Instagramda Takip Ediyorum Geri Atıyor Ne Yapmalıyım?

Instagramda Takip Ediyorum Geri Atıyor Ne Yapmalıyım?


Instagram’da takip ediyorum geri atıyor sorununu bazı dönemlerde herkes yaşamıştır. Instagram’ın bazı kullanıcılar için ya da genel anlamda yapmış olduğu bazı çalışmalar buna neden olmaktadır. Peki Instagram’da takip ediyorum geri atıyor sorunu nedir ve nasıl çözülebilir?

Takip İsteğinin Gitmemesi

Günümüzde Instagram uygulamasını kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Oldukça fazla kullanıcısı olan Instagram uygulamasında sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu sorunlardan biri de birine istek attığınızda, atılan isteğin karşı tarafa gitmeden geri düşmesidir. Bu atılan isteğin gitmemesi problemi kullanıcıları panikletmekte ve kendi hesaplarıyla ilgili korku ve endişelere sevk etmektedir.


Instagram mevcut takip istekleri toplu silme - kodmatik.net

Instagram’da takip ediyorum geri atıyor sorununun sebebi bazen sizin kendi hesabınız değil direkt olarak Instagram’dır.  2015 yılında Instagram uygulaması bazı düzenlemelere gitmiştir. Bu düzenlemelerin amacı kullanıcı hesaplarında herhangi bir sorunu engellemek veya hesapların açılış amacını kontrol etmek üzere yapılmıştır. Peki hangi sebeplerle atılan takip isteği düşer?

1.      24 saat içerisinde, Instagram’ın size vermiş olduğu kullanıcı takip limitini aştığınız zaman attığınız takip istekleri karşı tarafa gitmeden düşer. Bu limit aşağı yukarı 30 dakikada 40 kişiye tekabül etmektedir.

2.      Instagram hesabınızdaki takip limitini aştıysanız yine aynı şekilde attığınız takip isteği düşmektedir. Bu takip limiti hesabınızda toplam 7500 kişiyi takip etmenize olanak tanır.

3.      Durmaksızın art arda diğer kullanıcılara takip isteği attıysanız, Instagram bir süreliğine yeni istek atmanızı engeller ve karşı tarafa atmış olduğunuz istek gitmeden düşer.

4.      Instagram uygulaması kaynaklı sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu sizden kaynaklı bir sorun değildir.

5.      Instagram’da istek attığınız kullanıcı sizin hesabınızı engellemiş olabilir. Bu sebeple attığınız takip istekleri düşmüyor olabilir.


Takipçi Kasma & Takipçi Arttırma Yolları - Techno Gezgin

Takip İsteğinin Gitmemesi Problemi Nasıl Çözülür?

Instagram’da takip isteklerinin gitmeme sebebini yukarıda açıkladık. Belirtilen sebeplerden herhangi biri attığınız isteklerin gitmeme nedeni olabilir. Instagram’da takip isteklerinin gitmemesinin çözümü ise neden olan duruma göre değişiklik gösterir. Örneğin Instagram’ın size vermiş olduğu limiti aştıysanız veya art arda istekler attıysanız Instagram size yaklaşık olarak 15 saatlik bekleme süresi verir. Ardından hesabınız normale döner. Takip limitini aştıysanız takip ettiğiniz kullanıcıları azaltmanız gerekmektedir. Instagram’da takip ediyorum geri atıyor sorununun çözümü bu şekildedir.