Instagram Seviye Özelliği Nedir?

Instagram Seviye Özelliği Nedir?

Instagram en çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yer almaktadır. En çok kullanılan mobil uygulamalar arasında yer alan ve sosyal medya özelliği taşıyan Instagram’ın, kendi içerisinde de onlarca özelliği bulunur. Instagram seviye özelliği bu özelliklerden yalnızca bir tanesidir.

Onlarca özellik ile kendisini daima geliştiren Instagram, bu seferde seviye özelliği adını vermiş olduğu özellik ile gelişimine devam ediyor. Instagram seviye özelliği, story (hikaye) modunda yer alan bir kamera efektidir. Seviye (level) özelliği sayesinde çekim pozisyonu dengelenmektedir. Yapılan bu dengeleme işlemi sonucunda ortaya harika görüntüler çıkar.

Instagram Seviye Özelliği Nasıl Kullanılır?

Seviye özelliği, Instagram’ı aktif olarak kullanabildiğiniz tüm cihazlarda bulunan bir uygulama özelliğidir. Bu özelliği aktif etmek oldukça basit olsa bile, birkaç adımı eksiksiz biçimde tamamlamanız gerekir. Instagram seviye özelliği aktif etme adımları ise aşağıdaki şekildedir:

  1. Öncelikli olarak uygulamamıza (Instagram) giriş yapıyoruz.
  2. Instagram’ın içerisinde yer alan hikaye ekleme bölümüne geliyoruz.
  3. Hikaye bölümü içerisinde yer alan “Seviye” özelliğinin üzerine dokunuyoruz.
  4. Ortada çıkan işaret ilk olarak mavi olacaktır.
  5. İşaret maviden turuncuya döndüğü zaman, seviye sağlanmış olur.
  6. Turuncu renge gelene kadar, telefonunuzu sağ ve sol taraflarına hareket ettirmeniz gerekebilir.
  7. Ardından gönül rahatlığı ile video kaydı alabilir ve hikayenizde bu videoyu paylaşabilirsiniz.

Instagram seviye özelliği bu şekilde çalışmaktadır. Seviye özelliğini kullanabilmeniz adına, Instagram uygulamanızın son sürümünde yani güncel olması gerekmektedir.

Uygulamanız güncel değilse seviye özelliğinden yararlanamazsınız.

Instagram Seviye Özelliğini Kullanamıyorsanız Dikkat Etmeniz Gerekenler

Seviye özelliğini kullanabilmek adına, Instagram’ın hikayeler bölümünde, telefonunuzun kamerası açık olmalıdır. Eğer kameranızı açamıyorsanız, telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girerek, Instagram için kamera kullanım izni tanımlamanız gerekir.

Instagram seviye özelliğinin kullanılamamasının en büyük nedeni; seviye özelliğini kullanmak isteyen kullanıcının, Instagram’ının son sürümde olmamasından kaynaklanır. Instagram’ınız son sürümünde değilse; yukarıda yer alan maddeleri uygulasanız bile seviye özelliğini kullanmanız mümkün değildir!

Eğer uygulamanız güncel olmasına rağmen seviye özelliğini kullanamıyorsanız, Instagram’dan destek talep edin. Instagram’a doğrudan göndereceğiniz destek talebinde, seviye özelliğini kullanamadığınızı açıkça belirtirseniz, en doğru yanıtı Instagram yetkililerinden alabilirsiniz.