Takipçi Nasıl Kasılır? (Kaliteli Takipçi Kitlesi Oluşturun)

Takipçi Nasıl Kasılır? (Kaliteli Takipçi Kitlesi Oluşturun)


Sosyal medya, hepimizin hayatına bir şekilde giren, iyi ya da kötü pek çok etkisi olan yeni bir mecradır. Bu mecrayı iyi kullanmak isteyen insanlar da, bunu tanınmak ya da bu yol ile para kazanmak amacıyla yapmaktadırlar.

Eğer sosyal medyada yeniyseniz ya da sosyal medyayı yeni yeni kullanmaya başlayan bir marka ya da işletmeyseniz, takipçi nasıl kasılır? Diye soracak ve takipçi kitlenizi genişletmek isteyeceksiniz. Bu gayet normal bir sorudur ve takipçi kazanmanın birkaç yolu mevcuttur. Bu yollar ile doğal ve kaliteli takipçiler edinebileceğiniz gibi, takipçi satın alarak da kitlenizi genişletebilirsiniz. Ancak, bu yalnızca kendinizi kandırmak olacaktır. Bu sebeple, doğal bir şekilde takipçi arttırmak hem sizin için hem de takipçileriniz için çok daha güvenilir bir adımdır.

 

Takipçi Arttırmanın Yolları

Instagram gibi platformlarda tanınmak ve para kazanmak amacıyla açılan pek çok hesap bulunmaktadır. Bu hesapların çok takipçili olmasının ise bazı sırları vardır. Eğer siz de bu sırları öğrenmek ve çok takipçili bir hesap yaratmak istiyorsanız, istikrarlı bir şekilde her adıma uymalısınız.Takipçi arttırmanın yolları şöyledir:

-        Hashtagler: Hashtag kullanımı son derece yaygındır. Takipçilere kısa yoldan ulaşmanın en bilindik ve garanti yolu, hiç şüphesiz doğru hashtag kullanımından geçer. İçeriğe uygun ve popüler hashtag kullanımı, takipçi kazanmak açısından son derece önemlidir.

-        Çekilişler yapın: Çekilişler aracılığıyla, insanlar yorumlara pek çok kişi etiketleyecek ve bu da size takipçi olarak geri dönecektir.

-        Tek bir hesapla yetinmeyin:  Bir konu üzerine, aynı isimle açtığınız pek çok sosyal medya hesabınız olsun. Örneğin, Facebook, Twitter ve Instagram’ı aktif bir şekilde kullanın ve orada da diğer ağlarda var olan hesaplarınız için duyuru yapmayı unutmayın.

-        Yorum yapın: Başka sayfalara yorumlar yazın ve size yapılan yorumları da karşılıksız bırakmayın. Bu şekilde etkileşiminiz artacak ve kaliteli takipçi kitlesi kazanacaksınız.

-        Zamanlamaya dikkat edin: 2.00-17.00 saatlerinde paylaşım yaparsanız daha çok etkileşim sağlamış olursunuz. Araştırmalara göre, bu saatler arasında insanların içeriklere erişimi daha fazla olmaktadır.-        Fotoğraflarınız kaliteli olsun: Elbette birçok faktör önemli olsa da, takipçi kazanma konusunda en etkili olan faktör, şüphesiz kaliteli içeriktir. Dolayısıyla, fotoğraf ve videolarınızın görüntü kalitesinin iyi olması gerekmektedir. Kaliteli bir içerik için fotoğrafın çekildiği cihazdan, düzenlenmesine kadar her detayına dikkat etmelisiniz.

-        Reklam verin: Sponsor ya da reklam, her ikisi de tanınabilirliği arttıran bir yoldur. Fakat bunun için biraz para harcamanız gerekmektedir.

-        Filtre kullanımı: Mayfair filtresi, etkileşimi en çok sağlayan filtre olarak kabul edilmiştir. Fotoğraflarınızda bu filtreden yararlanabilirsiniz.

-        Kendinizi doğru tanıtın: Biyografi kısmına yazacağınız birkaç sözcük ile kendinizi doğru ve iyi bir şekilde tanıttığınızdan emin olur. Profilinizi ziyaret eden bir kişinin ilk bakacağı yer biyografi kısmı olacaktır.

-        Pazar günleri aktif olun: Araştırmalara göre, etkileşimi en yüksek olan gün Pazar günüdür. Bu sebeple, Pazar günleri aktif olmanız önemlidir.

-        Düzenli aralıklarla paylaşım yapın: Paylaşımlarınızı her gün ya da iki günde bir yapabilirsiniz. Burada önemli olan, bu periyodun düzenli olması olacaktır.

-        Sorular sorun: Takipçilerinize sorular sorarak etkileşim sağlayın.

Bütün bunların yanında, açık tonlarda fotoğraf kullanımı, mavi renk kullanımı, canlı yayınlar ve konum bilgisi vermek gibi pek çok kriter mevcuttur. Uyulması halinde, yavaş bile olsa, yüzde yüz başarı sağlayacak ve kaliteli bir takipçi kitlesi kazanmanıza yardımcı olacaktır.