Telegram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?

Telegram Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim?


Telegram kullanıcıları tarafından en fazla merak edilen konuların başında telegram profilime bakanları nasıl görebilirim? Sorusu yer almaktadır.

Telegram profilime bakanları nasıl görebilirim? Bu sorunun cevabını merak edenler için cevapladık. İnstagram veya Twitter gibi sosyal medya platformlarında profilinize bakanları görmeniz mümkündür. Ancak Telegramda bu işlemi gerçekleştirmek ne yazık ki mümkün değildir. Yani diğer sosyal medyalarda olduğu gibi Telegram da profilinize bakanları görebilmeniz pek olası değildir. Çeşitli internet sitelerinde Telegram profiline bakanları görebilmeniz için bir takım android uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamalardan uzak durmaya çalışın. Bu uygulamalar Telegram profile bakanları göstermediği gibi cihazınıza zarar verebilmektedir.

Telegram’ın Özellikleri Nelerdir?

Son zamanlarda sosyal medya konusunda adından sıkça söz ettiren Telegram, diğer sosyal medya platformlarından farklı özellikleri barındırmaktadır. Bu özelliklerden biride Telegram profilime bakanları nasıl görebilirim sorusuna vermiş olduğu cevaptır. Bunun dışında Telegram’ın özellikleri nelerdir diye sıralayacak olursak Bunlar;

·         Mesajlarınızı diğer üçüncü kişilere iletilmesi Telegram teknolojisi sayesinde engellenir.

·         Watsap ve İnstagram gibi sesli ve görüntülü iletişim kurmanız mümkündür.

·         Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak, belki de en önemli özelliği belli bir süre geçtikten sonra sohbeti otomatikmen silmektedir.

·         Watsapda olduğu gibi son görülme özelliği kapatılabilir ve böylece uygulamayı ne sıklıkla kullandığınızı görmek istemediğiniz kişiler bu durumdan haberdar olmazlar.

·         Sohbet ettiğinizin kişinin ekran fotoğrafını aldığınız takdirde bu durum bildirim olarak karşı tarafı iletilir.

·         Telefon numarası olsun ya da olmasın görüşme sağlanabilir.

Telegram Kullanmak Güvenilir Mi?

Telegram uygulamasına geçiş yapan ve yapacak olan kişilerin merak ettikleri bir diğer konuda; Telegram kullanmak güvenilir mi? Telegram, kullanıcılarını kendi çalışanına ve diğer üçüncü kişilere karşı korumaktadır. Şöyle ki telegram da gerçekleştirilen mesajlaşma belli bir süre geçtikten sonra silinmektedir. Telefon veya diğer cihazlarınız istemediğiniz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda sohbeti silmemenize rağmen sohbeti görmeyebilir. Telegramın bu özelliği özellikle watsap ile kıyaslanınca daha güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Telegram Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor?

Özellikle Watsapta yaşanan güvenlik güncellemesinin ardından insanların en fazla geçiş yaptıkları uygulamanın başında Telegram yer almaktadır. Watsapta yaşanan bu durum insanlar tarafından bir güvenlik endişesi yaratmış ve insanların daha güvenilir bir sosyal platforma iletişim kurmak istemelerinden dolayı Telegrama geçişi hızlandırmıştır. Telegram neden bu kadar tercih edilmesinin bir başka nedeni ise; Telegramın özel hizmetlerinde bu geçişte oldukça payı vardır. Bu durumu sadece güvenlik endişesinden kaynaklı olduğunu söylemek telegram’ın hizmet vermiş olduğu diğer konulara haksızlık yapmış oluruz. Bunların dışında Telegram profilime bakanları nasıl görebilirim sorusunun cevabını olumsuz bir şekilde veriyor olması,  bir dezavantaj gibi görünebilir. Aslında bu durum bazen avantaj bazen de dezavantaj olabilir.