İnstagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

İnstagram Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

İnstagram telefon numarası nasıl eklenir bilmeyen sosyal medya kullanıcıları için bilgi vereceğiz. Böylelikle instagram hesabınızdaki güvenliği daha da arttırmak adına hesabınıza numara eklemesi yapabilirsiniz. İnstagram hesabınıza erişim yapamadığınız durumlar olduğu vakit cep telefon numaranızı girerek hesaba erişim sağlayabilirsiniz.

Sosyal mecralardan biri olan instagramda son dönemde vakit geçirenlerin sayısı bir hayli artmıştır. İnstagramı daha güvenli ve sorunsuz şekilde kullanmak isteyenler profil bilgilerini de doldurmayı amaçlar. Hal böyle olunca da illk sorgulamaya başvurdukları konulardan biri ise instagrama telefon numarası eklemedir.

İnstagram Hesabına Telefon Numarasını Ekleme

İnstagram hesabınıza telefon numarasını çok kolay bir şekilde ekleyebilmeniz mümkündür. Burada izlemeniz gerekecek bazı adımların olacağını bilmelisiniz. Bu adımları izledikten sonra instagrama telefon numarası ekleme konusunda sıkıntı yaşamamış olacak ve istediğinizi gerçekleştireceksiniz. Sırasıyla yapmanızı isteyeceğimiz aşamalar ise şu şekildedir:

·         İnstagram profilinizde yer alan üç noktaya dokunmalısınız

·         Profil seçeneğine giriş yapın

·         Profil düzenleye tıklayın

·         Telefon simgesine tıklamalısınız

·         Açılacak olan sayfada ise telefon numaranızı girebilirsiniz

·         Telefon doğrulama işlemi için bir kod gelecektir

·         Kaydettikten sonra hesabınızda artık telefon numaranız yer almış olacak

İnstagram telefon numarası nasıl eklenir öğrenmek isteyenler için başvuracakları çözüm yollardan biri de bu yola başvurmaktır. Özellikle sosyal medya ortamında hesap çalınma durumları çok sık yaşanabiliyor. Olası bir hesap çalınma hareketi olduğunda hesap doğrulama yapabilmek adına kimlik doğrulama yapmanız istenecektir.


Instagram Müşteri Hizmetleri

İnstagrama Telefon Numarası Eklemek Zorunlu Mudur?

İnstagrama kayıt olacağınız sırada mail ya da telefon bilgisini girmek zorundasınız. Burada kullanıcılar iki seçenekten birini seçerek hesap açma işlemlerini yapmaya başlayabilir. Seçeneklerinizden biri telefon numarasıyla açma olursa o zaman eklemek zorunda kalacaksınız. İnstagrama telefon ekleme zorunluluğu olmadan dolayı kendi tercihinize kalmış bir durumdur. Fakat mail ya da telefon numarasının profilde yer alması girişlerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilmeniz adına önemli olacaktır.

İnstagram ayarlar bölümünden çok kolay bir şekilde telefon ekleme işlemlerini gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. İnstagram telefon numarası nasıl eklenir konusunda sizlere bilgiler sunduk. Bu bilgiler ışığında instagram hesabınıza kolayca telefon ekleme yapabileceksiniz. 

Daha Fazla Oku

SMM Panel Uygulaması Nedir?

SMM Panel Uygulaması Nedir?

Panel uygulamaları sanal platformların gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan bazı ihtiyaçları gidermektedir. Sosyal medya pazarlama yöntemleri arasında önemli bir yeri olan panel uygulamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edin.


SMMPanel Nasıl Kurulur? SMM Panel Ne İşe Yarar? - Smm Panel - Smm Panel

SMM Panel Nedir?

Bu yazıda bahsedilen panel kelimesi SMM Panel yani Social Media Marketing ifadesine ait bir kelimedir. Türkçe olarak devam etmek gerekirse panelden kastedilen Sosyal Medya Pazarlama için kullanılan bir tabirdir.

Günümüzde birçok iş sanal platformlar üzerinden yürütülmektedir. Bu platformlarda markalaşmak ve para kazanmak istiyorsanız takipçi, izlenme, beğenilme sayınız gibi faktörler büyük önem arz etmektedir. Kendinizi veya markanızı dünyaya tanıtma sürecinde işinizi kolaylaştırmak için sosyal medya panel uygulamaları son yıllarda hayatlarımızda yerini almıştır.

Kısaca panel uygulaması Twitter, Instagram, Facebook, Youtube, TikTok gibi sosyal medya platformlarında kolay yoldan, hızlıca popüler hale gelmek istiyorsanız kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Panel uygulaması çeşitli sosyal medya ağlarını yönetmek için ortaya çıkmıştır. Kullandığınız sosyal medya uygulamasında takipçi, beğeni, yorum, izlenme gibi etkileşimleri arttırabilmenizi sağlar.

Bu özellikten faydalanabilmek için ücretsiz bir şekilde sisteme üye olmanız gerekmektedir. Ardından sistemdeki hesabınıza bakiye yükleyerek hangi etkileşimi satın almak istiyorsanız bakiyeniz kadarıyla bu işlemi yerine getirebilirsiniz. İsterseniz takipçi, isterseniz de yorum, beğeni gibi etkileşimleri satın alabilirsiniz.

Sosyal medya panellerinde hem gerçek hem de bot takipçi bulunmaktadır. Gerçek takipçilere ödeyeceğiniz fiyat daha fazlayken bot takipçilere ödeyeceğiniz fiyat daha uygun olmaktadır.

Bazı panellerde drip-feed özelliği bulunmaktadır. Bu özellik satın aldığınız etkileşimlerin hesabınıza birden değil de zaman içerisinde aktarılmasını sağlar. Bu özellik sayesinde takipçi, beğeni gibi etkileşimleri satın aldığınız belli olmamaktadır. Daha doğal bir artış ortaya çıkmaktadır.

SMM panel uygulaması kullanılırken bazı noktalara da dikkat etmekte fayda var. SMM panel sanal platformlara etkileşim sağlama aracı olduğundan çok sayıda spam kullanıcı ile de karşılaşılabilir. Bunun bilincinde olmalısınız. Ayrıca sistemde kullandığınız kredi kartı bilgilerinizin de güvenliği olmayabilir. Kredi kartı bilgilerinizi korumak adına sanal kartlardan faydalanabilirsiniz.

Siz de sosyal medya uygulamalarında önemli olan etkileşimleri SMM panel uygulamaları sayesinde sağlayabilirsiniz.  

Daha Fazla Oku

Instagramda Hikayenin Gizlendiği Nasıl Anlaşılır?

Instagramda Hikayenin Gizlendiği Nasıl Anlaşılır?

İnstagramda hikayenin gizlendiği nasıl anlaşılır sorusu özellikle yakın arkadaşlar arasında merak edilen sorulardan birisi olarak dikkat çekmektedir. Çünkü İnstagram hikayeleri kişinin anlık olarak nerede ve ne yaptığı hakkında bilgiler vermekte bu da arkadaşlar arasında hikayelerin gizlenmesine neden olur.

Bu çok normal çünkü kişi kendi hayatını İnstagram’da yakın olmadığı kişilere gizleyebiliriz. İnstagram üzerinden hikaye gizleme ayarlamasında yayınlamak istediklerinizi yakın arkadaşlar sekmesi üzerinden farklı kişilerle paylaşabilir, hikayelerinizin sadece bu kişilerle paylaşılmasına neden olabilirsiniz.

İnstagram da kimin hikayelerin gizlediğini öğrenmek açısından da önem taşımaktadır. İnstagram’da hikayenin gizlendiği nasıl anlaşılır sorusu da instagram kullanıcıları için büyük önem taşımaktadır.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır? - Teloji

Instagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır?

İnstagram üzerinden takip ettiklerinizin sizden hikayelerinin nasıl gizlediğini anlamak için yapmanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir;

1.     Burada yer alan hikaye üzerinden görüntülenmesi istenen video veya fotoğraf paylaşımı da yapabilirsiniz. Bu durumda paylaşım yapma işleminden sonra ekranın sağ alt köşesinde  bulunan ‘’daha fazla’’ seçeneğine gelin. Bu seçenek üstünde istediğiniz bölüm yer almaktadır.

2.     Bir diğer adımda ise daha fazla alanına tıkladıktan sonra da bazı seçenekler ekranınza gelecek. Bu seçenekler üzerinden hikaye ayarları sekmesi bizi ilgilendiren kısım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sekmede İnstagram hikayenizle ilgili yapabileceğiniz tüm ayarlamalar yer almaktadır.

3.     Burada yer alan seçenekler de en üstünde bulunan ‘’hikayeyi gizle ‘’ sekmesine geliniz. Bu sekme üzerinden hikayeyi de kimlerden gizleyebileceğinizi belirlemekteyiz.

4.     Hikaye gizlemek istediğiniz kişiler de burada kullanıcı adlarına göre tek tek seçiniz. Ardından kaydetme işlemini tamamlayın. Bu işlemden sonra da kişiler için aynı zamanda artık paylaştığınız hikayeleri görmezler. Burada bu kişilerin de görmesini istediğinizde tekrardan aynı adımları uygulayabilirsiniz.


Instagram'da Hikaye Gizleme Kişi Seçerek Nasıl Yapılır?

İnstagram Hikayelerin Gizlendiğini Nasıl Anlarsınız

İnstagram’da hikayelerin gizlendiğini anlamak için eskiden dosyalar bölümünden gizlenenen hikayeleri görebilmekteydik ama artık İnstagram da Whatsapp gibi bu açığı kapattı yani bu İnstagram’da yapılan işlemlere bağlı olarak gizlenen hikayeleri de görebilmekteyiz.

Siz de Instagramda hikayenin gizlendiği nasıl anlaşılır? Sorusunu merak ediyorsanız işlemin zor olduğunu söyleyebiliriz.

 

Daha Fazla Oku

İnstagram Dili Neden Değişmiyor?

İnstagram Dili Neden Değişmiyor?


İnstagram dili neden değişmiyor tarzında birtakım şikayetleriniz olabilir. Fakat dil ile ilgili olarak bir değişimin olmamasının altında yatan bazı sebepler olabileceğini unutmamalısınız. Bu sebepten dolayıdır ki olabilecek aksaklıkların neler olacağını hesaba katmanız da fayda var. Ayarlar bölümünden eğer ki dil ile ilgili bir değişiklik güncellemesi yapmadıysanız o zaman bu tarz sorunların yaşanma ihtimali söz konusu olabilir. Fakat her ne kadar instagram uygulamasında bu gibi sorunlar yaşamış olsanız bile paniğe kapılmanızı gerektirecek bir durum olmayacaktır.

İnstagramda birden bire Türkçe olan dil seçeneğiniz İngilizce olmuş olabilir. Hal böyle olunca da hesabınızdaki tüm paylaşımları anlama konusunda epey bir zorluk yaşamaya başlamış olacaksınız. Burada önem arz edecek detaylardan biri ise dil konusunda ayarlarında yapılması gerekeceğidir. Bunun içindir ki hemen hesabınızın üst sağ bölümünde bulunan ayarlar kısmına gelerek dil değişikliği yapmanız gerekebilir.

Instagram dil değiştirme nasıl yapılır? - Takvim


İnstagram Hesabımda Dil Değişmiyor

İnstagram hesabımda dil ile ilgili sorunlar yaşıyorum ve değişmiyor diyebilirsiniz. Üstelik ayarlar bölümüne gelip değişiklik yapmış olsanız bile hala daha dil konusunda hesabınızda bir düzelme durumunun söz konusu olmadığını fark edebilirsiniz. O zaman İnstagram dil değişikliği içinde yapılacak en etkili adımlardan biri cihazınızda bir güncelleme yapmanızdır. Hesabınızla ilgili yeni bir güncelleme yoluna giderek bu hatanın telafi edilmesini de sağlayabilirsiniz. Yapacağınız güncelleme sonrasında ise instagram dili neden değişmiyor tarzında canınızı sıkacak sorunlar ile yeniden karşılaşma durumunuz söz konusu olmaz. Tam aksine instagram hesabınız istediğiniz dili anında algılayarak kolaylıkla kullanabilmenize imkan sunmaya başlayacaktır.

İnstagram uygulamasında her ne kadar bu tür sorunlar yaşanmış olsa da kolaylıkla çözüme kavuşabilecek olduğunu bilmelisiniz. Ayarlar kısmından yeni bir düzen ayarlaması yaparak dil sorunlarının giderilmesini sağlamaya başlarsınız.

İnstagram Dil Değiştirme

İnstagramda dil değiştirmeyi çok basit adımlar ile yapabilecek olduğunuzun altını çizmemiz gerekir. Bunun için izlenmesi gerekecek en doğru adımlardan biri hemen hesabın ayarlar kısmına gelmenizdir. Eğer ki instagramda dil değiştirme yapmak istiyorsanız bu bölümden istediğiniz dili seçebilirsiniz. Yapacağınız bu işlem sonrasında ise instagram dili neden değişmiyor diye düşünmenize gerek kalmayacak. 

Daha Fazla Oku

Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?

Instagram Ürünleri Gör Nasıl Yapılır?


Instagram ürünleri görme özelliği sayesinde kullanıcılar ürünleriniz hakkında detaylı bilgi alabilmektedir. Instagram ürünleri gör nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Instagram Mağaza Ürün Etiketleme

Instagram mağaza özelliği kullanıcıya çok sayıda avantaj sağlayan bir özelliktir. Instagramda mağazanız varsa ve paylaştığınız ürünlere takipçilerinizin ulaşabilmesini istiyorsanız ürünlerinizi etiketlemeniz gerekmektedir. Ürün etiketleme şu şekilde yapılmaktadır. Ürününüzü isterseniz hikaye olarak isterseniz de post olarak paylaşın. Öncelikle postunuzu oluşturun. Sonrasında postu paylaşmadan önce ürününüzü etiketlemek için bir seçenek çıkacak karşınıza. Bu seçeneğe tıklayın. Karşınıza çıkacak sayfada ürünün etiketini seçin. Hikayenizde ürününüzü öne çıkarmak istiyorsanız da çıkartma simgesine tıklayın. Ardından ürün çıkartması seçeneğine tıklayın.


Instagram'da alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme özelliği nasıl kullanılır?  - Elmalma | Marka İletişim

Bu işlemlerden sonra daha önce hazırlamış olduğunuz katalogdan ürününüzün etiketini seçin. Seçtiğiniz etiketi ürününüzün yanına sürükleyip bırakın. Tüm işlemlerin sonunda ürününüz etiketli bir şekilde paylaşılmaya hazır hale gelmiş demektir. Instagram ürünleri gör özelliğini bu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken birkaç bilgiyi de paylaşalım. Instagram hikayenizde her hikaye için yalnızca bir ürün çıkartması kullanmaya izin verilmektedir. Ayrıca hikayenizi paylaştıktan sonra üzerinde değişiklik yapamazsınız. Değişiklik yapmak için hikayenizi silmeniz ve düzenlenmiş halini tekrardan paylaşmanız gerekmektedir. Bir Instagram gönderinizde en fazla beş ürün etiketleyebilirsiniz. Eğer birden fazla görsel paylaşıyorsanız da en fazla yirmiye kadar ürün etiketleyebilirsiniz.


Instagram'da alışveriş ve ürün fiyatı etiketleme özelliği nasıl kullanılır?  - Elmalma | Marka İletişim

Instagram Ürünleri Nasıl Görülür?

Yeni ürünlerinizi etiketlemek için kataloglarınızın güncel olması gerekmektedir. Gönderilerinizde kullanıcılar çanta işaretine dokunduklarında ürünle ilgili bilgilerin hepsine ulaşabilirler. Ayrıca kullanıcılar hikayenizin veya gönderinin üzerine tıkladıklarında benzer ürünler de gözükmektedir. Satın alma işlemi için de Instagram üzerinden alışveriş sitesine yönlendirilir.

Instagram mağazanızda paylaştığınız gönderide ürün etiketi görünmüyorsa şu konuları bilmeniz de fayda var. Instagram mağaza ürün etiketlemek için paylaştığınız ürünün katalogunuzda olması gerekmektedir. Eğer ürün katalogunuzda bulunuyorsa ama buna rağmen etiketler arasında gözükmüyorsa o zaman ürününüz onaylanmamış demektir. Paylaşmak istediğiniz ürün Instagram mağaza ilkelerini ihlal etmiş ya da tekrarlanmış olabilir.

Instagram ürünleri görmek için ne yapılması gerektiğinden yazımızda bahsettik. Ürün etiketleme işlemini doğru yapabilmeniz işletmeniz için avantaj sağlayacaktır. 

Daha Fazla Oku

Instagram Lite Nedir? Instagram Lite Nasıl Kullanılır?

Instagram Lite Nedir? Instagram Lite Nasıl Kullanılır?


Instagram Lite nasıl kullanılır? Sosyal medya platformunda en fazla kullanılan ve her geçen gün kullanıcı sayısının arttığı Instagram alanında pek çok yenilikler yer almaktadır. Bu yeniliklerden biri olan Instagram Lite hem özellikleri hem de kullanım kolaylığı ile kullanıcıların ilgi odağı olmaktadır. Instagram lite kullanımı için ilk olarak uygulamanın indir işlemleri yapılmalıdır. APK doyasına indirilen uygulamanın kurulumunu yapılmalıdır. Akıllı cihazlara yapılan kurulum sonrasında normal bir biçimde uygulamayı açarak hesaba giriş yapılabilir ve kullanılabilir.

Instagram Lite Nedir?

Son zamanların en etkili sosyal medya platformu olan Instagram farklı ve yenilikçi uygulamaları ile kullanıcılarına pek çok kolaylıklar sunmaktadır. Bu uygulamaların başında gelen Intagram Lite uygulaması platformun yeni bir sürümü olarak çok fazla kullanıcının ilgi odağı olmaktadır. Lite ile fotoğraf, video ve hikayeler paylaşılması mümkün olacaktır. Uygulamada veri tasarrufu ve depolama alanında daha az yer kaplayarak Reels ile IGTV gibi pek çok özellikler içinde yer almayacaktır.

Instagram Lite güncellendi: İşte yeni özellikler - ShiftDelete.Net

Instagram Lite Nasıl İndirilir?

Instagram Lite indirme işlemleri sadece android kullanıcıları tarafından yapılması mümkün olmaktadır. Bundan dolayı App Store gibi mağazalardan uygulamaya erişim sağlanamaz. Kurulum yapmak ve indirme işlemleri için yapılması gerekenler;

v  Google Play Store üzerinden Instagram Lite uygulamasına erişim sağlanması gerekir.

v  Kurulum yapılarak uygulamayı yükle ve başlat seçeneklerinin sırasıyla tercih edilmeli,

v  Mevcut olan Instagram hesabından uygulamaya giriş yapılmalı,

Instagram nasıl kullanılır sorusunda da ilk olarak uygulamanın en doğru teknikler ve işlemler sonrasında akıllı cihazlara indirilmesi gerekmektedir. Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan ınstagram sunmuş olduğu uygulamalar ile farkını ortaya koymaktadır.

Instagram Lite: la aplicación más ligera promete llegar a más de 170 países

Instagram Lite Özellikleri

Instagram lite özellikleri sayesinde çok sayıda kullanıcına büyük kolaylıklar ve avantajlar sunmaktadır. Uygulama fotoğraf, video ve hikaye paylaşımı yapılarak özellikler sayesinde daha az veri kullanımı yapılacak ve çok daha az yer kaplayacaktır. Instagram Lite nasıl kullanılır ile kullanıcılar özellikleriyle tanışmaktadır. Lite uygulamasında depolama alanında 2 Mb miktarında küçük bir yer kaplayacak. Ayrıca uygulama içinde Reels ve IGTV gibi özellikler yer almayacak. 

Daha Fazla Oku

Instagram Yorum Sınırlandırma Nedir?

Instagram Yorum Sınırlandırma Nedir?


Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu, gündemde yer alan sorular arasında bulunmaktadır. Pek çok Instagram kullanıcısı, paylaşmış olduğu gönderilerin altına istemediği kişilerin yorum yapamamasını arzulamaktadır. Instagram yorum sınırlandırma özelliği, kullanıcıların gönderilerine istemediği kişilerin yorum yapmasının engellenmesini sağlamaktadır. Bu özellik geliştirilmeden önce, gönderilere yorum yapması istenmeyen kullanıcıların engellenmesi gerekirdi. Artık bu durum söz konusu olmayarak, yapılabilen ayarlamalar ile yorum sınırlandırma işlemi gerçekleştirilebilir. Böylelikle hem istenmeyen kullanıcılardan yorum almama sağlanabilir hem de engelleme gibi bir durum olmadığı için takipçi sayısında düşüş yaşanmaz. Restrict olarak adlandırılan bu özellik, yorum kısmına gelebilen hakaret ve taciz içerikli yorumların engellenebilmesi fırsatını kullanıcılara sunmaktadır.


Instagram Yorum Sınırlandırma: Paylaşımlarına Kimler Yorum Yapabilir Seç!

Instagram Yorum Sınırlandırma Avantajları Nelerdir?

Instagram’ın güncellemeler ile birlikte sunmuş olduğu yorum sınırlandırma özelliği, pek çok avantajın elde edilebilme fırsatını sunacaktır. Instagram yorum sınırlandırma avantajları, kullanıcılar için oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada açıklanacak olursa; İlk olarak yorum kısmında istenmeyen kişiler tarafından yapılan uygunsuz yorumların engellenebilmesi avantajı vardır. Ayrıca yorum yapması kısıtlanan kişi, bu durumdan haberdar olmamaktadır. Çünkü engellenen kullanıcı, gönderinin altına yorum yaptığında kendi yorumunu görebilmekte ancak kendisinin sınırlandırıldığına ait bir bildirim almamaktadır. Böylelikle engelleme işlemine gerek kalmadan, bu şekilde istemeyen hesaplar kısıtlanabilmektedir. Kolay bir şekilde gerçekleştirilen yorum sınırlandırma işlemi, Instagram hesaplarının daha rahat bir şekilde kullanılabilmesine yarayacaktır. Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu üzerine gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda, bu ayarlamaların nasıl yapıldığına dair net bilgiler elde edilebilir.


Sistem ve Ağ Uzmanlığı

Instagram Yorum Sınırlandırma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları tarafından, Instagram yorum sınırlandırma nasıl yapılır sorusu da araştırılmaktadır. Hem Android hem de iPhone cihazlar üzerinden aynı yöntemle, bu işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Ayarlar kısmında yer alan yorumlar seçeneğinden, yorum sınırlandırma işlemi gerçekleştirebilir. Yorum kontrolleri bölümüne tıklandıktan sonra, kullanıcılar şu kişilerin yorumlarını engelle seçeneğiyle, tercihe göre istenildiği şekilde ayarlamalar yapabilir. Bu kısma eklenen takipçiler, önceden olduğu gibi fotoğraf ya da videoların altına yorumlar yapabilirler. Ancak yapılmış olan yorumlar, diğer takipçiler ve hesap sahibi tarafından görüntülenemez. Instagram yorum sınırlandırma nedir sorusu, kısaca bu şekilde açıklanabilmektedir.

Daha Fazla Oku

Instagram Sohbet Teması Nasıl Değiştirilir?

Instagram Sohbet Teması Nasıl Değiştirilir?


Instagram sohbet teması (rengi) nasıl değiştirilir? Instagram sohbet teması değiştirme son derece popüler olan sosyal ağ içinde yer alan sohbetlerine renk katmak be farklılık oluşturmak isteyenler için çok daha ideal olan bir sistemdir. Fazlası ile sıkıcı ve sade olan sohbetlerin teması yerine çok daha renkli temaların kullanılması tercih edilmektedir. Çeşitlilik ve farklılık her gün çok daha fazla zaman geçirilen Instagram platformunda farklı bir enerji oluşmasına yardımcı olmaktadır. İlk önceleri platformda sohbet görünümünü değiştirmek için en karanlık modu etkileştirmesi yapılmaktaydı. Fakat yapılan bu değişim çok renkli bir değişim olmazdı. Sohbet temaları ile platformda mesajlaşmak çok daha renkli ve görsel bakımdan çok daha çekici olmaktadır.


Instagram Sohbet Teması Değiştirme Nasıl Yapılır - İnsan Sepeti

Instagram Sohbet Teması DM’den Değiştirme İşlemleri

Sohbet temaları kullanmak adına Instagram DM’leri yani özel mesajlar güncelleyerek özelliği manuel olarak etkinleştirmek gerekir. Instagram Sohbet teması (rengi) nasıl değiştirilir? Pek çok kullanıcıya sahip olan ınstagram da sohbet teması değiştirme işlemleri bulunmaktadır. İşte bu işşlemler şunlardır;

v  Instagram uygulamasının sağ alt köşesinde yer alan profil simgesine tıklanmalı,

v  Sağ üst köşede yer alan simgeye tıklanmalı ve ayarla kısmı seçilmeli,

v  Daha sonra mesajlaşmayı güncelle kısmı seçilmeli ve bu seçenek görülmemesi halinde içeriğin sonunda bulunan sorun giderme kısmına gidilmeli,

v  Instagram DM de yapılan değişikliklerin bir listesi çıkacak ve devam etmek için güncelle seçeneğine tıklanmalı,


Instagram DM'lerinin teması ve vurgu rengi nasıl değiştirilir?

Instagram Sohbet Teması Değiştirme

Sohbet temalarına erişim elde edilmesi ile sohbetleri özelleştirmeye başlanabilir. Instagram DM sohbet teması değiştirmek adına bir takım işlemlerin sırasıyla yapılması gerekir. İşte bu aşamalar;

v  Instagram açılmalı ve uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan mesajlaşma/ DM simgesine tıklanmalı,

v  Temasının değiştirilmesi istenene sohbet açılmalı,

v  Android de sohbet ayarları menüsünü açmak adına profil ismine dokunulmalı,

v  İOS de sohbet penceresinin sol üst köşesinde yer alan bilgi simgesine dokunulmalı,

Instagram sohbet teması (rengi) nasıl değiştirilir? Sohbet ayarları kısmında tema seçilmeli ve bu bölümde tercih edilen tema seçilmelidir. İsteğe bağlı renkler bölümünden renk seçilebilir. 

Daha Fazla Oku

Instagramda Neden Beğeni Ve Yorum Yapamıyorum?

Instagramda Neden Beğeni Ve Yorum Yapamıyorum?

Instagram'da neden beğeni ve yorum yapamıyorum sorusu, çoğu Instagram kullanıcısı tarafından araştırılan konular arasında yer alır. Çünkü zaman zaman pek çok kullanıcının karşılaştığı bir durum olmaktadır. Bu durumların nedeni, çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor olabilmektedir. Instagram platformunda beğeni ve yorum yapamamanın en temel nedeni, beğeni ve yorum engeli almış olmaktır. Diğer sebepler ise, uygulama kaynaklı hatalar, internet bağlantısının zayıf olması, mobil cihazdaki saat ve tarih ayarının yanlış olması ya da uygulamanın güncel olmaması durumları olabilmektedir. Bu sorunun nedeni net bir şekilde anlaşılmalı ve sorunun kaynağına ilişkin çözüm yolu gerçekleştirilmektedir.


Instagram Beğeni Satın Al, Yüksek Beğeni Sayısıyla Daha Çok Kişiye  Ulaşabilirsin | Türkiye'nin Sosyal Haber Sitesi | HaberX Sosyal Network

Instagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Kaldırılır?

Instagram’da gönderilere yorum yapılmasına engel bir durum olan yorum engeli, bazı çözüm önerileri sayesinde kaldırılabilmektedir. Bu noktada Instagram’da neden beğeni ve yorum yapamıyorum diyen kullanıcılar, yorum yapamama sorununu çözüm yollarını deneyerek çözebilmektedir. Instagram yorum engeli nasıl kaldırılır açıklanacak olursa;

·         Instagram uygulaması kaldırılıp tekrar yüklenmelidir. Ayrıca uygulama güncel değilse, son sürümüne güncellenmesi gerekir.

·         İnternet bağlantısının zayıf olmamasına dikkat edilmelidir.

·         Kullanılan mobil cihazın saat ve tarih ayarları, doğru bir şekilde ayarlanmalıdır.

·         Yaşanan yorum yapamama sorunu anlık olabilmektedir. Bu yüzden telefonu kapatıp açmak da, bu sorunun çözümü olabilmektedir.

·         Başka bir mobil cihazdan kullanıcıların hesaba giriş yapması, sorunun çözülmesine yarayabilir.

·         Çeşitli gönderilere kısa aralıklarla çok fazla yorumun yapılması yorum engeline neden olur. Bu durumda platform tarafından belirtilen sürenin beklenmesi gerekir.


İnstagram Beğeni Al

Instagram Beğeni Yapamama Sorunu Nasıl Kaldırılır?

Instagram kullanıcıları bir saat içerisinde belirtilen beğeni sınırını aşması neticesinde, Instagram beğeni yapamama sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Beğeni engelini almış kullanıcıların tek yapması gereken, platform tarafından hesaplarının incelenmesini beklemektir. Belirtilen sürenin ve hesabın incelenmesinin tamamlanmasının ardından, tekrardan gönderileri beğenebilme olanağı sağlanabilir. Instagram'da neden beğeni ve yorum yapamıyorum sorusunun cevabı olarak, beğeni engeli almış olunması verilebilir. Beğeni engelinin kısa sürede kaldırılabilmesi için, platform tarafından belirtilen süre içerisinde herhangi bir gönderinin beğenilmemesi önerilir. Bu şekilde beğeni engelinden kolaylıkla kurtulabilme yolu sağlanabilmektedir.

 

 

Daha Fazla Oku

Instagram Sponsorlu Reklam Nedir?

Instagram Sponsorlu Reklam Nedir?


Instagram sponsorlu reklam nedir? Dijital pazarlama alanında en çok kullanılan reklam çeşitleri arasında yer alan ınstagram sponsorlu reklam çok daha fazla ilgi odağı olmaktadır. Instagram platformu dünyada çok sayıda insanın kullandığı ve takip ettiği alanların başında gelmektedir. Instagram alanında gösterilen görüntülü ya da hikaye reklamlara Instagram sponsorlu reklam adı verilmektedir. Bu alanın reklamları Facebook reklam Yöneticisi kullanılarak verilmekte ve bu reklam yöneticisi kullanılarak Facebook ve Instagram da sponsorlu reklam verilmesi mümkün olacaktır. Dijital pazarlamaya yeni bir soluk getiren bu sistem her geçen gün daha da büyümekte ve alanında gelişmektedir.


Instagram Sponsorlu Reklam Verme Yöntemleri

Instagram Sponsorlu Reklam Avantajları

Instagram reklamları sayesinde hedef kitle çeşitlenebilir ve uygun müşteri ile takipçilere reklamlar gösterilebilir. Böylece reklam sahibi ile alakalı herkese ulaşılması mümkün olacaktır. Instagram sponsorlu reklam nedir sorusunda alınan en doğru cevaplar ile avantajlar sağlanmaktadır. Hedef kitlesi yaş, konum, cinsiyet ve bunlar gibi parametrelere bağlı olarak detaylanabilir. Instagram sponsorlu reklamlar detaylandırmalar sonrasında kişilere başarılı bir şekilde gösterilebilir. Belirlenene parametreler ile daha az bütçe kullanılarak daha büyük hedef kitle belirlenebilir. Instagram üzerinden reklam vermenin avantajlarından biri de reklam bir link ile ürüne, web sitesine ya da blog yazısına yönlendirilebilir. Reklamlarda verilen linkle reklamı gören kullanıcı direkt olarak hedeflenen sayfaya yönlendirilmiş olacaktır. Bu sayede reklam hem çok daha etkili hem de reklamının performansı artmış olacaktır. Instagram reklam verme işlemleri sayesinde farklı dizaynlar yapılarak hedef kitle yeni reklamlar oluşturabilir ve reklam başarınsın artması sağlanacaktır. Firma ya da marka adına ınstagram sponsorlu paylaşım kısa zaman içinde olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.


Instagram Sponsorlu Reklam Nedir? (Özel İpuçları) - Enkreatif

Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram sponsorlu reklamlar Facebook Reklam Yöneticisi ile verilmektedir. Bu alanda reklam vermek ve reklamların ınstagram da yayınlanması için ilk olarak profilin Facebook reklam yöneticisine bağlanması gerekir. Instagram sponsorlu reklam nedir ile pek çok kişi bu alanda en uygun avantajların sağlandığını görecektir. Geniş hedef kitlesine sahip olan platformda son derece etkili gelişmeler elde edilecektir. 

Daha Fazla Oku