Telegram Dilini Türkçe Yapma

Telegram Dilini Türkçe Yapma


Telegram’ı Türkçe yapmak herkesin kolaylıkla yapabileceği basit bir işlemdir. Aşağıda belirtilen adımları sırasıyla ve dikkatle yapan herkes bu işlemi gerçekleştirebilir.

Telegram’ı Türkçe yapmak uygulamanın popüler hale gelmesiyle merak edilen konular arasına eklenmiştir. Telegram eski sohbet uygulamalarının artık kullanım istenmemesi halinde popüler hale gelmiş olan bir uygulamadır. Özellikle telefon numarası gibi kişisel verilerinizi direkt karşı taraf ulaştırmadan sohbet edebilmeniz en sevilen özellikleridir.

Genellikle eğitim, ödev, çalışma gibi yapılacak aktiviteler Telegram uygulaması üzerinden yapılır. Çünkü çok fazla kişiyi gruba alabilir, bir grup davet linki göndererek rahatlıkla gruba katılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca üçüncü kişiler tarafından sohbetlere erişilmesi de mümkün olmadığından Türkiye’nin büyük bir kısmı Telegram uygulamasını kullanmaya başlamıştır.

Telegram Dilini Türkçe Yapma (PC, Android, iOS) - Teloji

Telegram’ı Türkçe Diline Çevirmek

Telegram uygulamasını telefonunuza ilk indirdiğinizde karşınıza İngilizce dilinde bir uygulama çıkacaktır. Bu uygulamayı kullanmak isteyen Türk kullanıcılar için ise Telegram’ı Türkçe diline çevirmek ilk başta zor gibi gözükebilir. Nitekim göz korkutucu olmasına rağmen Telegram uygulamasının dilini Türkçe hale getirmek sanıldığı kadar zor değil, aksine çok basit bir işlemdir.

Telegram Türkçe Yapma İşlemleri

Telegram’ı Türkçe yapmak için ilk adım sol üstte bulunan üç çizgi şeklindeki butona tıklamanız olacaktır. Bu botunun bize sağladığı uygulamanın menüsü açık hale getirmektir. Menüyü açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan profil fotoğrafınız, grup oluşturma, arama ve ayarlar gibi diğer özellikler olacaktır. Profil fotoğrafınıza tıklayarak yeni bir sayfa açmanız gerekir.

Profil fotoğrafına tıklayarak açtığınız bu yeni sayfada sizin Telegram uygulaması profil bilgileriniz olacaktır. Zil sesi, güvenlik ve gizlilik, veri ve depolama, sohbet ayarları gibi ayarlar bu sayfada yer alır. Yine “help” yazan kısımda bulunan yardım alabileceğiniz bağlantılar da bu sayfa mevcuttur. “Language” yani “dil” yazan butona tıklayarak yeni bir sayfa açmanız gerekir. Açılan sayfada ise uygulamayı kullanabileceğiniz Türkçe dahil olmak üzere bütün alternatif diller mevcuttur. Türkçe dışında herhangi bir dilde kullanmak isteyen kullanıcılar da yine bu sekmeden istedikleri dili seçerek, o dilde uygulamayı kullanmaya devam edebilir.

Son Adım

Telegram’ı Türkçe yapmak için son adım yeni açılan sekmede “Türkçe” diline tıklamak olacaktır. Tıklamanın ardından tüm uygulamayı Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Elbette tercih eden kişiler de hiçbir değişiklik yapmadan İngilizce olarak kullanmaya devam edebilir. Fakat diğer ayarları yaparken İngilizce seviyenizin yetmediği durumlarda uygulamayı farklı bir dilde kullanmak sizi zorlayabilir.