Pinterest ETSY Nasıl Yapılır?

Pinterest ETSY Nasıl Yapılır?


Pinterest ETSY satıcıları için çok fazla avantajlı yön bulundurmaktadır. Bu yazımızda sizlere, neden Pinterest ETSY satıcısı olmak gerekir bunlardan bahsedeceğiz.

Etsy'de mağazası olan küçük bir işletmeyseniz, pazarlama stratejinizin bir parçası olarak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri Etsy için Pinterest'i nasıl kullanacağınızı öğrenmektir. 

Son yıllarda Pinterest, bloglara, web sitelerine ve tabii ki Etsy mağazasına müşteri çekmek için görülebilecek en değerli pazarlama araçlarından biri olarak kullanılmaktadır. 


Pinterest ile Etsy Satışlarınızı Nasıl Arttırsınız? | Daha Fazla Trafik ve  Satış Alın! #etsytürkiye - YouTube

 

Etsy mağazanız için Pinterest'i kullanabilmenizin yolu bir işletme hesabına sahip olmaktan geçmektedir. Ancak böylece tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu hesaptaki Pinterest kullanıcı adınızın Etsy işletmenizle tamamen aynı olduğundan ve profil resimlerinin veya logoların aynı olduğundan emin olmayı unutmayınız. Çünkü tüm bu işlemler, Etsy ürünlerini pazarlamak için işinizin Pinterest tarafından tanımlanmasını sağlayacaktır.  Daha da önemlisi, müşterileriniz Pinterest hesaplarınız ile Etsy mağazanız arasında bağlantı kurabileceklerdir.

Etsy Mağazanız İçin Neden Pinterest Kullanmalısınız?

Pinterest, insanların ilgi alanları ve fikirleriyle ilgili resimler koyduğu, sabitlediği ve paylaştığı bir ilham panosudur. Belirli bir projeye başlıyorsanız ilham almak için harika bir platformdur. Pinterest'te bulunabilecek yaratıcılık düzeyi çoğu kullanıcının bu platformda aşırı aktif olmasını sağlamaktadır.

 

Pinterest'te öğelerinizi gerçekten satma şansınız yoktur. Yalnızca insanları web sitenize yönlendirebilirsiniz. Etsy ise küçük işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini satmak için bir çevrimiçi mağaza açabilecekleri bir çevrimiçi pazar yeridir.

 

Etsy, doğada el işi olan benzersiz ürünler için bir pazar olması açısından oldukça değerlidir. Sıfırdan kendi çevrimiçi mağazanızı kurarak çok fazla para veya çaba gerekmeden bu e-ticaret platformundan yararlanabilirsiniz.

 

Etsy mağazanızda ürünlerinizi tanımlamak için kullanacağınız anahtar kelimelerin mümkün olduğunca doğru bir şekilde tanımlandığından emin olmak da aynı derecede önemlidir. İlgili anahtar kelimeleri, Pinterest arama çubuğu sayesinde bulabilirsiniz.

 

Etsy Mağazanızı Pinterest İşletme Hesabınıza Bağlamanın Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

 

·         Pinlerinizin kaç kez görüntülendiğine, yeniden pinlendiğine veya tıklandığına ilişkin istatistikleri görüntüleyebilirsiniz

·         Pinlerinizi kolayca tanıtabilirsiniz

·         Kullanıcıların Pine tıklayarak Etsy mağazanıza yönlendirilmesini de kolaylaştırılır.


How to Market Your Business on Pinterest

 

Pinterest ETSY yapmak Etsy mağazanıza kullanıcı çekmenin, görüntülemelerinizi ve nihayetinde satışlarınızı artırmanın en iyi yollarından biridir. Bu nedenle, verdiğiniz çabaya kesinlikle değecektir.