İnstagramda Engel Kaldırma İşlemi

İnstagramda Engel Kaldırma İşlemi


İnstagramda engel kaldırma süreci daha önce bir başka kişiye koyulan engelin o kişi üzerinden kaldırılmasını kapsar.

İnstagramda engel kaldırma için öncelikle engellenen kişinin sayfasına giriş yapılıp bu işlem ortaya konabilir. Belli zamanlarda sosyal medya üzerinde başka kişilere engel koyarak onların gönderileri silinebilir. Bu da doğrudan o kişiler ile ilgili paylaşılan her bilgiden uzak durma anlamına gelir. Engelleme ya da engel kaldırma süreci sizin kendi sayfanızı daha aktif ve özerk kullanmanız için öne çıkar. Bu alanda istediğiniz kişi ya da kişileri engelleyebilir ya da engelden kaldırabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış olan bir durumdur.Engel Kaldırma İşlevi

İnstagramda engel kaldırma işlemi için engellenmiş kişilerin sayfasına giriş yapılır. Burada engellenen kişi doğrudan engellendi diye geçer. Siz de engeli kaldır butonuna tıklama yaptığınız zaman bu engel anında kalkmış olur. Ayrıca bunun dışında ayarlar menüsünde de bu engel kaldırma işlemi yapılır. Bir değil birden fazla kişi engellenmiş ise ayarlar menüsü seçilir. Bu menü ile engellenmiş olan kişiler bir liste halinde size sunulur. Siz de buradan hareketle istediğiniz kişinin engelini anında kaldırabilirsiniz. Yani sadece tek bir tıklama ile bu engel kaldırma işlemi anında uygulanır. Bunun için ek bir işleme d eğerek yoktur. Günlük istediğiniz kadar engelleme ve engel kaldırma işlemi uygulayabilirsiniz.


Engel Kaldırmada Dikkat Edilecekler

Engel kaldırma sürecinde dikkat edilecek hususlar arasında öncelikle engeli kaldıranın sizi rahatsız edip etmeyeceğidir. Engellenmiş kişiler belli bir sebepten ötürü engel yer. Bu durum genel olarak o kişilerin sosyal medya aracılığı ile sizi rahatsız etmesi sürecini de doğurur. Yani burada engelleme işlemi ile anında bu kişilerin sizler için yapacağı paylaşımları ya da sizi rahatsız etmesini ortadan kaldırabilirsiniz. Engeli kaldıracak olan kişiyi daha sonra engellemek istediğiniz zaman aradan 24 saatin geçmesi gerekecektir. Bu yüzden buna dikkat ederek engel kaldırma işlemini uygulayabilirsiniz. Çok pratik ve basit şekilde tüm işlemler yapılabilir. Engel kaldırma için sadece bir kaç saniye yeterli olacaktır.