Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?


Telegram’ın yoğun talep görmesi ile herkes kayıt oldu fakat uygulamayı beğenmeyen bazı kişiler Telegram hesap işlemi hakkında bilgi almak istiyor.

Telegram hesap silme işlemi aşağıdaki adımlar takip edildiğinde kolaylıkla yapılabilecek bir işlem. Fakat bundan öncesinde Telegram hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler için Telegram hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır.

Telegram Nedir?

Telegram uygulaması aslında 2013 yılında hayatımıza girdi fakat bizim bu uygulamayı farketmemiz çok daha uzun sürdü. Android, iOS, Windows Phone, Windows, Linux, OS X gibi işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanım sağlayabileceğiniz bu uygulama tüm arkadaşlarınızla güven içerisinde sohbet etmenizi sağlayan basit bir sohbet uygulaması. Yazılı, sesli ya da görüntülü olarak sohbet etme seçenekleri sunuyor. Aynı zamanda sadece kişisel değil grup sohbetleri konusunda da sık sık tercih ediliyor.

Nikolai Durov; Pavel Durov; Axel Neff tarafından geliştirilen bu uygulama hala daha kullanıcıların maksimum seviyede verim alabilmesi adına geliştirilmeye devam ediyor. Resmi sitesi telegram.org üzerinden de şirket bilgileri ve uygulamanın güvenilirliği hakkında detaylı bilgi almak mümkün. Rus çıkışlı olan bu uygulamayı sevenler olduğu kadar elbette sevmeyen kişiler de çok. Fakat kimsenin uygulamayı kullanmadan kesin bir fikir edinmesi doğru olmaz.

Telegram Nasıl Silinir?

Genel olarak sohbet uygulamaları açısından herkesin isteği farklıdır. Bazı bireyler arkadaşlarıyla sohbet etmek için kullanırken bazı bireyler de yurtdışındaki aile bireyleriyle sohbet etmek için kullanabilir. Hatta işleri için yaptığı yurtiçi ve yurtdışı görüşmeleri de Telegram üzerinden yürüten kişiler de yok değil. Yani Telegram sohbet uygulaması için her amaca hizmet ettiğini söylemek yanlış olmaz.


Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır? - 2021

WhatsApp uygulamasının en çok kullanılan uygulama olduğunu herkes bilir. Fakat WhatsApp’ın son zamanlarda ortaya çıkan olumsuz haberlerinden dolayı herkes sohbetlerinin gizliğinden şüphe etmeye başladı. Bu nedenle çoğu kullanıcı WhatsApp kullanmaya bırakarak Telegram kullanmayı tercih etti. Fakat her uygulamada olduğu gibi bu süreçte Telegram uygulamasını beğenmeyenlerde oldu. Memnun kalmayan kişiler ise Telegram hesap silme işlemi için araştırmaya başladı.

Telegram uygulamasını silmek için aşağıdaki işlemleri takip ederek gerçekleştirmek yeterlidir.

·         İlk olarak daha önceden indirmiş ve hesap oluşturmuş olduğunuz Telegram uygulamasını açın.

·         Uygulamanın Ayarlar sekmesine girin.

·         Gizlilik ve Güvenlik butonuna tıklayın.

·         Aşağıda göreceğiniz “Bu Kadar Süre Yoksam” yazan sekmeye tıkladığınızda bir zaman süresi çıkacak. Ne kadar sürede silinmesini istiyorsanız seçin.

Seçimi tamamladıktan sonra Telegram hesap silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.