Instagram Yorum Sınırlandırma Nedir?

Instagram Yorum Sınırlandırma Nedir?


Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu, gündemde yer alan sorular arasında bulunmaktadır. Pek çok Instagram kullanıcısı, paylaşmış olduğu gönderilerin altına istemediği kişilerin yorum yapamamasını arzulamaktadır. Instagram yorum sınırlandırma özelliği, kullanıcıların gönderilerine istemediği kişilerin yorum yapmasının engellenmesini sağlamaktadır. Bu özellik geliştirilmeden önce, gönderilere yorum yapması istenmeyen kullanıcıların engellenmesi gerekirdi. Artık bu durum söz konusu olmayarak, yapılabilen ayarlamalar ile yorum sınırlandırma işlemi gerçekleştirilebilir. Böylelikle hem istenmeyen kullanıcılardan yorum almama sağlanabilir hem de engelleme gibi bir durum olmadığı için takipçi sayısında düşüş yaşanmaz. Restrict olarak adlandırılan bu özellik, yorum kısmına gelebilen hakaret ve taciz içerikli yorumların engellenebilmesi fırsatını kullanıcılara sunmaktadır.


Instagram Yorum Sınırlandırma: Paylaşımlarına Kimler Yorum Yapabilir Seç!

Instagram Yorum Sınırlandırma Avantajları Nelerdir?

Instagram’ın güncellemeler ile birlikte sunmuş olduğu yorum sınırlandırma özelliği, pek çok avantajın elde edilebilme fırsatını sunacaktır. Instagram yorum sınırlandırma avantajları, kullanıcılar için oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada açıklanacak olursa; İlk olarak yorum kısmında istenmeyen kişiler tarafından yapılan uygunsuz yorumların engellenebilmesi avantajı vardır. Ayrıca yorum yapması kısıtlanan kişi, bu durumdan haberdar olmamaktadır. Çünkü engellenen kullanıcı, gönderinin altına yorum yaptığında kendi yorumunu görebilmekte ancak kendisinin sınırlandırıldığına ait bir bildirim almamaktadır. Böylelikle engelleme işlemine gerek kalmadan, bu şekilde istemeyen hesaplar kısıtlanabilmektedir. Kolay bir şekilde gerçekleştirilen yorum sınırlandırma işlemi, Instagram hesaplarının daha rahat bir şekilde kullanılabilmesine yarayacaktır. Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu üzerine gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, bu ayarlamaların nasıl yapıldığına dair net bilgiler elde edilebilir.


Sistem ve Ağ Uzmanlığı

Instagram Yorum Sınırlandırma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları tarafından, Instagram yorum sınırlandırma nasıl yapılır sorusu da araştırılmaktadır. Hem Android hem de iPhone cihazlar üzerinden aynı yöntemle, bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Ayarlar kısmında yer alan yorumlar seçeneğinden, yorum sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir. Yorum kontrolleri bölümüne tıklandıktan sonra, kullanıcılar şu kişilerin yorumlarını engelle seçeneğiyle, tercihe göre istenildiği şekilde ayarlamalar yapabilir. Bu kısma eklenen takipçiler, önceden olduğu gibi fotoğraf ya da videoların altına yorumlar yapabilirler. Ancak yapılmış olan yorumlar, diğer takipçiler ve hesap sahibi tarafından görüntülenemez. Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu, kısaca bu şekilde açıklanabilmektedir.