Twitter Retweet Nedir? Nasıl yapılır?

Twitter Retweet Nedir? Nasıl yapılır?

Twitter’ın en önemli özelliklerin biri retweet yapabilme özelliğidir. Twitter retweet nedir, nasıl yapılır öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Twitter retweet nedir? sorusu yeni bir Twitter kullanıcısı olanların ya da Twitter platformunu deneyimlemek isteyenlerin cevabını merak ettiği bir soru olabilir. Twitter, günümüzde oldukça popüler ve sıklıkla kullanılan sosyal medya platformlarındandır. Bu sosyal medya uygulaması üzerinde tweet yayınlayarak, farklı kullanıcıların yayınladığı tweetleri retweet yaparak etkileşime geçilen bir uygulamadır. Peki, Twitter’ın en önemli özelliklerinden olan retweet ne demek? Retweet nasıl yapılır? Öncelikle retweetin Twitter’ın en önemli etkileşim unsuru olduğunu bilmelisiniz.

Twitter retweet yapma, oldukça basit bir işlemdir. Bu işlem ile beğendiğiniz, hoşunuza giden, aynı düşüncede olduğunuz tweetleri retweet yaparak kendi profilinizde yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
Twitter Retweet Nedir?

Retweet, yeniden gönderim yapmak anlamına gelmektedir. Twitter üzerinde bir mesaj paylaşarak tweet atmış olursunuz. Retweet ise başka kullanıcılar tarafından atılmış olan tweetlerin kendi profilinizde yayınlamak için kullanılan bir Twitter özelliğidir. Twitter’da retweete kısaca RT denilmektedir. Başka kullanıcılar tarafından yayınlayan tweetleri beğenip retweetleyerek kendi profilinizde görünmesini ve takipçilerinizin de bu gönderileri görmesini sağlayabilirsiniz. Retweet yapmak tweet sahibinin orijinal metnini değiştirmemektedir.

Retweet özelliği haberleri iletmek ve etkileşimi arttırmak için kullanılan bir özelliktir. Beğendiğiniz tweetleri retweet yapmadan önce kendi yorumlarınızı eklemenizi sağlayan bir özellik de bulunmaktadır. Retweet yapma Twitter uygulaması üzerinde iltifat olarak da görülmektedir. Bunun nedeni ise bir başkasının yazmış olduğu bir metni beğenip retweetleyerek kendi sayfanızda bu yazıya yer ayırmanızdır. Twitter kullanıcılar retweet özelliğini kullanarak birbirlerinin tanınmasını da sağlamaktadırlar.
Twitter’da Retweet Nasıl Yapılır?

Retweet’in ne olduğu hakkında bilgi edindik. Peki, Twitter’da retweet nasıl yapılır? Öncelikle bu işlemin oldukça kolaylaştığını söyleyebiliriz. Twitter eski sürümlerinden farklı olarak kendini güncelledi ve de retweet yapmak için tweetlerin altına bir retweet butonu yerleştirdi. Böylelikle de retweet yapmak oldukça basit bir işlem haline geldi. Retweet yapmak için izlemeniz gereken adımlar şöyledir;

·       Retweet yapmak istediğiniz tweetin üzerine gelin.

·       Alttaki retweet butonuna tıklayın.

·       Açılan sayfada tweet görülecektir, retweet butonuna basın.

·       Bu işlemler ile retweet yapma tamamlanacaktır.