artık düzenleme ve paylaşma aşaması kalmaktadır.

 

 

İnstagram Gönderilerinin Hikayede Paylaşımı Engellenebilir Mi?

 

İnstagram postunu hikayede paylaşma konusunun tam tersi olarak, eğer ki kullanıcı, kendi şahsi ya da kurumsal hesabından yaptığı paylaşımların, başkaları tarafından paylaşılmasını engellemek istiyor ise, bu mümkün müdür? Yani kısacası başkası instagram postumu paylaşmasın deniyorsa yapılacak şey basittir; Öncelikle profile gidip ayarlar kısmı açılmalıdır. Ardından Gizlilik ve Hikaye bölümüne girilir. “Hikayelerde yeniden paylaşıma izin ver” butonunun da bulunan simge kapalı hale getirilir ve engelleme işlemi tamamlanır.