Pinterest Takipçi Arttırma Yolları

Pinterest Takipçi Arttırma Yolları

Pinterest takipçi kazanmak, ürün satabilmek ve para kazanabilmek için oldukça önemlidir. Pinterest özellikle son dönemlerin uğrak sosyal medya platformlarından biri oldu. İstatistik olarak en çok kadınların kullandığı bir sosyal ağ olan Pinterest takipçi kazanmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. İşletmenizi Pinterestle çok büyük bir kitlenin önüne çıkarmanız mümkündür. Bunun içinde biraz takipçiniz olması şarttır.

Takipçi Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Ürününüzü pazarlayabilmek ve etkili bir şekilde tanıtım yapabilmek için Pinterest ideal bir platformdur. Görsel yönü ön planda olan Pinterest, özellikle ilgi çekici görsellerle müşteri çekebilir. Bloglarına müşteri çekmek isteyen platform kullanıcılarının ilk yapması gereken, kalite görseller sunmak olacaktır. Kopya olmayan, belli bir emeğin ürünü olacak olan bu görseller takipçi artırımı için şarttır. Pinterest kullanırken bir web siteniz olması önerilir, siz de Pinterest hesabınız için web sitesinde sosyal paylaşım simgeleri ekleyebilirsiniz.

Takipçi İçin Rich Pin Kullanımı

Zengin pinler kullanmak sizi ve ürününüzü ön plana çıkartır. Özellikle Rich Pins uygulamasında, ekleyeceğiniz açıklamalar, filtreli bir şekilde arama yapan kişilerin önüne çıkmanızı sağlayabilir. Buraya ekleyeceğiniz açıklamalar, sadece sunulacak görsellerden öteye geçmenizi sağlar. Anahtar kelime ve hashtag kullanımı Pinterest takipçi kazanmak adına da çok önemlidir. Bunu yapınca arama motorlarında optimize olabilir ve arayan karşısına düşebilirsiniz.


16 Adımda Profesyoneller için Pinterest Nasıl Kullanılır?


Ücretli Reklam Seçeneği Kullanabilirsiniz

Reklamlı pin kullanırsanız, size daha çok görünürlük sağlar. Bu pinler için tıklama başına maliyet ödersiniz. Tıklama gelince, müşterinin nereye ulaşmasını istiyorsanız, oraya bağlantı kurarak yönlendirme yapabilirsiniz. Pinlerdeki bu reklam seçeneği ile kendi sayfanıza bağlantı kurmanız mümkündür.Pinterest Takipçi Satın Al - Hızlı ve Güvenli | Instatakipci

Yarışmalar Düzenleyebilir ve Takipçi Artırabilirsiniz.

Her platformda olduğu gibi yarışma, çekiliş vb. değişiklikler çok daha fazla takipçiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir ürün tanıtımı, indirim haberi, özel fırsatları duyurmak için yarışmalar tam da yeridir. Burada yaratıcılık da tamamen size kalmıştır. Bu arada yarışmanızın kaldırılmasını istemiyorsanız, bunun için Pinterestin bazı kuralları var, bunları mutlaka bilmelisiniz. İlgili tüm yasa ve yönetmeliklere uyarak Pinterest takipçi kazanmak için çalışabilirsiniz. Pinterestin marka kurallarına uymayı da unutmayın.