TikTok Para Kazanma Şartları 2022

TikTok Para Kazanma Şartları 2022

TikTok çıktığı günden bu yana oldukça büyük bir ivme yakalayarak, en iyi sosyal medya uygulamaları arasında kendine yer bulmuştur. Bu mecra üzerinden ünlü olan pek çok sosyal medya fenomeni, TikTok üzerinden elde ettiği gelirler sayesinde yaşamını devam ettirmektedir. TikTok para kazanma şartlarını yerine getirerek, sizler de TikTok üzerinden ciddi gelirler kazanabilirsiniz.

Bu sosyal medyadan gelir kazanan pek çok fenomen, canlı yayınlar ve aldıkları reklam anlaşmaları üzerinden gelir elde etmektedir. Reklam anlaşmaları, özel olarak yapılmaktadır. Canlı yayın açma kısmına gelindiğinde ise kullanıcının TikTok para kazanma şartları konusunda yeterli olması, TikTok tarafından beklenen koşuldur.

TikTok Para Kazanma Şartları Neler? (TikTok Canlı Yayın Açma Şartları)

Eğer canlı yayın yaparak TikTok üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız, ilk olarak canlı yayın açma şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. TikTok, kullanıcı topluluklarına canlı yayın açmaları için belli başlı kurallar getirerek, canlı yayınların daha kaliteli olmasını hedeflemektedir.TikTok canlı yayın açma şartları ise:

Şart 1: 1.000+ Takipçi

TikTok’ta canlı yayın açmak istiyorsanız, muhakkak 1.000 takipçi sınırını aşmış olmanız gerekmektedir. 1.000 takipçi sınırı, özellikle sosyal medyalara yeni içerik üretecek olan kişiler için, aşması oldukça zorlu bir engeldir. Bu engeli kolayca aşmak için yapılabilecek en önemli olguların başında, TikTok takipçi satın alımı gelmektedir.

TikTok takipçi satın almak için, sitemizi kullanabilir ve 1.000 takipçi sınırını hızlı biçimde aşabilirsiniz.

Şart 2: 16+ Yaş

TikTok’tan para kazanan kişilerin ana gelir kaynakları arasında yer alan canlı yayınları açmak için, canlı yayını açacak kullanıcının minimum 16 yaşında olması gerekmektedir. Ancak 16 yaşında olmak, yalnızca canlı yayın açmak için yeterlidir. Canlı yayınlar üzerinden gelir elde etmeniz için, alt kısımda yer alan şart 3’ü de yerine getirebiliyor olmanız gerekir.

Şart 3: Hediye İçin Yaş Sınırlaması 18+

Canlı yayın açan kullanıcılar, TikTok hediyeleri sayesinde gelir elde ederler. TikTok’ta canlı yayın yapan kullanıcının hediye alımını kabul edebilmesi adına, en azından 18 yaşında olması gerekmektedir. Eğer 18 yaşının altındaysanız, TikTok canlı yayınları ile gelir elde etmeniz mümkün değildir.