İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?

İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?

İnstagram yorum sabitleme özelliği nedir? Nasıl yapılır? İnstagram platformunda yorum ile farklı özellikler sıklıkla uygulanmaktadır.

İntagram yorum sabitleme özelliği geçtiğimiz zaman diliminde İnstagram şirketi tarafından oluşturuldu. Genel olarak ise İnstagram’da yer alan yorum sabitleme özelliği yoğun ilgi gördü. İnstagram yer alan yorum sabitleme özelliği; günümüzün pazarlama yöntemlerinden birisidir. Genel olarak İnstagramda gönderi altına alınan her türlü yorumlar yer alıyor. Gönderinin altındaki beğendiğiniz yorumu sabitleyerek; herkesin ya da takipçilerin ilk o yorumu okunması sağlanır.

Genel olarak ise İnstagramda yorum sabitleme özelliğinin uygulanma aşamaları şunlardır;

-        Gönderi paylaşın.

-        Gönderinin altında çeşitli yorumların yapılması gerekir.

-        İstediğiniz yorumu sola kaydırın

-        Karşınızı çıkan seçeneklerden sabitleme özelliğini ya da raptiye işaretini tıklayın.

İnstagram kullanıcılarında yorumlar önemli bilgi değerindedir. Bu yüzden de genel olarak yorum sabitleme özelliği sıklıkla tercih ediliyor.
İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği Ne İşe Yarar?

Günümüzde instagram platformunun gücü oldukça fazladır. Bu yüzden de ticari hayatın içerisinden de instagram etkili olarak kullanılıyor. İnstagram yorum sabitleme özelliği avantajı genel olarak yüksek takipçi hesaplarında görülür. Yüksek takipçisi olan hesapların büyük bir çoğunluğunda ise; ticari kaygı yer alıyor.

Ticari özelliklere sahip instagram hesaplarında yer alan yorumlar; pek çok ilgili takipçiyi etkiler. Bu yüzden de olumsuz, hakaret ya da küfür bazlı yorumların hesaplardan korunması gerekir. İnstagram şirket olarak bu tarz olumsuz durumların önlemi için; yorum sabitleme özelliğini oluşturdu. Böylece instagram hesabın takipçileri; hesap sahibinin istediği yorumu ilk olarak görebiliyor. İnstagramda ticari hesaplarındaki olumlu yorumlar ile; ürüne ya da hizmete olan ilgi artar.

İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği İle Olumsuz Yorum Kaldırma

Bazı instagram kullanıcıları takip ettikleri hesaplardaki tüm yorumları okurlar. Özelliklede bir ürün ya da hizmet almak isteyenler; hesaptaki o gönderinin altındaki yorumları detaylı bir şekilde okur. Olumsuz yorumlardan da genel olarak etkilenirler. İnstagram olumsuz yorum kaldırma ile hesap ve gönderi olumsuz yorumlardan korunur. Aynı yorum sabitleme özelliğinde olduğu gibi; silinmek istenilen yorum sola kaydırılır. Seçenekler alanındaki sil işareti seçilir. Yorum silinir.