Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Şifre değişikliği ile sayfanın başka kişilerce kullanılmasının önüne geçilir. Burada atarlar menüsünden işlem yapılabilir.

Şifre değişikliği çok basit olan bir işlemi kapsar. Bunun için çok fazla işlem yapmaya da ihtiyaç yoktur. Sadece ayarlar menüsüne gelindiği zaman gerekli işlem yapılabilir. Genelde şifrede herhangi bir zafiyet durumu söz konusu olduğu zaman şifre değiştirme işlemi uygulanır. Bu şifrenin de genelde güçlü bir şifre olmasına dikkat edilmeli. Yani diğer kişiler tarafından kolay tahmin edilen şifre değişikliği yapılmamalı. Burada farklı karakterlerden meydana gelen güçlü bir şifre ortaya konabilir. Bunun için aklınızda daha önceden belirlenen bir şifreye yer verebilirsiniz.Şifre Değiştirme Süreci

Şifre değişikliği yapmak için öncelikle ayarlar menüsü tıklanır. Ayarlar menüsünde gizlilik ve güvenlik alanı karşınıza çıkar. Güvenlik alanına giriş yapıldığı zaman şifre değişikliği karşına çıkacaktır. Buraya da tıklandığı zaman yeni bir şifre vermeniz için bir sayfa açılır. Ancak burada ilk etapta eski şifre istenir. Daha sonra da güvenlik için yeni şifrenin ne olduğu istenir. Yeni şifreyi yazdıktan sonra kaydet alanına tıklarsınız. Bu işlemi yaptıktan sonra şifre değiştirme süreci de tamamlanmış olur. Daha sonra kontrol amaçlı yeni şifreniz ile sayfaya yeni baştan giriş yapabilirsiniz. Bu yolla daha güçlü ve uzun süre kullanacağınız bir şifreye sahip olabilirsiniz.


Şifre Değişikliği Yapmanın Önemi

Şifre değişikliği başka kişilerin instagram hesabı aracılığı ile sizin bilgilerinizi ele geçirmesine engel olabilirsiniz. Yani burada şifrede herhangi bir zayıflık yaşanıyorsa bunun sonucunda değiştirme işlemi uygulanır. Öncelikle akılda kolayca kalan ve güçlü olan bir şifreye ihtiyaç duyulur. Burada diğer kişiler tarafından tahmin edilmeyen bir şifrenin belirlenmesi gerekir. Özellikle doğum tarihi gibi kolay tahmin edilen şifreler asla tercih edilmemeli. Çünkü bu tür tahminler diğer kişiler tarafından kolayca tahmin edilir. Burada bol karakterli olan bir şifreye yer verilebilir. Ayrıca uzun olan şifreler her zaman daha güçlü olur. Yani kimse tarafından çözülmez. Pratik şifre değişikliği için şimdi ayarlar alanına gidip anında bu işlemi yapabilirsiniz.