Telegram Gizli Sohbet Nasıl İptal Edilir?

Telegram Gizli Sohbet Nasıl İptal Edilir?


Telegram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında Telegram’da gizli sohbeti nasıl iptal edebilirim?  Sorusu gelmektedir.

Telegram’da gizli sohbeti nasıl iptal edebilirim?  Telegram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.  Öncelikle Telegram girin ve silmek istediğiniz sohbet penceresine basılı tutun ve daha sonra sağ üst köşede yer alan çöp kutusu simgesine dokunun ve son olarak “ sohbeti sil” seçeneğini tıklayarak yapabilirsiniz. 2013 yılında uygulanmaya başlanan ve hızlı bir şekilde insanları etkisi altına alan Telegram popülerliğini her geçen gün arttırmaktadır. Anlık olarak mesajlaşma uygulamasında gizli sohbeti silmenizde bu uygulamada mevcuttur. Burada yapmanız gereken sadece Telegram uygulamasını açmak ve silmek istediğiniz sohbet penceresini seçip bir süre basılı tutarak silme işlemini yapabilirsiniz.

telegram-gizli-sohbet - Mobilge


Telegram Gizli Sohbet Nedir?

Telegram’ın en popüler uygulamalarından biride, Telegram gizli sohbet mesajlaşma özelliğidir. Telegram gizli sohbette gönderilen ve alınan mesajlar şifre ile korunarak sizin ve karşı tarafın dışında kimsenin okumasına izin vermez. Ayrıca gizli sohbette gönderilen mesajları farklı sohbete iletilmesi engellenir. Bununla beraber Telegram uygulamasında gerçekleştirilen video, fotoğraf veya sözlü yazışmalar belli bir süre geçtikten sonra otomatik olarak hem sizin hem de alıcının cihazından silinir. Kullanıcılar tarafından merak konusu olan Telegram’da gizli sohbeti nasıl iptal edebilirim? Sorusuna da oldukça basit bir çözüm getirerek insanların talebini karşılama konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. Bu özellik Telegramı diğer Android uygulamalardan farklı ve ön plana çıkarmakta ve insanlar tarafından daha güvenilir ve kullanışlı bir uygulama olduğu düşüncesi ortaya çıkarabilmektedir.

Telegram Ücretli Mi?

Kullanıcılar tarafından merak edilen bir diğer soru ise; Telegram ücretli mi?  Telegram’da; Watsapp, İnstagram ve Twitter gibi ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için öncelikle yapmanız gereken;  Google Play Store ve Apple Store’den bu uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekmektedir.

Telegramı, Watsapp’tan Ayıran Özellik Nedir?

Watsapp ve Telegram arasındaki en belirgin özelliklerin başında güvenlik gelmektedir. Son dönemlerde Watsapp’ta güvenlik sözleşmesi gibi konularda yaşanan gelişmeler birçok Watsapp kullanıcılarını endişelendirerek, Telegram uygulamasına geçmelerine yol açmıştır. Telegram’ı Watsapp’tan ayıran özelliklerin başında; Telegram’da video, fotoğraf veya yazılı mesajlaşmanın belli bir süre geçtikten sonra otomatik olarak siliniyor olmasıdır. Telegramı Watsapp’dan ayıran bir başka özellik ise Story yani durum paylaşma özelliği, bu özellik maalesef henüz Telegram uygulaması tarafından kullanılabilen bir özellik değildir. Bunların dışında ise; Telegram’da gizli sohbetin olması ve Telegram’da gizli sohbeti nasıl iptal edebilirim gibi konular bu uygulamayı Watsapp’dan ayırmaktadır.