TikTok Hesap Dondurma İşlemleri

TikTok Hesap Dondurma İşlemleri


TikTok’ta hesap silme ve dondurma oldukça basit işlemlerdir. TikTok hesap silme ve dondurma işlemlerini öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

TikTok hesap silme, kullanıcılar tarafından merak edilen konulardandır. TikTok, günümüzde oldukça popüler ve ilgi çeken sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Kullanıcılarına birçok özellik sunan TikTok her geçen gün daha da çok kullanıcıya sahip olmaktadır. Bu platformda hesabı bulunan ve bu hesabı dondurmak veya silmek isteyen kullanıcılar olabilir. Peki, TikTok hesap silme ve dondurma işlemleri nasıl yapılır?

TikTok hesap dondurma, oldukça basit bir işlemdir. TikTok hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızı tekrar kullanabiliyorken hesap silme işleminden sonra hesabınız tamamen silinmektedir.TikTok Hesabı Nasıl Silinir?

TikTok hesaplarını farklı nedenlerle kapatmak isteyenler “TikTok hesabı nasıl silinir?” sorusuna yanıt aramaktadır. Platformda hesap silme işlemi birkaç basit işlem ile gerçekleştirilebilmektedir. Öncellikle bu işlemler bilinmelidir. TikTok hesabınızı silmek için bu adımları izlemelisiniz;

·       Öncelikle ilk olarak yapmanız gereken şey TikTok hesabınıza giriş yapmaktır.

·       Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan profil simgesine dokunmanız gerekmektedir.

·       Buraya tıkladıktan sonra profiliniz açılacak ve sağ üst kısımda üç nokta simgesini göreceksiniz. Bu simgeye tıklamalısınız.

·       Tıkladıktan sonra açılan pencerede hesabımı yönet seçeneği seçmelisiniz.

·       Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bir pencere açılacaktır. Bu ekranda hesabımı sil butonuna tıklamalısınız.

·       Hesabınızı silme işlemi için şifreniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra devam seçeneğine tıklamalısınız.

·       Daha sonra ise açılan ekranda alt kısımda yer alan hesabımı sil butonuna tıklayın.

·       Tüm bu işlemleri tamamladığınızda hesabınız silinmiş olacaktır.TikTok Hesabı Nasıl Dondurulur?

TikTok hesap silme işlemini öğrendik. Peki, TikTok hesabı nasıl dondurulur? Hesap dondurma işlemi, hesap silme işlemi ile aynı şekilde gerçekleşmektedir. Fakat bilinmesi gereken nokta hesap dondurmak için TikTok hesabınızı silmeniz gerektiği ve 30 gün içerisinde giriş yaparsanız tekrar açıldığıdır. Yani TikTok hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra 30 gün içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesap dondurma işlemi gerçekleştirdiğiniz anlamına gelmektedir. Hesap silindikten sonra 30 gün içerisinde tekrar giriş yapılmadığı takdirde hesaplar kalıcı olarak silinmektedir.