Pinterest Reklam Profili Nedir?

Pinterest Reklam Profili Nedir?


Pinterest, 2010 yılında kırulan bu uygulama kullanıcıların yeni fikirleri keşfetmesine, kaydetmesine ve paylaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir arama motoru ve sosyal medya birleşimidir. Aylık aktif Pinterest kullanıcıları 80 milyondur.

Facebook vb sosyal medya platformları bireysel paylaşıma ve durum güncellemelerine odaklanırken, Pinterest fikirleri çevrimiçi bulup paylaşmanıza yardımcı olur. Bulduğunuz şeyleri saklamak için de harikadır; bir tür çevrimiçi defter görevi görür.

Pintereste Nasıl Kaydolunur?

Daha önce Pinterest'e kayıt olmak için bir davet almanız gerekmektedi. Peki şimdi pintereste nasıl kaydolunur? Şimdilik pintereste kayıt olmak olmak için herhangi bir davetiye işlemine gerek kalmadı. Pinterest.com'a gidip Facebook veya Twitter hesabınızı pinterest hesabınıza bağlayarak kolayca kaydolabilirsiniz. Bu işlemi telefonunuza uygulama indirip de kayıt olabilirsiniz. Profilinizi meydana getirirken diğer sosyal medya kanallarınız gibi tutarlı bir isim seçmeniz, bulunmanızı kolaylaştıracaktır. Hesabınız etkinleştirildikten sonra e-posta bildirimlerini açarak kimin neyi beğendiğini ve ne hakkında yorum yaptığını takip edebilirsiniz.

Pinterest Reklam Profili Nedir?

Pinterest reklam profili, markaların ve işletmelerin hizmetlerini platformda tanıtmaları için çok ilgi çekici bir yoldur. Pinterest reklamcılığı, işletmenin türüne bağlı olarak çevrimiçi büyüme için birçok avantaj sağlayabilir. Pinterest Reklamları, Tanıtılımış olan Pinler olarak da bilinir. Yeniden amaçlamanın bir parçası olarak Pinterest, kullanıcının ilgi alanlarına, geçmiş etkinliklerine ve sitedeki eylemlerine dayalı olarak Reklamları Tanıtılan Pinler olarak görüntüler.

Pinterest Reklamları ile marka bilinirliğini artırabilir, erişimi, trafiği ve satışları artırabilir ve tüm bunları ortaya koymak için hedef kitlenizi kolayca seçebilirsiniz. Demografik bilgiler, ilgi alanları, anahtar kelime kitleleri, görünümler, yeniden amaçlama gibi işlemlerle hedeflerinizi hedefleyin.


Pinterest Business Hesabı Nasıl Açılır?

Dijital Reklamcılık Açısından Pinterestin Faydaları Nelerdir?

Bu başlık altında da dijital reklamcılık açısından rinterestin faydalarını inceleyeceğiz. Pinterest reklamları, içerik dağıtım stratejinize birden çok alternatif eklemek için görsel bir platform sağlarken, herhangi bir içerik pazarlama stratejisine harika bir ektir. Örneğin, çoğu durumda Pinterest reklamlarında küçük bir değişiklik yaparak Facebook ve YouTube'da video reklamları kullanabilirsiniz.

Ayrıca pinterest'i harika bir görsel  arama motoru olarak düşünebilirsiniz. Bu platformu, düşündüğünüzden daha fazla insan araştırma için kullanıyor. Bir web sitesine trafik çekmede diğer sosyal medya kanalları kadar etkilidir. Çünkü her pin bir link içerir.