Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası

Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası


Dünyanın en çok takşp edilen sosyal platformu olan Instagram’da emoji göremiyorum hatası pek çok kullanıcının şikayetleri arasında yer almaktadır.

Instagram’da emoji göremiyorum hatası hemen hemen her kullanıcının başına gelmekte ve farklı çözümler bulabilmek için araştırmalar yapmaktadır. Genel olarak insanların yaşamlarında önemli bir yere sahip olan Instagram üzerinden çok sayıda paylaşımlar yapılmaktadır. Fotoğraf ya da video paylaşımları ile bu platform kullanıcıları çok daha artış göstermektedir.

Yapılan paylaşımlar arasında Instagram da emoji paylaşımı kullanıcılar tarafından çok sevilmektedir. İnsanlar duygularını ifade etmek için mesajlarında emojiler kullanmaktadır. Ancak farklı nedenlerden dolayı emojiler gitmeyebilir ve sorunun kaynağı merak konusu olmaktadır.


Instagram Emoji Görememe Nedeni

Instagram platformunda bazı durumlarda mesajlaşırken emoji görmeme hatası oluşmaktadır. Bu sorunun birkaç tane nedeni bulunmaktadır. Özellikle yeni atılmış olan emojilerde bu tarz sorunlar daha çok yaşanmaktadır. Ayrıca bir diğer neden ise emoji desteklenmemesi sorunları olmaktadır. Bundan dolayı bu sorunu en çok android cihazlarda ve IOS cihazlarda yaşanmaktadır. Emojiler yazılımsal bir desteğe sahip olmakta ve çok sayıda platformda farklı görünümlere sahip olmaktadır.

Bunların yanı sıra emojilerin görünmemesi sorunun nedenlerinden biri de yazılım sürümüdür. Windows işletim sisteminde bulunan emojiler desteklememe sorunu olabilir. Bu neden ile güncel yazılımları kullanmak telefon ve içinde bulunan uygulamalar adına daha verimli olacaktır. Windows sürümleri içinde geçerli olan bu durumda Windows 10 işletim bir emoji Windows 7 de görülmemesi mümkün olmaktadır.


Instagram Emoji Görmeme Hatası Çözümü

Instagram platformunda yaşanan emoji görmeme sorunun çözümü olarak birkaç yöntem bulunmaktadır. İlk olarak yazılım güncellemesi olmakta ve Windows kullanılması halinde sistemin en son çıkan sürümüne sahip olunması gerekir. Android işletim sistemi kullanılması durumunda ve cihaz güncelleme almıyorsa yapılması gereken işlem root işlemi olmaktadır. Ancak bu işlem çok tehlikeli olmakta ve telefonun çökmesi gibi gerçek sorunlara yol açabilmektedir. Son olarak Google Play Stroden Microsoft Swift Key indir işlemleri yapılmalı ve klavyeden desteklendikten sonra emoji görmeme sorunu çok daha kısa sürede ortadan kalkacaktır.