Instagram’da Her Fotoğrafa Ayrı Açıklama Nasıl Yazılır?

Instagram’da Her Fotoğrafa Ayrı Açıklama Nasıl Yazılır?

Instagram’da her fotoğrafa ayrı açıklama yapmak, yeni güncelleme olan çoklu fotoğraf paylaşımının başlamasından sonra araştırılan konular arasında yer alıyor. Çoklu fotoğraf paylaşımında on taneye kadar fotoğraf tek bir post halinde kaydırmalı olarak paylaşılabildiği için sıkça tercih ediliyor. Ancak kaydırmalı postlarda her bir fotoğrafa ayrı açıklama yapmak maalesef  mümkün değil. Instagram’da her fotoğrafa ayrı açıklama yapmak için fotoğrafların kaydırmalı olarak değil ayrı postlar olarak paylaşılması gerekiyor.

Kaydırmalı Postlarda Her Fotoğraf İçin Ayrı Açıklama Yapma

Instagram uygulaması, kaydırmalı postlarda her fotoğraf için ayrı açıklama yapmaya ve ayrı konumlar eklemeye ne yazık ki izin vermiyor. Ancak her fotoğrafa farklı kişiler etiketlenebiliyor. Yalnızca farklı gönderiler olarak paylaşılan fotoğraflar için farkı açıklamalar eklenebiliyor.

Kaydırmalı Post Nasıl Paylaşılır?

Kaydırmalı post paylaşımı yapabilmek için gönderi ekleme sekmesi açıldıktan sonra çoklu ekleme simgesine tıklayarak veya ilk fotoğrafa basılı tuttuktan sonra eklemek istediğiniz fotoğrafları seçerek kaydırmalı gönderi oluşturabilirsiniz.


Instagram'da Birden Fazla Fotoğraf Nasıl Gönderilir - 2022

Instagram Gönderilerine Açıklama Eklemek Neden Önemli?

Instagram gönderilerine açıklama eklemek birçok kullanıcı tarafından önemli görülüyor çünkü bazen fotoğrafların anlatamadığı ve aktaramadığı şeyler de olabiliyor. Bilgi vermek, fotoğrafı açıklamak, fotoğraf ile ilişkili bir söz veya metin eklemek, iletişim bilgilerini hatırlatmak ve ilgili hashtag’lere yer vermek için gönderilere açıklama eklemek tercih edilen bir yöntem. Instagram’da her fotoğrafa ayrı açıklama yapmak da bu noktada önemli hale geliyor. Çünkü çoğu zaman eklenen her açıklama, paylaşılan her bir fotoğrafa uygun olmayabiliyor. Bu sebeple kullanıcılar, her bir fotoğrafa ayrı açıklama eklemeyi tercih edebiliyor.


Instagram paylaştığınız fotoğrafları herkese göstermiyor mu? - Haberler

Günümüzdeki sosyal mecralarda fotoğraf paylaşımı oldukça önemli bir yer tutuyor. Kullanıcılar, hayatlarının ve günlerinin büyük bir kısmını sosyal medyada paylaşarak sanal ortamlardaki görünürlüklerini sağlıyorlar. Haliyle sanal ortamlara harcanan zaman bu kadar fazla iken fotoğraflara ek olarak insanların birincil iletişim aracı olan kelimelere yer vermemek çok mümkün değil. Ancak paylaşılan her fotoğraf için yapılan tek bir açıklama yeterli ve kapsayıcı olamıyor. Instagram’da her fotoğrafa ayrı açıklama yapmak, bu sebeple kullanıcılar için oldukça önemli görünüyor.