SMM Paneller Ne İşe Yarar?


SMM panel diğer bir söylemi ile sosyal medya pazarlama sistemi, teknolojinin ve sosyal mecraların hayatımıza girmesiyle yer edinmiş kavramlardandır. Peki, SMM panel nedir, ne işe yarar?


SMM YAZILIM

SMM Panel Nedir?  

SMM panel, sosyal medya üzerinden pazarlama hizmetlerine uygun olarak erişebilmeyi sağlayan bir web sitesidir. Buna günümüzde en yaygın olarak kullanılan şekillerinden örnek vermek gerekirse Instagram takipçileri, Youtube görünüm sayısı, Facebook beğenileri, Tiktok takipçilerini sıralayabiliriz. Bu kullanımlar beraberinde organik ve sahte kullanıcı kavramlarını da beraberinde getiriyor. Bireysel kullanımının yanında markaların da başvurduğu bu yöntem bir satış yöntemi hatta algı oyununa da dönüyor diyebiliriz. Çünkü insan psikolojisinde etkileşimin ve kullanımın fazla olduğu ürün veya hizmetin, iyi olduğuna dair bir düşünce yatar. Oysaki doğru yoldan yapılan iş ile hedefe ulaşmak ve bu yoldaki süreci güvenilir şekilde yönetmek kişiye veya kişilere uzun vadede daha kalıcı işler yapmayı sağlayacaktır.


SMM Panel Nedir, Nasıl Çalışır? | Wordpress Blogu

SMM Panel Neden ve Nasıl Kullanılır?

SMM panel ne işe yarar konusunu daha derinlemesine incelediğimizde kısa zamanda daha hızlı etkileşim alanı sağlama konusunda oldukça etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kişilere sunulan ilk hizmetin algısı marka prestiji açısından önem arz eder. Yani sadece reklam değil kaliteli iş sunmayı hedef edinmek gerekir. Yani bu hizmeti eğer doğru işler yapıyorsanız kullanmanız sizi kısa zamanda daha ileriye atabilir. SMM panel kullanımının son zamanlarda artış göstermesi bu bağlamda müşterilerin de profesyonel seçici olma potansiyellerini arttırdı diyebiliriz. Yani kişiler artık algı oyununu ayırt etme konusunda daha bilgili demek yanlış olmayacaktır.

SMM panel hizmetleri günümüzde erişimi kolay ve uygun olması açısından da tercih edilen bir yol. Bu en çokta hizmette başlangıç aşamasındaki işletmelerin talebinde etkili olmasını sağlıyor. Eğer bu yöntemi kullanacaksanız da bu aşamada kullanacağınız hizmetin de güvenilir olması, sizin ve markanızın maruz kalacağı güvenlik tehdidini önleyecektir. Bu aşamada ise iyi bir analiz yapmak gerekir. Evet, bu yazımızda SMM panel hizmetlerinin ne işe yaradığı ve süreçte dikkat edilmesi gereken noktaları genel anlamı ile ele aldık. Siz de SMM panel kullanmayı düşünüyorsanız bu detaylara dikkat etmenizde fayda var.

Daha Fazla Oku

Instagram Paneli Nedir?

Instagram panel, bu sosyal medya üzerinden reklam ve işbirliği konularının gündem maddesi olması durumuyla, hayatımıza dâhil olan hizmetlerden biri olmuştur. Sosyal medya ağlarından en popülerleri arasında yerini koruyan Instagram üzerinden para kazanmak, takipçi satın almak gibi birçok kavramı da beraberinde getiriyor. Takipçi satın alma yöntemlerinden biri olan Instagram panelini bu yazımızda detaylandıracağız.


Instagram Gönderi Zamanlama: Neden Gönderilerinizi Planlamalısınız? - Smm  Panel - Smm Panel

Instagram Paneli Kullanma Yöntemleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram panelini kullanma yöntemlerinde en çok şu iki yol kullanılmaktadır. Bunlardan ilki takipçi satın almak ikincisi ise bu panel üzerinden hesabınızı ziyaret eden kullanıcılara kredi satışı ile takipçi satma durumudur.

Instagram panelinde olması gereken özelliklerin başınsa hesabınızı takip eden kişileri yönetebilme, gerçekçi bir artış sağlaması, etkileşimi güçlü ve zengin olması beklenir. Sonuçta bu sizi veya hizmetini temsil edecektir bu açıdan kaliteli bir panel seçimi önemlidir.


Giriş Yap | Takipcitr

Instagram Paneli Ne Amaçla Kullanılır?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu sosyal medya hem ticari hem de kişisel kullanılmaktadır. Bu sebeple bu mecraların daha kullanılabilir ve kişilere gelir kaynağı olması çok olağan bir durumdur. Bu süreci doğru yönetilmek doğru işler yapmak sizi ileri taşıyacaktır. Fenomen olma durumu ve influencer terimlerinin artışı ile Instagram paneli kullanımı da gün geçtikçe artış göstermektedir.

Instagram panelinde en önemli durum gerçekçi olma durumudur. Çünkü kullanıcılarınıza hitap ederken güvenilir bir kimlikte olmanız sizi daha öne atacaktır. Sahte hesapların veya gerçekçi olmayan beğeni sayılarının olması artık standart kullanıcıların da fark ettiği bir durumdur. Bu bağlamda artık kullanıcılar daha bilinçlidirler.

Instagram üzerinden sosyal medya pazarlama panelleri kullanıcıları bu anlamda dikkatli olmalıdırlar. Çünkü sosyal kimliğinize geri dönüşü olmayan izlenimler yaratabilecek güçtedir. Sosyal medya günümüzde artık reklam, iş birliği, ticaret açısından oldukça önemli bir güce sahiptir. Bu gücü doğru ve mantıklı yürütmek amacınıza daha erken ulaşmanızı sağlayacaktır. Seçimleriniz ve kriterleriniz sizi diğer kişilerden ayırt etmeden en etkili yol olacaktır. Eğer sizde ınstagram üzerinden gelir elde etmek veya tanınan bir kişilik olmak istiyorsanız Instagram panellerini tercih edebilirsiniz.

 

Daha Fazla Oku

SMM Paneller Nasıl İşler?

SMM Paneller Nasıl İşler?


SMM paneli nasıl işler marka adına yapılacak olan etkileşim sayesinde hesabınızı daha göz önünde tutulmasını sağlar. İzleme oranının yükselmesi, takipçi sayılarında artış ve yorum alarak SMM panel nasıl işler web sitesinde adınıza oluşturulan platform sayesinde işlevlerini devam ettirir. Uygulamayı satın alarak siz ve müşterileriniz arasında etkileşim sağlayarak bir araya gelmenizi sağlamaktadır.

Takipçi sayısınız artırarak sizin diğer firmalarla olan rekabetlerinizi artı yönde etkilemesini neden olur. Sanal hizmet sunarak ürünleriniz veya firma işlevlerinizin daha göz önünde ve dikkat çekici olarak kalmasını sağlar.

Marka adına oluşturulan hesaplarda takipçi sayısı artırmak, yorum ve beğeni oranını yükseltmek SMM panel nasıl işler sorularınız yanıtı olarak verilmektedir. Hızlı bir şekilde piyasa da yeni çıkacak olan ürünlerinizin reklamı ve tanıtımı yapılmış olur.


SMM Panel Nedir? Ne İşe Yarar? ∞ Sonsuz Teknoloji 

SMM Panele Nasıl Kayıt Olunur?

 

 Marka ürününü tanıtma ve müşteri kitlesi için SMM panel Nasıl Kayıt olunur sorularınıza yanıt olarak çalışacağınız firmayı seçmelisiniz.

 Sayfalarına ziyaret ederek istenilen bilgileri girerek istediğiniz hizmeti belli bir ücret karşılığında satıl alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

SMM Paneli İle Sosyal Medya Hesapların Takipçi Sayısı Artırma

 

Sosyal medya camiasında markanızın tanıtımı ve daha çok müşteri çekme ve etkileşme olarak kullanılır. SMM paneli ile sosyal medya takipçi sayıları nasıl artırılır ve daha fazla kitleye ulaşmanın yolları arasında SMM panel hizmeti satın almaktır.

Markanız adına etkileyici ve markanızı ön plana atan, geri dönüşüm yapılacak beğeni toplayacak reklam ve tanıtımlar yapar. Gelen müşterilerinizin hızlı bir şekilde sizlerle iletişim kurmasını, web sitesizinde canlı destek imkânı ile direk müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir tanıtımla markanıza bolca yorum ve beğeni kazandırır. Markanızın kısa sürede ön planda olmasını ve size kazanç sağlamasını kolaylaştırır.

 

 SMM Panel İle Yapılabilecekler Nelerdir?

 

Panel hizmeti aldığınızda SMM panel ile yapılabilecekler nelerdir sizler için sıralayalım.

·         Sosyal medya araçları olan İnstagram, tik tok, youtube, twiter gibi hesaplarınızın takipçi sayısını artırmak,

·         Sosyal medya hesaplarınızdan beğeni ve yorum sayılarınız artırmak,

·         Paylaşılan video izleme ve keşfete düşürerek daha fazla etkileşim sağlamak,

·         Ücretsiz ICE servisler sunarak markanızın hızlı müşteri kitlesi oluşturarak yapabilecekleri arasında yer almaktadır.

SMM panel hizmetini satın almak için uzman kişilere danışarak daha fazla bilgi alabilir ve doğru ilerleme sağlayabilirsiniz. Sizlere SMM panel nasıl işler sorularınızı yanıtlamış olduk. 

Daha Fazla Oku

Sosyal Medya Paneli Nedir?

Sosyal Medya Paneli Nedir?


Sosyal medya paneli nedir bir diğer adı da sosyal medya pazarlaması olarak bilinen birçok markanın duyurusunu ve müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayan web sitesidir. Firmalar etkileşim ve takipçi sayısı elde etmek için kullandığı sosyal medya paneli nedir web siteleri kimler tarafından oluşturulur. Panelin sağlıklı olup olmadığı konusu da tartışılır. Kısa bir zaman zarfında ünlü firmaların takipçi sayısını artırmaktadır.

Sosyal medya paneli kullandığı sosyal medya hesaplarının kısa bir zaman zarfında büyütmeye yarayan ve satın alınan bir web site uygulamasıdır.

Sosyal medya paneli görevleri nelerdir ve nasıl işler, Web sitesinde firma adına sayfa oluşturarak, yayınlanabilir ve dikkat çekici reklam içeriği hazırlamak sosyal medya paneli görevleri arasında yer almaktadır. Ürünleri ya da farklı konuları ele alarak yapılan anket katılımları, firma ile müşteri arasında etkileşimi sağlar.

Sosyal medya pazarlama paneli hızlı ve etkili bir yöntem olarak bilinir. Firmalar kısa zamanda ve uygun fiyatla satın alacağı bu sistem ile istediği kitleye kısa zamanda ulaşım sağlamaktadır. Sizlere sosyal medya paneli nedir ve hangi işler için kullanılır paylaşalım.

 Sosyal Medya Paneli Hizmetleriyle Etkileşim Kazan - Tripli Blog

Sosyal Medya Paneli Ne İşe Yarar?

 

Zaman kısıtlaması yaşayanlar, kısa süre farklı kitlelere ulaşmak isteyenlerin kolayca elde edebileceği bir web sitesidir.

Sosyal medya panel sistemini firma sadece araç olarak görmelidir. Aynı zamanda firmalara sosyal ortamda ofis açmadan bilgisayar başında çalışma iş sahası da oluşturmaktadır. Daha geniz bir kitleye sahip olma olanağı sağlayarak markaların işlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır.

Müşteri şikâyetlerini ve sitenize girenler anında canlı destek hizmet olanakları da sunmaktadır. Web sitesini merak edenler için sosyal medya paneli ne işe yarar kullanmak isteyenleri kısaca bilgilendirmiş olduk.

 

 Sosyal Medya Panel Müşteri Desteği Nasıl Olur?

 

Marka bu sistemi satın aldıktan sonra sosyal medya panel müşteri desteği nasıl olur kimlerle bağlantıya geçilir sizlere yanıtlayalım.

Böyle bir hizmet satın almadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alan geri dönüşüm ve destek birimi hızlı mı bunlardan emin olmanız gerekir. Geri dönüşler hızlı ve sorun odaklı çalışma sistemi olan birimlerle çalışmak en doğru olanıdır. Hızlı gelen yanıt ve sizleri sabırla destek verecek kişileri tercih etmelisiniz.

Marka olarak hızlı bir giriş yapmak istiyorsanız ve kafanızda sosyal medya paneli nedir sorularınız varsa birkaç yerle ön görüşme yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Oku

Telefon Numarasız Snapchat Açılır mı?

Telefon Numarasız Snapchat Açılır mı?


Bu yazımızda telefon numarasız Snapchat açılıp açılamayacağı konusuna değineceğiz ve açılır ise nasıl açılacağı ile ilgili bilgi vereceğiz.

Telefon numarasız Snapchat açılımı ile ilgili işlemleri yapabilmek için öncelikle Snapchat hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında aşağıda size belirttiğimiz adımları takip ederek, telefon numarası olmadan Snapchat hesabı açılması işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon numarasız snapchat açılır mı? Sorusunun cevabı, evet açılır olacaktır. Yazımızın devamında Snapchat hesabının nasıl açılacağı ve telefon numarası olmadan bu hesap açma işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili işlemleri açıklayacağız.


Snapchat hesabı nasıl kapatılır? Snapchat hesap silme 2019

Telefon Numarası Olmadan Snapchat Hesabı Oluşturulması

Snapchat, büyük miktarda kullanıcıya sahip büyük bir topluluktur. Bu uygulama sayesinde mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz ve büyük bir profesyonellikle düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefon numarası olmadan Snapchat hesabı oluşturulması işlemini adım adım inceleyelim.

a)      İlk adım olarak, öncelikle Snapchat uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz ve tüm gerekli izinleri verdiğinize dair onay işlemini gerçekleştirmelisiniz.

b)      Bir sonraki adımda, indirdiğiniz Snapchat uygulamasını telefonunuzda çalıştırınız.

c)      Arayüzün sizden istemiş olduğu bilgileri (adınız) girmelisiniz. Bu işlem sonrasında Snapchat uygulamasında bir hesap oluşturabilmeniz için size istek gönderilecektir.

d)      Bu adımda, hesabınızı oluşturabilmeniz için adınız, soyadınızı ve doğum tarihinizi girmelisiniz. Bu uygulama 13 yaşından büyük olan kişilere kullanım onayı ve izni vermektedir.

e)      Parolanızı oluşturmalısınız.

f)       Şimdiki adımda uygulama sizden telefon numaranızı girmenizi isteyecektir. Telefon numarasız Snapchat uygulamasını kullanmak istediğiniz için bu aşamada “kaydolmak için mail kullan” seçeneğini işaretleyerek telefon numarası yerine işleminizi mail adresinize yönlendirebilirsiniz.

g)      Sonrasında mail kutunuza gelen onay kodunu, bu kodun girilmesi için ayrılan bölüme girmelisiniz.

h)      Bu aşamada “kaydol” seçeneğinin üzerine tıklayarak, Snapchat uygulamasına kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.


Telefon Numarasız Snapchat Açılır Mı?

 

Telefon Numarası Olmadan Snapchat Nasıl Doğrulanır?

Güvenlik ihlallerini önlemek için telefon numaranızı Snapchat ya da başka uygulamalara vermek istemeyebilirsiniz. Fakat bu popüler siteye kayıt olmak da isteyebilirsiniz. Eğer Snapchat uygulamasına kaydolmak istiyorsanız ve güvenlik nedeniyle telefonunuzu vermek istemiyorsanız ve Telefon numarası olmadan Snapchat nasıl doğrulanır? Sorusu aklınıza takıldıysa, hemen cevaplayalım. Telefonunuza gelmesi gereken onay kodunu, e-mail adresinize yönlendirerek, gelen kodu ilgili bölüme girip onaylayarak, telefon numarasız olarak Snapchat’i doğrulayabilirsiniz.

Snapchat, kayıt olma işlemi için iki tane seçenek sunmaktadır. Birisinde telefon numaranızı belirtmeniz gerekmekte, diğerinde de mail adresinizi belirtmeniz gerekmektedir. Telefon numarasız Snapchat uygulamasını kullanmak istiyorsanız, bu aşamada mail adresinizi vererek Snapchat uygulamasına kaydolabilir ve e-mail adresiniz ile Snapchat’i kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Daha Fazla Oku

Pinterest ETSY Nasıl Yapılır?

Pinterest ETSY Nasıl Yapılır?


Pinterest ETSY satıcıları için çok fazla avantajlı yön bulundurmaktadır. Bu yazımızda sizlere, neden Pinterest ETSY satıcısı olmak gerekir bunlardan bahsedeceğiz.

Etsy'de mağazası olan küçük bir işletmeyseniz, pazarlama stratejinizin bir parçası olarak yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri Etsy için Pinterest'i nasıl kullanacağınızı öğrenmektir. 

Son yıllarda Pinterest, bloglara, web sitelerine ve tabii ki Etsy mağazasına müşteri çekmek için görülebilecek en değerli pazarlama araçlarından biri olarak kullanılmaktadır. 


Pinterest ile Etsy Satışlarınızı Nasıl Arttırsınız? | Daha Fazla Trafik ve  Satış Alın! #etsytürkiye - YouTube

 

Etsy mağazanız için Pinterest'i kullanabilmenizin yolu bir işletme hesabına sahip olmaktan geçmektedir. Ancak böylece tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu hesaptaki Pinterest kullanıcı adınızın Etsy işletmenizle tamamen aynı olduğundan ve profil resimlerinin veya logoların aynı olduğundan emin olmayı unutmayınız. Çünkü tüm bu işlemler, Etsy ürünlerini pazarlamak için işinizin Pinterest tarafından tanımlanmasını sağlayacaktır.  Daha da önemlisi, müşterileriniz Pinterest hesaplarınız ile Etsy mağazanız arasında bağlantı kurabileceklerdir.

Etsy Mağazanız İçin Neden Pinterest Kullanmalısınız?

Pinterest, insanların ilgi alanları ve fikirleriyle ilgili resimler koyduğu, sabitlediği ve paylaştığı bir ilham panosudur. Belirli bir projeye başlıyorsanız ilham almak için harika bir platformdur. Pinterest'te bulunabilecek yaratıcılık düzeyi çoğu kullanıcının bu platformda aşırı aktif olmasını sağlamaktadır.

 

Pinterest'te öğelerinizi gerçekten satma şansınız yoktur. Yalnızca insanları web sitenize yönlendirebilirsiniz. Etsy ise küçük işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini satmak için bir çevrimiçi mağaza açabilecekleri bir çevrimiçi pazar yeridir.

 

Etsy, doğada el işi olan benzersiz ürünler için bir pazar olması açısından oldukça değerlidir. Sıfırdan kendi çevrimiçi mağazanızı kurarak çok fazla para veya çaba gerekmeden bu e-ticaret platformundan yararlanabilirsiniz.

 

Etsy mağazanızda ürünlerinizi tanımlamak için kullanacağınız anahtar kelimelerin mümkün olduğunca doğru bir şekilde tanımlandığından emin olmak da aynı derecede önemlidir. İlgili anahtar kelimeleri, Pinterest arama çubuğu sayesinde bulabilirsiniz.

 

Etsy Mağazanızı Pinterest İşletme Hesabınıza Bağlamanın Getirdiği Avantajlar Nelerdir?

 

·         Pinlerinizin kaç kez görüntülendiğine, yeniden pinlendiğine veya tıklandığına ilişkin istatistikleri görüntüleyebilirsiniz

·         Pinlerinizi kolayca tanıtabilirsiniz

·         Kullanıcıların Pine tıklayarak Etsy mağazanıza yönlendirilmesini de kolaylaştırılır.


How to Market Your Business on Pinterest

 

Pinterest ETSY yapmak Etsy mağazanıza kullanıcı çekmenin, görüntülemelerinizi ve nihayetinde satışlarınızı artırmanın en iyi yollarından biridir. Bu nedenle, verdiğiniz çabaya kesinlikle değecektir. 

Daha Fazla Oku

Pinterest Pano Nedir? Pinterest Pano Nasıl Oluşturulur?

Pinterest Pano Nedir? Pinterest Pano Nasıl Oluşturulur?

Pinterest, ilgi alanlarına göre gruplandırılmış görsellerin paylaşılması mantığıyla kurulmuş bir sosyal ağ platformudur. Pin (panoya tutturmak) ve bakım (ilgi çekici şey) kelimelerinin bir kombinasyonu olması gerekiyordu. Beğenilen ve panoya sabitlenen ilginç resimler bir araya getirilerek panoda istenildiği gibi gösterilecek, videolar ve  küçük ölçekli GIF'ler paylaşılabilecektir.

Öncelikle, Pinterest sayfasını ziyaret ederek veya uygulamayı telefonunuza indirerek yapabileceğiniz Pinterest aboneliğinizi oluşturmanız gerekir. İlk kez kullanıyorsanız, Google hesabınız, Facebook hesabınız veya e-posta adresinizle bir  hesap oluşturmanız gerekir.

Pinterest İlgi Alanı Belirlemek

Pinterest işletme hesabınızı oluştururken pinterest ilgi alanları belirlemek gerekir. Bir kullanıcı oluşturduktan sonra Pinterest ilgi alanlarınızı bilmek isteyecektir. Bu noktada görmek istediğiniz konu ile ilgili görselleri seçiniz. Pinterest size örnek resimler içeren uzun bir kategori listesi sağlayacaktır. İstediğiniz kadar kategori etiketleyebilirsiniz.

Bir ilgi alanı kategorisi seçtikten sonra, ilgi alanlarınızla eşleşen iğne şablonlarını görüntüleyen ana sayfanıza yönlendirileceksiniz. Burada, bir sihirbaz ne yapacağınız veya ne yapabileceğiniz konusunda size rehberlik eder. Dilerseniz bu yönergeleri takip ederek sistemi kullanabilirisiniz.

Buradaki bir diğer öneri de pinterest'e bir tarayıcı düğmesi eklemek. Bu butonu ekleyerek  Pinterest hesabınıza istediğiniz zaman görsel ekleyebilirsiniz.Pinterest Pano ve Pin Oluşturma-Pinterest Nasıl Kullanılır - YouTube

Pinterest Pano Ne Demek?

Pinterest pano, pinlerinizi kaydettiğiniz, topladığınız ve düzenlediğiniz yer. Pin ise sistemde saklanan panoya sabitlenen her görüntüye verilen isimdir. Profilinizden veya yeni bir pin oluştururken yeni panolar oluşturabilirsiniz. İşlem mandallarınızı düzenlemek için tabloyu kullanın; Böylece kullanıcılar profilinizde kolayca gezinebilir veya fikirlerinizi keşfedebilir. Başka bir ifadeyle pano, Bu, benzer pinleri topladığınız veya ilgi alanlarınıza göre grupladığınız pinleri topladığınız bir alandır. İstediğiniz kadar pano oluşturabilirsiniz. Pinterest Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yeni Pano Nasıl Oluşturulur?

Üst kısımda Pinterestte panonun ne anlama geldiğini kısaca açıkladıktan sonra pinterestte yeni bir pano nasıl oluşturulur? sorunu inceleyeceğiz. Pinterest uygulamasına girdğinizde üst köşedeki kaydet düğmesinin yanındaki bölme düğmesine dokunduğunuzda bir menü açılacaktır. Bu menüden mevcut panolarınız arasında arama yapabilir veya alttaki "Pano Oluştur" butonunu tıklayarak yeni  pano oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda Pinterest pano ne demek ve nasıl yapılır adlı yazımızı yazmış bulunmaktayız.

 

 

 

 

Daha Fazla Oku

Pinterest Takipçi Arttırma Yolları

Pinterest Takipçi Arttırma Yolları

Pinterest takipçi kazanmak, ürün satabilmek ve para kazanabilmek için oldukça önemlidir. Pinterest özellikle son dönemlerin uğrak sosyal medya platformlarından biri oldu. İstatistik olarak en çok kadınların kullandığı bir sosyal ağ olan Pinterest takipçi kazanmak için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. İşletmenizi Pinterestle çok büyük bir kitlenin önüne çıkarmanız mümkündür. Bunun içinde biraz takipçiniz olması şarttır.

Takipçi Kazanmak İçin Neler Yapılabilir?

Ürününüzü pazarlayabilmek ve etkili bir şekilde tanıtım yapabilmek için Pinterest ideal bir platformdur. Görsel yönü ön planda olan Pinterest, özellikle ilgi çekici görsellerle müşteri çekebilir. Bloglarına müşteri çekmek isteyen platform kullanıcılarının ilk yapması gereken, kalite görseller sunmak olacaktır. Kopya olmayan, belli bir emeğin ürünü olacak olan bu görseller takipçi artırımı için şarttır. Pinterest kullanırken bir web siteniz olması önerilir, siz de Pinterest hesabınız için web sitesinde sosyal paylaşım simgeleri ekleyebilirsiniz.

Takipçi İçin Rich Pin Kullanımı

Zengin pinler kullanmak sizi ve ürününüzü ön plana çıkartır. Özellikle Rich Pins uygulamasında, ekleyeceğiniz açıklamalar, filtreli bir şekilde arama yapan kişilerin önüne çıkmanızı sağlayabilir. Buraya ekleyeceğiniz açıklamalar, sadece sunulacak görsellerden öteye geçmenizi sağlar. Anahtar kelime ve hashtag kullanımı Pinterest takipçi kazanmak adına da çok önemlidir. Bunu yapınca arama motorlarında optimize olabilir ve arayan karşısına düşebilirsiniz.


16 Adımda Profesyoneller için Pinterest Nasıl Kullanılır?


Ücretli Reklam Seçeneği Kullanabilirsiniz

Reklamlı pin kullanırsanız, size daha çok görünürlük sağlar. Bu pinler için tıklama başına maliyet ödersiniz. Tıklama gelince, müşterinin nereye ulaşmasını istiyorsanız, oraya bağlantı kurarak yönlendirme yapabilirsiniz. Pinlerdeki bu reklam seçeneği ile kendi sayfanıza bağlantı kurmanız mümkündür.Pinterest Takipçi Satın Al - Hızlı ve Güvenli | Instatakipci

Yarışmalar Düzenleyebilir ve Takipçi Artırabilirsiniz.

Her platformda olduğu gibi yarışma, çekiliş vb. değişiklikler çok daha fazla takipçiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir ürün tanıtımı, indirim haberi, özel fırsatları duyurmak için yarışmalar tam da yeridir. Burada yaratıcılık da tamamen size kalmıştır. Bu arada yarışmanızın kaldırılmasını istemiyorsanız, bunun için Pinterestin bazı kuralları var, bunları mutlaka bilmelisiniz. İlgili tüm yasa ve yönetmeliklere uyarak Pinterest takipçi kazanmak için çalışabilirsiniz. Pinterestin marka kurallarına uymayı da unutmayın.

 

Daha Fazla Oku

Instagram Postu Hikayede Paylaşma

Instagram Postu Hikayede Paylaşma


İnstagram postunu hikayede paylaşma, geçmişi çok eski olmayan bir tarihte instagrama eklenen bir özellik olarak kullanıcılara sunulmuştur. Bu özellik ile mevcut postlarını aynı zamanda hikayede de paylaşmak mümkün olmaktadır. Hikaye eklentisinin kullanım oranlarının yüksekliğini göz önüne alan sosyal medya devi instagram hikayeye de birçok yenilikler, kolaylıklar getirmiştir. İnstagram postunu hikayede paylaşma özelliği günümüzde en çok kullanılan özelliklerin başında gelmektedir.

 

İnstagram Postunu Hikayede Paylaşma Nasıl Yapılır?

 

Kullanıcı kendisinin ya da bir başkasının postunu hikayesine eklemek isterse ne yapmalıdır? yani İnstagram postunu hikayede paylaşma nasıl yapılır? sorusunun cevabını şu şekilde özetlemek mümkündür; İlk olarak kullanıcı İOS ya da Android olan telefonundan instagram uygulamasını açmalıdır. Ardından hikayede paylaşılması planlanan gönderiyi açıp, gönderinin hemen altındaki paylaşım butonuna tıklamalı ve açılan pencerenin en üstündeki “Hikayene Ekle / App Post to your story” seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Hikaye paylaşımı ekranından da hikayede istenen yazı, emoji gibi eklentilerde eklendikten sonra paylaşım yapılabilir. Hikayelerin çok yoğun olarak kullanılmasından dolayı instagramda kullanıcılar gönderilerin takipçiler tarafından haklı olarak gözde kaçırıldığını söylemektedir. Çoğu kez ekran görüntüsü alarak hikayelerde paylaşım yapıldığı da bir gerçektir. Bu özellik sayesinde ise daha çok öne çıkarılmak istenen paylaşımların instagram postunu hikayede paylaşma özelliği ile hikayelerde paylaşımı daha fazla kişiye ulaşımı sağlamaktadır.


Instagram Paylaşımlarını Hikayede Paylaşma - Teloji

 

Başkasının Postunu Hikayede Paylaşmak Mümkün Müdür?

 

İnstagram uzun süredir üzerinde çalıştığı bir konuda başkasının instagram postunun hikayede paylaşımı özelliğidir. Herkese açık olan profillerden tek tuş ile hikaye paylaşımı yapmak mümkündür. Gizli bir hesap değil ise tüm herkese açık hesapların paylaşımlarını alıp hikayede paylaşmak artık rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Açık profillerdeki postların hemen altında “Gönder” butonu bulunur. Buraya tıklandığında ise “Hikayene Gönderi Ekle” seçeneği görünür. Buraya da dokununca artık düzenleme ve paylaşma aşaması kalmaktadır.

 

 

İnstagram Gönderilerinin Hikayede Paylaşımı Engellenebilir Mi?

 

İnstagram postunu hikayede paylaşma konusunun tam tersi olarak, eğer ki kullanıcı, kendi şahsi ya da kurumsal hesabından yaptığı paylaşımların, başkaları tarafından paylaşılmasını engellemek istiyor ise, bu mümkün müdür? Yani kısacası başkası instagram postumu paylaşmasın deniyorsa yapılacak şey basittir; Öncelikle profile gidip ayarlar kısmı açılmalıdır. Ardından Gizlilik ve Hikaye bölümüne girilir. “Hikayelerde yeniden paylaşıma izin ver” butonunun da bulunan simge kapalı hale getirilir ve engelleme işlemi tamamlanır. 

Daha Fazla Oku

En Çok Tercih Edilen Instagram Fotoğraf Paylaşım Programları

En Çok Tercih Edilen Instagram Fotoğraf Paylaşım Programları

Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılabilecek farklı amaçlara yönelik birçok uygulama bulunuyor. Fotoğraf düzenlemek ve kırpmadan fotoğraf paylaşmak için kullanılan uygulamalar birinci sırada yerini alıyor. Başka bir kullanıcının paylaştığı gönderiyi paylaşmak için kullanılan uygulamalar da tercih edilen uygulamalar arasında. Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılan uygulamaları amaçlarına göre başlıklar altında inceledik.  


Instagram Fenomenlerinin Kullandığı 12 Harika Program! - Sosayti

Fotoğraf Düzenleme Programları

Sosyal medyada paylaşılacak fotoğrafların göze hitap etmesi ve benzersiz olması birçok kullanıcı tarafından arzu edilen bir durum. Fotoğrafları daha güzel ve ilgi çekici hale getirmek, fotoğraftaki kusurları kapatmak ve fotoğrafları özelleştirmek için birçok kullanıcı fotoğraf  düzenleme programlarını kullanıyor. Bu sayede birçok fotoğraf adeta bir sanat eserine dönüşebiliyor. En çok kullanılan uygulamalar;

·         VSCO

·         Canva

·         Mojo

·         Grid Maker for Instagram

Olarak karşımıza çıkıyor. Kolaj, etiket ve yazı ekleme/düzenleme, filtre ekleme gibi birçok farklı amacı gerçekleştirebileceğiniz programlarda düzenlemelerinizin ardından paylaş seçeneği ile Instagram’da fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Kolaj Oluşturma Programları

Instagram’da bir gönderide birden çok fotoğraf paylaşmak için en sık başvurulan yöntem kolaj oluşturmaktır. Instagram’da fotoğraf paylaşmak için çok fazla fotoğrafınız varsa ve aralarında seçim yapamıyorsanız bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır. Kolaj oluşturmak için fotoğraf düzenleme programları kullanılıyor ancak Instagram için özelleşmiş kolaj programları da bulunuyor. En çok tercih edilen instagram için kolaj oluşturma uygulamaları;

·         Layout from Instagram

·         Instasize Photo Editor

·         InCollage


Instagram Reklamları | Msh Creative Dijital Reklam Ajansı


Instagram’da Kırpmadan Fotoğraf Paylaşmak İçin Uygulamalar

Instagram, belirli büyüklükteki fotoğrafların paylaşımını esas alıyor. Ancak ne yazık ki her fotoğraf Instagram’ın belirlediği ölçülere uygun olmayabiliyor. Fotoğrafı kırpmak ise bazen tercih edilecek bir seçenek olmuyor. Bunun  için kırpmadan fotoğraf paylaşma uygulamalarına sıkça başvuruluyor. Bu uygulamalar arasında en çok tercih edilen uygulama ise ‘’InstraFitter’’. Düzenlemelerinizin ardından paylaş seçeneği ile fotoğrafınızı doğrudan Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Instagram’da Bir Başkasının Gönderisini Paylaşmak İçin Uygulamalar

Instagram’da bir başkasının gönderilerini paylaşmak için doğrudan bir yöntem bulunmaması sebebiyle diğer uygulamalardan faydalanmak gerekebiliyor. Bu amaç doğrultusunda Instagram’da fotoğraf paylaşmak için kullanılan programlar şunlar:

·         InRepost

·         Repost for Instagram

·         RegramPost

Daha Fazla Oku