TikTok’da Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

TikTok’da Hesabımı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Tiktok’un birçok kişi tarafından kullanılmasıyla beraber birçok kişi tiktok’da hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim sorusunu merak etmektedir. Bu yazımızda bu konuyu siz değerli takipçilerimiz için ele aldık.

Tiktok’da hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim? Sorusuna bakacak olursak Tiktok dünyada iki milyar kullanıcıya sahip bir uygulama olup aynı zamanda buna ek olarak da popülerleşen uygulamalardan birisidir. Bunun yanı sıra Tiktok uygulamasını daha önceden kullanıp daha sonra kullanmak istemeyen birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bunun nedeni Tiktok’da her çeşit videonun yer almasından dolayı özellikle küçük yaştaki kullanıcılar için ebeveynler çocukların kendi için açtığı Tiktok hesabını Tiktok hesabı silme nasıl olur ile silerek kapatmak istemektedir.Tiktok Nedir?

Dünyada çokça kişi tarafından kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan TikTok’un son yıllarda popülerliği de giderek artmaya başladı. Özellikle bu açıdan bakacak olursak birden fazla içeriğin de yer aldığı platform olarak bilinen TikTok, genellikle eğlenceli videolar paylaşım yapanların adresi olarak adını duyurmaktadır.

Bunun yanı sıra daha önce popüler olan birçok uygulamanın da TikTok kitlesini kendi bünyelerine katabilmek açısından birden fazla yol geliştirmiştir. Bu sayede TikTok kitlesi giderek artmış ve her yıl TikTok kullanıcı sayısında da bir yükselme gözlemlenmiştir. TikTok’un bu yükselişi aynı zamanda küçük çocuklar için de kullanımını arttırmıştır fakat Tiktok ne kadar masum görünse de görünsün. Şiddet ve pornografik içeriklerinde yer aldığı bir platform olarak küçük çocukların akıllarını zehirlemektedir. Bu nedenle çocuğunuzun hesabını silerek onun güvenli olmasını sağlayabiliriz.

Tiktok Kalıcı Hesap Silme İşlemi

-        İlk olarak kendi ya da çocuğunuzun TikTok hesabınıza giriş yapın

-        Burada hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan profil simgesine dokunu.

-        Bir sonraki sekmede ise sağ üst sekmede yer alan üç nokta işaretine dokunun.

-        Açılan ekranda hesabımı yöntem sekmesine giriş yapın

-        Daha sonra açılan sekmede hesabımı sil seçeneğine dokunu.

-        Bu işlemden sonra sizden şifre istenecektir. Mevcut şifrenizle giriş yaparak Tiktok hesabı kalıcı olarak silme işlemi tamamlanmış olur.