Instagram Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Instagram Toplu Mesaj Nasıl Silinir?


Instagram’da toplu mesaj ve karşı taraftan mesaj silmek mümkün. Sizler de Instagram toplu mesaj nasıl silinir öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Instagram toplu mesaj nasıl silinir? sorusu Instagram kullanıcıları tarafından yanıtı merak edilen bir sorudur. Instagram, günümüzde oldukça popüler ve herkes tarafından kullanılan bir sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinde kullanılabilen birçok uygulama özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri ise diğer kullanıcılar ile mesajlaşma yani sohbet etme özelliğidir. Bu sohbetler mesaj bölümünde zamanla birikebilir ve bu mesajları silmek isteyebilirsiniz. Peki, Instagram toplu mesaj nasıl silinir?

Instagram toplu mesaj silme, tüm kullanıcılar tarafından merak edilen bir konudur. Instagram üzerinden toplu mesaj silme ve mesajları karşı taraftan silme mümkündür. Tabii ki önce bunun nasıl yapılacağı bilinmelidir.Instagram’da Toplu Mesaj Nasıl Yapılır?

Instagram’da toplu mesaj silme nasıl yapılır? sorusunun cevabını bir Instagram kullanıcısı olarak merak ediyor olabilirsiniz. Instagram’da toplu mesaj silme sadece sizin tarafınızdan gerçekleştirilir. Bu da konuşmaların sadece sizin hesabınızdan silindiği diğer hesaplarda silinene kadar kalacağı anlamına gelmektedir. Sadece iki adımda toplu mesaj silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkündür. İlk olarak yapmanız gereken Instagram uygulamasına girmektir. Daha sonra mesajlar kısmına girmelisiniz. Konuşmayı silmek istediğiniz kişinin adına dokunmalı ve daha sonra sola kaydırmalısınız. Bu işlemden sonra karşınıza “sil” seçeneği çıkacaktır. Sil seçeneğine tıkladıktan sonra sohbetin tamamı silinecektir.Instagram’da Karşı Taraftan Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da karşı taraftan mesaj silme işlemi de toplu mesaj silme işlemi kadar basittir. Fakat bu işlemi mesaj gönderdikten sonra karşı taraf göndermeden önce çabuk bir şekilde gerçekleştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Karşı taraf mesajınızı gördükten sonra bu işlemin gerçekleştirilmesinin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Fakat tabii ki karşı taraf mesajınızı görmüş olsa bile mesajı silmek isteyebilirsiniz. Instagram’da karşı taraftan mesaj silmek için ilk olarak mesajlar bölümüne girmelisiniz. Daha sonra mesajı silmek istediğiniz sohbete tıklamalısınız. Bu işlemden sonra silmek istediğiniz mesajın üzerine tıklamalısınız. “Gönderiyi iptal et” seçeneği ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra mesajınız karşı taraf görmeden silinecektir.