Pinterest Pano Nedir? Pinterest Pano Nasıl Oluşturulur?

Pinterest Pano Nedir? Pinterest Pano Nasıl Oluşturulur?

Pinterest, ilgi alanlarına göre gruplandırılmış görsellerin paylaşılması mantığıyla kurulmuş bir sosyal ağ platformudur. Pin (panoya tutturmak) ve bakım (ilgi çekici şey) kelimelerinin bir kombinasyonu olması gerekiyordu. Beğenilen ve panoya sabitlenen ilginç resimler bir araya getirilerek panoda istenildiği gibi gösterilecek, videolar ve  küçük ölçekli GIF'ler paylaşılabilecektir.

Öncelikle, Pinterest sayfasını ziyaret ederek veya uygulamayı telefonunuza indirerek yapabileceğiniz Pinterest aboneliğinizi oluşturmanız gerekir. İlk kez kullanıyorsanız, Google hesabınız, Facebook hesabınız veya e-posta adresinizle bir  hesap oluşturmanız gerekir.

Pinterest İlgi Alanı Belirlemek

Pinterest işletme hesabınızı oluştururken pinterest ilgi alanları belirlemek gerekir. Bir kullanıcı oluşturduktan sonra Pinterest ilgi alanlarınızı bilmek isteyecektir. Bu noktada görmek istediğiniz konu ile ilgili görselleri seçiniz. Pinterest size örnek resimler içeren uzun bir kategori listesi sağlayacaktır. İstediğiniz kadar kategori etiketleyebilirsiniz.

Bir ilgi alanı kategorisi seçtikten sonra, ilgi alanlarınızla eşleşen iğne şablonlarını görüntüleyen ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada, bir sihirbaz ne yapacağınız veya ne yapabileceğiniz konusunda size rehberlik eder. Dilerseniz bu yönergeleri takip ederek sistemi kullanabilirisiniz.

Buradaki bir diğer öneri de pinterest'e bir tarayıcı düğmesi eklemek. Bu butonu ekleyerek  Pinterest hesabınıza istediğiniz zaman görsel ekleyebilirsiniz.Pinterest Pano ve Pin Oluşturma-Pinterest Nasıl Kullanılır - YouTube

Pinterest Pano Ne Demek?

Pinterest pano, pinlerinizi kaydettiğiniz, topladığınız ve düzenlediğiniz yer. Pin ise sistemde saklanan panoya sabitlenen her görüntüye verilen isimdir. Profilinizden veya yeni bir pin oluştururken yeni panolar oluşturabilirsiniz. İşlem mandallarınızı düzenlemek için tabloyu kullanın; Böylece kullanıcılar profilinizde kolayca gezinebilir veya fikirlerinizi keşfedebilir. Başka bir ifadeyle pano, Bu, benzer pinleri topladığınız veya ilgi alanlarınıza göre grupladığınız pinleri topladığınız bir alandır. İstediğiniz kadar pano oluşturabilirsiniz. Pinterest Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yeni Pano Nasıl Oluşturulur?

Üst kısımda Pinterestte panonun ne anlama geldiğini kısaca açıkladıktan sonra pinterestte yeni bir pano nasıl oluşturulur? sorunu inceleyeceğiz. Pinterest uygulamasına girdğinizde üst köşedeki kaydet düğmesinin yanındaki bölme düğmesine dokunduğunuzda bir menü açılacaktır. Bu menüden mevcut panolarınız arasında arama yapabilir veya alttaki "Pano Oluştur" butonunu tıklayarak yeni  pano oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda Pinterest pano ne demek ve nasıl yapılır adlı yazımızı yazmış bulunmaktayız.