Twitter Toplu Beğeni Silme

Twitter Toplu Beğeni Silme

Twitter üzerinden yapılan beğeniler, beğeni yapan kişinin profilinde gözükür. Kişi bu beğenilerden zaman içerisinde rahatsızlık duyarsa beğenileri tamamen silme yöntemi arayışına girer. Eğer sizlerde Twitter toplu beğeni silme işleminin nasıl gerçekleşeceği hakkında merak içerisindeyseniz, bu yazımız tam sizlere göre.

Twitter beğeni silme (toplu) işlemi için uygulanabilecek 2 yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem sayesinde kullanıcı, belirli kodlar yardımı ile beğenilerini siler. İkinci yöntem de ise kullanıcı, 3. Parti yazılımlar üzerinden yapacağı birkaç ayar sayesinde, hızlıca beğenilerini silmektedir. İlk yöntem daha eski bir yöntem olup, ikinci yöntem henüz yokken sıklıkla uygulanmaktaydı.

Toplu Şekilde Twitter Beğeni Silme Yöntemleri

Az önce sizlere belirtmiş olduğumuz her iki yöntemin de nasıl yapılacağını, yazımızın bu kısmından sonra siz değerli okurlarımıza aktaracağız. Twitter beğeni silme işlemi için uygulayabileceğiniz adımlardan kod ile olanı, hesap güvenliği hakkında sizlere herhangi bir sorun oluşturmaz. Ancak 2. kısım olan 3. parti yazılımlar ile beğeni silme konusunda hesap güvenliğiniz riske girebilir.

Tamamen zararsız olarak uygulayabileceğiniz iki adım:

1) Kod Yardımı ile Beğeni Silme

Kod yardımı ile tüm beğenilerinizi silmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gerekenler:

  1. Twitter’da yer alan profilinize girin.
  2. Profiliniz içerisinde bulunan “Beğeni” kısmına gelin.
  3. Beğeni kısmına geldikten sonra “F12” tuşuna basın.
  4. Geliştirici araçları penceresinde “Console” seçeneğine tıklayın.
  5. Console’un alt kısmına, aşağıda yer alan kodu yapıştırın ve Enter tuşuna basın.

Aşağıda yer alan kodu kopyalayıp, rahatlıkla konsol kısmına yapıştırabilirsiniz.

setInterval(() => {

  for (const d of document.querySelectorAll('div[data-testid="unlike"]')) {

    d.click()

  }

  window.scrollTo(0, document.body.scrollHeight)

}, 1000)

2) 3. Parti Yazılımlar ile Twitter Beğeni Silme

Kimi programlara Twitter kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak, yapmış olduğunuz beğenileri hızlıca silebilirsiniz. Ancak bu yöntem, hesabınız üzerinde güvenlik açığı oluşturur. Twitter’ın resmi sitesi haricinde başka bir yerde kullanıcı adı ve şifre girişi yapmanız, hesabınızın başka kişilerin eline geçmesine olanak tanır.

3. parti yazılım, sizlerin Twitter’ına otomatik olarak erişim sağlasa ve kullanıcı güvenliğinizi riske atmasa bile, bu yazılımlar genellikle bazı izinlere sahip olmak isterler. Bu durumlarla karşılaşmamak için, kod kısmından Twitter beğeni silme yapmanızı tavsiye ederiz.