YouTube Para Kazanma Şartları 2022

YouTube Para Kazanma Şartları 2022

2022 yılında Youtube’dan gelir elde etmek istiyorsanız, belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. YouTube para kazanma şartları oldukça önemli koşullar olup, bu koşulları yerine getiremediğiniz taktirde, YouTube üzerinden gelir elde etme imkanınız bulunmamaktadır. Bu şartların var olma nedenlerinin başında, YouTube’da üretilen içeriklerin kalitesinin bozulmaması ve kaliteli içeriklerin platformda yer alması bulunur.

YouTube para kazanma şartları abone sayısı, izlenme süresi, yaş sınırlaması ve benzeri koşullardan oluşur. Bu koşulların pek çoğunu, sitemizde yer alan hizmetleri satın alarak tamamlamanız mümkündür. Yaş sınırlaması için ise ebeveynleriniz kimlikleri ile para çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube’un içerik üreticilerine, gelir elde etmeleri için zorunlu kıldığı maddeleri, siz değerli okurlarımız için ayrı ayrı ele alacağız.
Lafı fazla uzatmadan YouTube para kazanma şartları:

1) 1.000 Abone

Kanalınızda 1.000 abone bulunmuyorsa YouTube’dan para kazanamazsınız. Eğer 1.000 abonenin altındaysanız, sitemizde yer alan “YouTube Abone Satın Al” seçeneklerinden faydalanarak, 1.000 abone sınırına ulaşabilirsiniz.

2) 4.000 Saat İzlenme

YouTube üzerinden gelir elde etme işleminizin açılmasını istiyorsanız, üretmiş olduğunuz içeriklerinizin, minimum 4.000 saat izlenme sınırını geçmiş olması gerekmektedir. Eğer içerikleriniz, 4.000 saat izlenmenin altında kaldıysa web sitemiz üzerinden izlenme satın alarak, bu süreyi doldurmanız da mümkün.

3) YouTube Politikalarına Uygun İçerik Üretme

YouTube politikaları dahilinde içerik üretmeyen kullanıcılar, YouTube üzerinden gelir elde edememektedir. Bu politikalar doğrultusunda içerik oluşturmazsanız, oluşturduğunuz içerik YouTube’un filtresine takılacak ve YouTube sizlere oluşturduğunuz içerik için ücret ödemeyecektir.

YouTube içerik politikası hakkında fikir sahibi olmak için buraya tıklayarak YouTube’un oluşturmuş olduğu içerik politikasına ulaşabilirsiniz. 

Telif hakları ile ilgili olan politikalara ulaşmak için ise buraya tıklamanız mümkün. 

 

4) Adsense Hesabınızın Bulunması (Yaş Sınırı)

Adsense hesabınızın bulunması, YouTube üzerinden gelir elde etmeniz için gerekli koşuldur. Herhangi bir Adsense hesabına sahip olmanız için ise en azından 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer 18 yaşının altındaysanız, ebeveynlerinizin yardımıyla Adsense hesabı açarak, YouTube ile Adsense hesabınızı bağlamanız da mümkün.