Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch’te aktif olarak kullandığınız isimden (nickten) sıkıldıysanız ve kendinize yeni bir kullanıcı adı seçmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Twitch kullanıcı adı değiştirme yazımızda, bunu nasıl yapacağınız ile ilgili detaylı bilgiler bulacaksınız. Eğer kullanıcı adınızı sorunsuz biçimde değiştirmek istiyorsanız, muhakkak bir web tarayıcısı aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirmeniz gereklidir.

Twitch isim değiştirme işlemi 60 gün içerisinde yalnızca 1 kere yapabileceğiniz bir işlemdir. Önceki 60 gün içerisinde isminizi değiştirdiyseniz, yeniden isim değişimi yapmanız mümkün değildir. Eğer nick değişimi yapmadıysanız, Twitch’in ayarları üzerinden kolaylıkla nickinizi değiştirebilirsiniz.

Twitch İsim Değiştirme Adımları

Twitch isminizi değiştirmek için, öncelikli olarak Chrome gibi bir web tarayıcısı aracılığıyla Twitch’e giriş yapmanız gereklidir. Twitch nick değiştirme işlemi ne yazık ki; mobil uygulama üzerinden gerçekleşmemektedir. Tarayıcıdan, Twitch’e giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken adımlar ise:

  • Twitch’in ayarlar kısmına, sağ üste yer alan profil resminize tıklayarak giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranda bulunan “Profil Ayarları” kısmına gelin.
  • Kullanıcı adının yanında yer alan kalem işaretine dokunun.
  • Yeni kullanıcı adınızı, boş bırakılan kısma girin.
  • Son olarak “Güncelle” butonuna basın.

Bu adımları tamamlamanız halinde, Twitch kullanıcı adı değiştirme işlemini sorunsuz biçimde halletmiş olacaksınız.

Değiştirdiğiniz eski kullanıcı adınız, siz değişimi yaptıktan 6 ay sonra tekrar kullanılabilir hale gelecektir. Yani, eski kullanıcı adınızı almak isteyen birisi; sizin değişimi yaptığınız tarihten 6 ay sonra, eski kullanıcı adınızı kullanabilir.

Twitch Nick Değiştirmede 60 Güne Dikkat!

Yazımızın ilk kısmında da belirttiğimiz gibi, isim değiştirme özelliğini, 60 günde yalnızca 1 kere kullanmanız mümkündür. Bu nedenle, isminizi değiştirmeden önce, yeni seçtiğiniz ismi kullanmak istediğinize emin olun. Aksi taktirde, isim değişikliği yaptıktan sonra, yeniden isminizi değiştirmeniz için 60 gün beklemeniz gerekir.

Twitch kullanıcı adı değiştirme sonrasında, eski kullanıcı adınıza dönmek isterseniz, bu kullanıcı adının 6 ay sonra müsait kullanıcı adı kısmına giriş yapacağını da unutmayın. Tüm bunlara dikkat ederek nick değişimi yapmanızı tavsiye ederiz.

Sosyal medya ile ilgili daha fazla içerik için, sitemizin blog kısmını ziyaret edebilirsiniz.