Instagram ve Facebook Hesaplarını Bağlama

Instagram ve Facebook Hesaplarını Bağlama

Instagram yeni bir özellik daha getirdi ve bu özellik Facebook kullanıcılarını ilgilendiriyor. Instagram ile Facebook birbirine bağlanabiliyor. Peki, bu işlem nasıl yapılacak?

Instagram ve Facebook hesaplarını birbirine bağlama için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram ile Facebook birbirine bağlanabiliyor. Her iki uygulamayı da kullanan kullanıcıların hesaplarını birbirine bağlayabilir. Bu sayede gönderinizi tek bir hesap üzerinden iki ayrı platformda paylaşabileceksiniz. Sizin için Instagram ile Facebook hesaplarını birbirine bağlama özelliğini ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.


Instagram ve Facebook hesaplarını bağlamak istiyorsanız aşağıda bulunan adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

1. İlk önce Instagram mobil uygulamasını açmanız gerekiyor.

2. Ardından Profil sayfanızı açmalısınız.

3. Ayarlar menüsüne tıklayın.

4. Menü üzerinden Ayarlar seçeneğine dokunun.

5. Hesap bölümüne tıklayın.

6. Bağlı Hesaplar ekranını açın.

7. Facebook seçeneğine dokunun.

8. Karşınıza çıkan ekranı onaylayın.

9. Facebook hesap bilgilerinizle giriş yapın.

10. Paylaşım seçeneklerini düzenleyin.Instagram İle Facebook Bağlama Özelliği

Instagram ile Facebook bağlama özelliği oldukça seviliyor. Kullanıcılar iki hesabın birbirine bağlanabiliyor olmasını avantajlı buluyor. Özellikle hem Facebook hem de Instagram hesabından çıkan kullanıcılar tek bir hesaba giriş yaparak iki hesap arasında geçiş yapabiliyor. Bu da en sevilen avantajlardan biridir. Aynı zamanda Instagram ve Facebook hesaplarınızı birbirine bağlayarak ortak paylaşım yapabilirsiniz. Ayrı ayrı hesaplara girip paylaşım yapmak yerine sizler de hesabınızı bağlayabilirsiniz.

 

 

Instagram Hesabına Bağlı Facebook Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle Instagram ya da Facebook kullanıcılarının merak ettiği bir soru da "Instagram hesabına bağlı Facebook hesabı nasıl kaldırılır?" oluyor. Bu konu hakkında sizlere önemli tüyolar vereceğiz. Instagram hesabınız işe Facebook hesabınızı bağladıktan sonra bu bağlantıyı istediğiniz zaman sonlandırabileceğinizi unutmayın. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin.

§  Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.

§  Instagram da profil sayfanızı açmalısınız.

§  Instagram "Ayarlar" menüsüne tıklayın.

§  Menü üzerinden "Ayarlar" seçeneğine dokunmalısınız.

§  Daha sonra hesap bölümünü açın.

§  Karşınıza bağlı hesaplar ekranı çıkacak.

§  Bu aşamada Facebook seçeneğine dokunmalısınız ve hesabı kaldır seçeneğine tıklamalısınız. Son olarak karşınıza çıkan ekranı onaylayın ve işlem tamamlanacaktır.