Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

Geçtiğimiz günlerde çıkan Bit skandalı ile Twitch’te büyük bir sızıntı yaşanmıştı. Yaşanan sızıntının ardından Twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor sorusu net bir biçimde yanıt buldu. Yayıncıların kazandıkları para ise dudak uçuklatacak cinsten!

Twitch’te izleyici sayısı artıkça kazanılan para da doğru orantılı olarak artar. İzleyici sayınızı artırmanın en kestirme yolu ise sitemizden izleyici satın almanız. İzleyici satın alma işlemlerinizi, hızlı ve kolay biçimde sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor? 2022 Rehberi

Twitch yayıncıları arasında en çok kazananlar; genellikle İngilizce dilinde yayın yapan yayıncılardır. Bunun temel nedeni de hepimizin malumu olan kur değerleridir. Ancak kur değerine rağmen, ülkemiz yayıncıları arasında da oldukça yüksek kazançlar elde etmeyi başaran yayıncılar bulunmaktadır.

Özellikle Elraen, Kendine Müzisyen, wTCN gibi usta yayıncıların saatlik kazandığı paralar bile, birçoğumuzun aylık kazancından fazladır. Kimi verilere göre bu büyük yayıncılar aylık 5-6 bin dolar yani 65.000 TL ile 78.000 TL arasında kazanmaktadır. Diğer kaynaklara göre ise bu fiyat aralığında artış gözlemlenmektedir.

Az İzlenen Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanır?

Yaptığımız araştırmalara ve deneyimlerimize bakarak; Twitch üzerinde ortalama 100 kişinin izlediği bir yayıncı, gayet rahat biçimde kendi geçimini sağlayabilmektedir. İlk başta 100 kişinin canlı olarak sizleri izlemesi olayı, kulağa oldukça basit gibi gelebilir. Ama ne yazık ki bu durum o kadar da kolay değil!

Eğer çok harika bir yayın yapma yeteneğine sahip değilseniz, düzenli olarak 100 izlenmek sizler için yıllar bile sürebilir. Düzenli şekilde yayın açmasına rağmen 100 izlenme sayısının altında kalan pek çok yayıncı bulunmaktadır.

Sitemizin blog kısmında yer alan içeriklere göz atarak, Twitch yayınlarınızı daha başarılı hale getirmek için ipuçları bulabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizdeki hizmetlerden yararlanarak, Twitch yayınınıza pek çok özellik satın alabilirsiniz.

Twitch yayıncıları ne kadar kazanıyor, az izlenen yayıncıların kazancı ne gibi soruların yanıtı kimi zaman da yayıncıyı izleyen kitle ile de doğru orantılıdır. Yani yayıncı, mesleğini eline almış kesime hitap ediyorsa daha fazla kazanma olanağı yakalamaktadır.