Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Yanlışlıkla Instagram mesajlarını sildiğimiz ve sildiğimiz mesajları geri getirmek istediğimiz olmuştur. Instagram silinen mesajları geri getirme metodu sayesinde, sildiğimiz tüm mesajlara ulaşmamız mümkün. Bu metot tamamen Instagram’ın kendi altyapısı içerisinde sunduğu bir hizmet olduğu için, ekstra bir program indirmeksizin bu metodu uygulamak mümkündür.

Instagram silinen mesajları geri getirme amacıyla uygulama indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Zira, indireceğiniz uygulamalar, hesabınızın kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin çalınmasına sebebiyet verebilir. Birazdan sizlere vereceğimiz yöntem ile Instagram üzerinden yapmış olduğunuz tüm mesajlaşmaları, tamamen ücretsiz biçimde geri getirebileceksiniz.

Instagram Uygulaması Üzerinden Silinen Mesajları Geri Getirme Yöntemi

Mesajları bir kez sildikten sonra, cep telefonlarınızda silmiş olduğunuz mesajları göremezsiniz. Ancak, Instagram’ın kendi sunucularında tutmakta olduğu mesaj yedekleri sayesinde, silinen mesajları geri getirmeniz mümkün.
Instagram silinen mesajları geri getirme adımları:

İlk olarak Instagram hesabınıza, mobil uygulama veya web üzerinden giriş yapın.

  1. Profil resminize dokunarak, profilinizin içerisine girin.
  2. Sağ üst kısımda bulunan üç düz çizgiye dokunun.
  3. Ardından çark sembolüne dokunarak, ayarlar kısmına giriş sağlayın.
  4. Ayarlar kısmı içerisinde yer alan “Güvenlik” bölümüne giriş sağlayın.
  5. Güvenlik bölümünün alt kısmında bulunan “Verileri İndir” butonuna basın.
  6. Karşınıza çıkan boşluğa, e-posta adresinizi girin.
  7. E-posta adresinizi girdikten sonra, “İndirme Talep Et” yazısına tıklayın.
  8. E-posta sağlayıcınızdan (G-mail, Yandex …vb.) hesabınıza giriş yapın.
  9. Instagram’ın göndermiş olduğu gönderiye girin ve verileri indirin.

Instagram silinen mesajları geri getirme esnasında alacağınız veriler, yalnızca yazışmalardan oluşmaktadır. Görsel ve videolar ne yazık ki bu verilerin içerisinde yer almaz.

Silinen Mesajları Bulmak Neden Önemli

Instagram’ın getirmiş olduğu veri indirme özelliği, özellikle hukuki süreçler için oldukça büyük önem taşımaktadır. Hepimizin bildiği üzere sosyal medya zorbalığı gün geçtikçe büyümekte ve sosyal medya üzerinden yapılan hakaretler giderek artmaktadır. Eğer biri sizlere hakaret etti fakat sizler bu mesajı sildiyseniz, bu veriler sayesinde mesaja ulaşarak, gerekli hukuki süreçleri başlatabilirsiniz.

Bir diğer yandan Instagram silinen mesajları geri getirme konusu, geçmiş anılarınızı hatırlamanıza da yardımcı olur. Eğer unuttuğunuz ve daha önceden silmiş olduğunuz bir konuşma varsa bu verilerden o konuşmayı rahatlıkla bulabilirsiniz.