Instagram’da Çekiliş Nasıl Yapılır

Instagram’da çekiliş yapmak için neler yapılmalıdır? İnstagram üzerinde çekiliş yaparak sizde kullanıcılarınızı memnun edebilirsiniz.

İnstagram'da çekiliş nasıl yapılır? Hesaplarınız üzerinde ilgi çekici çekilişler oluşturarak, takipçilerinizi memnun edebilirsiniz. Bir çok kişi çekiliş yaparak daha fazla kullanıcılara ulaşmak istiyor. Kullanıcılar takipçi sayısını arttırmak için özellikle çekiliş uygulamasından yararlanıyor. Çekiliş sayesinde takipçi ve etkileşim oranları daha da yüksek oluyor. Hediyenizi belirledikten sonra bu çekilişi profilinizden paylaşabilirsiniz. Çekilişlerinizi daha fazla kişiye ulaştırmak isterseniz hashtagleri kullanabilirsiniz.


Instagram Çekilişlerini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Instagram’da çekiliş kampanyaları etkileşim kaynaklarından bir tanesidir. Çekiliş zamanları çok daha fazla takipçiyle etkileşime girebilirsiniz. Instagram sayfanızda paylaşacağınız gönderi üzerinden çekilişini paylaşabilirsiniz. Instagram çekilişi nasıl yapılır? Çekiliş yaparken doğru hediye seçmeniz gerekir. Çekiliş ya da benzeri etkinlikler yaparak kullanıcılarınızı memnun edebilirsiniz. Çekilişleri yaparken kampanya sıklığına dikkat etmeniz gerekir. Aksi durumda kullanıcılar sadece hediye için sizleri takip edecektir.

Yapılacak çekilişlerin kullanıcıların isteyebileceği türden olması gerekir. Vereceğiniz ödül ne kadar ilgi çekici olursa, takipçi sayısı o kadar artacaktır. Instagram’da çekiliş yaparak beğeni ve yorum sayısını arttırabilirsiniz. Alacağınız yorumlar sayfanızın keşfete çıkmasını sağlayacaktır. Yapacağınız çekilişlerde ne kadar adil olursanız, o kadar güven kazanırsınız.


Çekilişler Nasıl Yapılmalıdır?

İnstagramda çekiliş yaparken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Doğru kampanyalar ile sayfanızı n değerli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Çekilişleri yaparken şu adımları takip etmelisiniz.

Ödüllü Çekilişler Yapın

Çekilişlerde ödül en önemli konulardan bir tanesidir. Seçeceğiniz ödülün takipçilerinizin kazanmaktan hoşlanacağı şekilde tasarlanması gerekir. Bununla beraber çekilişteki rekabeti arttırabilirsiniz. Rekabet özellikle takipçilerin etkileşim sayısını arttıracaktır.

Çekiliş Süresini Belirtin

Çekilişleriniz için başlangıç ve bitiş süresi olmalıdır. Uzun süre çekilişlerin unutulma ihtimali yüksektir. Bu nedenle düzenli olarak hatırlatıcı içerikler paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Çekiliş Kriterlerini Belirleyin

Çekilişleri yaparken gerekli planlamaları yapmanız gerekir. Yapacağınız planlamalar sayfanıza faydalı olmalıdır. Bununla beraber çekilişinizi başlattıktan sonra, kriterleri değiştirmemelisiniz.

Çekiliş Gönderisi Yapın

Çekilişlerinizde görsellerin dikkat çekici olması gerekir. Ayrıca kaliteli içerikler oluşturarak çekilişinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İnstagram’da çekiliş yapmak için bu kriterlere göz atabilirsiniz.